Hadovky - deformované plody



host - 214.246 (?)
29.6.2024 18:50

https://www.express-color.cz/stinovaci-barva-na-skleniky-1kg/ 

Ten sklenik se natíra zvenku.Je to sezonní záležitost. Je na to barva. To jsme dělali kdysi. Nedovedu si představit nezastineny sklenik dnešní den. Tam se musí všechno vařit. Při tom síť stojí par korun. Koupit zeminu na kompostarne se rovna koupit zajíce v pytli. To je snad lepší koupit kravsky hnůj v granulich. Nenadela se tolik škody. Já vozim kompost po pozemku, soused chodí po zahradě s pytlikem hoštickeho a sklízí taky.  

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
Stránky: 1,  2   
host - 8.180 (?), 19.6.2024 22:09, zobrazeno: 720x
Dobrý den, prosím o radu, co chybí našim okurkám ve skleníku? Plodům se začíná kazit slupka. Letos je ve skleníku nová hlína. Resp. Zahradnický substrát a pod ním koňský hnůj. Dělal jsem to tak na doporučení známého, který má každoročně bohatou úrodu. Zálivka každý večer. Předem děkuji za odpověď.
Okurka
Okurka
Adresa příspěvku
Připojit reakci
   
MilosK - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (154) - 158.138 (?), 19.6.2024 23:16
Netuším, ale okurka je na zemi, myslím že by mohla být ozrana od slimáka proto pak hnije. Co se týká deformace, nemyslím si, to jen v marketu musí být okurka rovná.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 228.33 (?), 19.6.2024 23:40
Zálievku ráno, na noc nech sú v suchu... Akoby sa tam prelinalo trochu plesne a možno škodca?...listy spodné aj uhorky čo ležia na zemi preč..skleník otvoriť dokorán čo sa dá nech sa vetra fotka by sa hodila celej rastliny..
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 228.33 (?), 19.6.2024 23:42
Listy a plody nech sú vzdy v suchu (dôležité) polievať ku korenu
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 8.180 (?), 20.6.2024 16:02
Děkuji Vám za tipy. Rostlin je ve skleníku více. Má to více plodů na více rostlinách. Ožrané od slimáků to nevypadá. To je jakoby se vytrácela slupka po celém obvodu okurky. Zalévám jen ke kořenům. Ale je pravda, že zálivku dostanou i ty okurky na zemi. Plody ve vyšších patrech jsou zatím malé a není poznat, jaká bude slupka.
Rostlina
Rostlina
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 214.246 (?), 21.6.2024 6:23

Jenom tak co jsem si všimnul, nebo co bych nikdy nedělal. Tak konsky hnůj dávat do skleníku aby topil, to bych nedělal, zeminu bych nikdy neměnil, není důvod. Kolik máte větracích oken které se automaticky otevřou?Kde máte stínění, zelenou síť na sklo.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 8.180 (?), 23.6.2024 11:02
Zdravím. Hlínu jsem měnil, protože v té původní nerostl ani plevel. Koňský hnůj dospod jsem dával na doporučení. Jinak jsme ho dříve dávali jen do venkovního pařeniště. Skleník má v čelech dveře, ty otevíráme a ještě střešní okno. Nicméně, takto "poškozené" plody byly jen u těch, co ležely na zemi. Ty co se nyní dělají ve výšce, tak mají slupku krásnou. Už jsme jednu utrhli, a ta chuť... Tak doufám, že to vydrží. A nechci nic zakřiknout, ale po minulých chudých letech, to letos vypadá, že okurek bude dostatek.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 214.246 (?), 23.6.2024 16:15

Tak ještě zkuste tu stínící síť. Ta musí v létě být jinak to uvaříte

My máme 2 dveře ve skleníku 3 automatická okna a tu síť. K tomu jsme došli během 50 let. Když jsme si objednávali před deseti lety nový sklenik, přesně žena věděla kolik a kde. Skla jsou matná, takže taky věděla kam dát čiré sklo 1 kus aby viděla na vrata. Nic to nestojí a je to užitečné. Hnůj do pařníku ano, ale do skleníku ne. To pak neuchladite. Co se tyče zeminy kde nic neroste? To je pro detektiva. Co kdo s tim kdy prováděl. My dáváme kompost. 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 48.49 (?), 29.6.2024 16:16
Kdysi jsme skla natírali vápnem. Ale to jsem pravda dlouho nedělal. Ono se to vápno pak drolí a padá to na plody. Měli jsme tak kdysi nějakou zeminu a rostlo nám to tam vše. Dodnes pamatují plný stůl různých paprik. Potom děda pro zvýšení výnosů pohnojil sklenik čertstvým slepičincem a bylo hotovo. Od té doby jen paběrkování. Vyhodil jsem ji a přivezl z kompostárny. Nevím co to bylo zač, ale ta hlína když vyschla, byla šedivá jak popel. A taky ani ťuk. Takže jsem přivezl z jiného zahradnictví přepocívaný kompost. Tam už něco rostlo. Ale každý rok jsme ještě navrch rozhodili pár pytlů substrátu. Nějaká úroda byla, ale pořád jsem nedosáhl toho, co jsme měli dřív. Tak letos jsem to udělal komplet znovu a vypadá to zatím dobře. Okurek jsme již sklidili dost, a spousty se jich chystá. Papriky už také dělají plody a o rajčatech nemluvě. Pokud se tam něco nepokazí, myslím, že letos bude uspokojivá úroda. Co se týká plžáků, máme tam rozsypané granule a manželka tam vždy rozsází pár rostlinek afrikánů. To dělá každý rok. Asi ta deformovaná slupka mohla být ožraná. Jinde na netu jsem se dočetl, že to mohlo být i zaléváním na plod. Rozehřátý od země a politý vodou. Nevím. Kazdopádně je to pryč a ač okurky nejsou úplně tvarově dle EU, voní a chutnají jako okurky. I tak Vám zde děkuji za rady a tipy.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
host - 214.246 (?), 29.6.2024 18:50

https://www.express-color.cz/stinovaci-barva-na-skleniky-1kg/ 

Ten sklenik se natíra zvenku.Je to sezonní záležitost. Je na to barva. To jsme dělali kdysi. Nedovedu si představit nezastineny sklenik dnešní den. Tam se musí všechno vařit. Při tom síť stojí par korun. Koupit zeminu na kompostarne se rovna koupit zajíce v pytli. To je snad lepší koupit kravsky hnůj v granulich. Nenadela se tolik škody. Já vozim kompost po pozemku, soused chodí po zahradě s pytlikem hoštickeho a sklízí taky.  

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Topný kabel13:10
Svislá odpadní roura 75mm27.6.2024
Svislá odpadní roura 75mm25.6.2024
Srovnávačka MS 30025.6.2024
Svislá odpadní roura 75mm21.6.2024
Svislá odpadní roura 75mm19.6.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika