Která odrůda rajčat do skleníku



m3f - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (5584) - 133.163 (?)
13.3.2013 9:15

Do skleníku (foliáku) bych chtěl dát hlavně nějaké rarity, a pak také naroubované odrůdy. V žádném případě odrůdy které v pohodě zrají venku, ve Vašem případě asi všechny, problém by při horším počasí mohlo mít to San Marzano. To ale jen v případě že bych měl skleník (foliák) čistě pro rajčata. Pokud bych měl volit mezi další zeleninou (papriky, okurky, melouny apod.), tak bude rajče až za nimi.

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
kastef - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (262) - 138.131 (?), 12.3.2013 20:07, zobrazeno: 9496x

mám různé odrůdy rajčat-pro venkovní pěstování-ovšem poněkud neplánovaně sem koupila větší foliák, tak něco umístím i tady.Speciální odrůdy pro skleník už ovšem kupovat nechci-mám totiž už malé rostlinky asi 12 odrůd, takže,je toho až až...

Které z těchto odrůd mám dát do foliáku, nebo od každé něco...

Stupické, Start,Albertovské žluté.Yellow Banana, Yellow Gazzi Ribbed, Tiger Tom, Perun,San Marzano vesuvio, dále mám i různé   drobnoplodé odrůdy, bezejmenné,z darovaných semen od kamarádů.

   
host - 242.34 (?), 13.3.2013 7:48

Dejte tam radši papriky nebo okurky.

   
m3f - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (5584) - 133.163 (?), 13.3.2013 9:15

Do skleníku (foliáku) bych chtěl dát hlavně nějaké rarity, a pak také naroubované odrůdy. V žádném případě odrůdy které v pohodě zrají venku, ve Vašem případě asi všechny, problém by při horším počasí mohlo mít to San Marzano. To ale jen v případě že bych měl skleník (foliák) čistě pro rajčata. Pokud bych měl volit mezi další zeleninou (papriky, okurky, melouny apod.), tak bude rajče až za nimi.

      
kastef - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (262) - 138.131 (?), 13.3.2013 15:43

no já nevím, chtěla sem tam ty rajčata, na papriky mám foliovou ohrádku, a pěstuju hlavně kozí rohy a ty sou venku taky OK.Okurky mívám krásné i bez skleníku, že nevím co s nimi.

Na rajčata chodí venku ob rok plíseň,jde mi o toto, pamatuju že můj děda měl velký skleník, a ty rajčata neměly konkurenci s těmi venkovními.A hlavě neměly plíseň.Budu dávat samozřejmě rajské i ven, mám spousty sazeniček, ale v tom foliáku by byly i dříve, no mohu tam dát i marzano, to ale trpívá zrovna plísní minimálně...

         
Mr Bigggg - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (3294) - 5.149 (?), 13.3.2013 17:18

Mluvíte zde o foliáku, ale nikdo nevíme jak vypadá.  Je důležité jak půjde větrat pokud bude venku třicet i více °C. Pokud s větráním nebude problém, tak si tam dejte jakákoliv rajčata. 

           Mr Big

            
kastef - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (262) - 138.131 (?), 13.3.2013 17:33

je to jako normální skleník, celý předek se dá srolovat  ,s větráním by neměl být problém.Rajčata pěstuju 15 let, ale jen venku a mívala sem výhradně standartní věci, tedy odrůdy jako Sláva Porýní, Start, nějaká ta cherry rajčátka, občas něco masitého, nebo nějaké to banánové žluté rajče .Vždy max 3 odrůdy po maximálně 10-15 ks.

Letos mám přes 7O sazenic, samo že to vše nepotřebuju, určitě půlku rozdám...

zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Zkušenosti se střešní krytinou Capacco a střešní krytinou Tři pyramidy27.9.2024
Puchýřky na sklolaminátovém bazénu - osmóza gelu24.9.2024
Homelite xl 91318.9.2024
Homelite xl 91315.9.2024
Kouří do místnosti12.9.2024
Kompresor - identifikácia9.9.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika