Balkonová keříčková rajčata - odstraňování listů



host - 156.122 (?)
3.7.2012 15:14

Taky mám u keříčkových zakrslých rajčat dost hustý porost listů. Pokoušel jsem se najít něco o vyštipování těchto odrůd a moc toho není. Někde se radí vyštipovat někde ne. Přesný postup jak případně na to jsem nikde nenašel. Takže bych s tím potřeboval taky poradit od někoho kdo to dělá.

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
host - 156.122 (?), 25.6.2012 12:28, zobrazeno: 27534x

Prosím o radu jestli je nutné a případně jakým způsobem vhodné odstraňování listů u balkonových keříčkových rajčat. Mám odrůdy Aztek, Vilma, Venus. Zatím jen kvetou, ale hlavně u Azteku a Vilmy už je to trochu džungle kde jsou některé květy schované pod listy. Tak nevím co s tím.

   
host - 71.128 (?), 25.6.2012 12:38

na normalních rajčatech běžně otrhávám spodní listy a pokud mají velké listy i nahoře, vemu nůžky a klidně je střihnu na polovinu, když jsou rajčata blízko sebe, at mají světlo i sousední.

Za ty roky co to dělám nepozoruji, že by měli problém, poradí si sami případně vyženou nové :p)

Nebát se a střihat :p)

   
m3f - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (5584) - 133.163 (?), 25.6.2012 12:55

Nechte to tak jak to je, ony Vám ty spodní a vnitřní stejně sežloutnou, a až se tak stane, tak jen je pak odstraňte. Např. Vilma bude mít tolik plodů že se budete za chvíli ptát jestli nemáte nějáké odstranit aby slunce mohlo i na listy wink.

   
host - 112.171 (?), 26.6.2012 13:20

Rajčata na balkoně v truhlících pěstuji nejmíň 20 let. Listy průběžně po celou dobu střihám a to i dost značně. Nikdy to nemělo žádný vliv na úrodu.  Kořeny nemusí živit tu spoustu listů. V truhlíku není tolik hlíny a tak to ty listy tolik nevyčerpávají. K plodům jde sluníčko a lépe dozrávají. Nevím proč bych měl stříhat plody abych udělal světlo pro listy které nejsou smyslem pěstování rajčat. Určitě doporučuji stříhat. I na stromech se provádí prořez a neškodí jim to. 

      
m3f - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (5584) - 133.163 (?), 26.6.2012 14:40

Patrně jste nepochopil ironiiwink a navíc, dotaz byl na keříčková balkonová rajčata.

Na včerejším snímku máte Vilmu, nevím jak vypadají tato rajčata jinde ale nevím co bych na ní ulamoval nebo střihal, jak jsem již psal, vnitřní listy sežloutnou a upadnou samy (pokud je neodstraním).


         
host - 156.122 (?), 2.7.2012 14:03

Tady na té fotce toho "zelenýho" zas tolik není. To já to mám hlavně na Vilmě jak džungli takže jsem to musel trochu prostříhnout, protože některý květy i vyrůstající plody byly pod listama úplně schovaný. Taky prý listy berou rostlině sílu k růstu a dozrávání plodů. Tak nevím jestli to nevzít ještě trochu, ale zas bych to nechtěl přehnat abych něco nepokazil, protože když je listů málo tak to prý zas plody nemají dobrou chuť. A taky přesně nevím jak a který ty listy ustříhnout, protože si někde nejsem přesně jist co je na tom keříčku hlavní stonek. Takže bych potřeboval poradit od někoho kdo s tím má na keříčkovým rajčeti zkušenost jak to udělat co nejlíp.

      
host - 216.226 (?), 26.6.2012 14:44

Dva upřesňující dotazy - když listy stříháte, jak můžete vědět, že to nemá vliv na úrodu? Vždyť nemáte s čím porovnávat. A za druhé - říká vám něco slovo ironie, nadsázka, případně mrkající smajlík?  A rajče fakt není strom.

   
host - 156.122 (?), 3.7.2012 15:14

Taky mám u keříčkových zakrslých rajčat dost hustý porost listů. Pokoušel jsem se najít něco o vyštipování těchto odrůd a moc toho není. Někde se radí vyštipovat někde ne. Přesný postup jak případně na to jsem nikde nenašel. Takže bych s tím potřeboval taky poradit od někoho kdo to dělá.

      
host - 174.216 (?), 4.7.2012 14:20

přesně vilmu mám taky jak džungli, květy a plody jsou pod listama schované, tak neví, jeslti prostříhat?

         
m3f - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (5584) - 133.163 (?), 4.7.2012 15:10

To je zajímavé, v jak velkých nádobách je pěstujete? Na snímku jsou rostliny z předloňska a ani ty nejsou nějak zvlášť husté, co je pěstuji tak nikdy nějak nezarůstaly. Snad ta velikost květináče může hrát roli nebo více dusíku?

Balkonová keříčková rajčata - odstraňování listů
Balkonová keříčková rajčata - odstraňování listů
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Zkušenosti se střešní krytinou Capacco a střešní krytinou Tři pyramidy27.9.2024
Puchýřky na sklolaminátovém bazénu - osmóza gelu24.9.2024
Homelite xl 91318.9.2024
Homelite xl 91315.9.2024
Kouří do místnosti12.9.2024
Kompresor - identifikácia9.9.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika