Slivovice od Jelínka



host - 220.205 (?)
28.1.2011 19:28

To, že firma nařeďuje slivovicový destilát etanolem je věc notoricky známá, ostatně si to každý může přečíst na etiketě, podíl čistého lihu není tak zajímavý, to si musí každý zákazník rozhodnout sám, zda-li takovou láhev koupí. Co je ovšem nanejvýš zajímavé je otázka, komu by vlastně patřil název slivovice, kdyby ho firma Rj neobhájia. Totiž, čím více destilací, tím větší ztráta vůně a chutí, trojnásobná dstilace je prostě neštěstí, ale obhájili název slivovice. Takže se můžeme zamyslet nad tím, co je vlastně cenější. nezlobte se, že Vaši úvahu poněkud koriguji. slosar-petr@seznam.cz

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

                     
host - 220.205 (?), 28.1.2011 19:28

To, že firma nařeďuje slivovicový destilát etanolem je věc notoricky známá, ostatně si to každý může přečíst na etiketě, podíl čistého lihu není tak zajímavý, to si musí každý zákazník rozhodnout sám, zda-li takovou láhev koupí. Co je ovšem nanejvýš zajímavé je otázka, komu by vlastně patřil název slivovice, kdyby ho firma Rj neobhájia. Totiž, čím více destilací, tím větší ztráta vůně a chutí, trojnásobná dstilace je prostě neštěstí, ale obhájili název slivovice. Takže se můžeme zamyslet nad tím, co je vlastně cenější. nezlobte se, že Vaši úvahu poněkud koriguji. slosar-petr@seznam.cz

                     
host - 202.3 (?), 31.1.2011 14:04

Právě že obhájili název Slivovice původně jen pro destilát naředěný etanolen. Pravá slivovice (bez ředění) z toho jaksi vypadla (díky europoslancům) a musela být tam znovu obhajována. Zdravím Lojza.

                     
host - 24.183 (?), 31.1.2011 14:52

Na rozdíl od vína, kde tomu tak zatím není, v pálence jsem již roky plně soběstačný a je mi celkem jedno, pod jakým názvem a s jakým obsahem brambor. lihu průmyslové lihovary prodávají svou produkci

                     
host - 0.146 (?), 2.3.2016 18:00

jak Vám chutná Volarská zlatá

                     
vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18316) - 67.66 (?), 9.3.2016 18:00

Já sám ředím vždycky individuálně, aby to co nejvíc chutnalo. Takže koncentrace mezi 45 - 52 % obj., jak kdy.

To individuální ředění si neumím dobře představit. Jedině snad tak, že si nachystáte 8 naředěných vzorků od 45 do 52% seřazených po jednom procentu. Pak, po několika dnech, provedete nezávislou degustaci, který ze vzorků chutná nejlíp.  Celý objem pak doředíte do vítězné koncentrace. Tedy spíš o 1 stupeň víc na odpaření. To už je opravdu vyšší dívčí, jestli to opravdu někdo dělá, pak klobouk dolů.

                     
host - 92.46 (?), 9.3.2016 20:07

Nedělá, podle mě ani autor příspěvku...

                     
vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18316) - 67.66 (?), 10.3.2016 8:14

Nedělá, podle mě ani autor příspěvku...

Taky myslím, ale napsané to vypadá působivě.indecision

                     
host - 216.17 (?), 30.10.2011 14:10

Toto trvalo o co tu jde.Samozřejmě tu jde o množství čistého destilátu v procentech a o zbytek čistého lihu. A tudíš se nejedná o pravou domácí slivovici.Pravá slivovice má 100% čistého destilátu.Ty drahé z obchodu to je jen prachobyčejná zlodějna.

                     
host - 220.205 (?), 30.10.2011 14:45

Tady jde o něco ji ného. Firma RJ Vizovice zachránila firemní jméno, mnohaletou firmu, jejíž založení si nepamatují ani naši rodiče a je nesmírně úspěšná ekonomicky hlavně díky svému vedení. Kéž by všechny naše firmy tuto, především obchodním úspěchem následovaly, to by se z CR stal brzy Kuwait. Se složním, chceteli chutí destilátů nemusíme vždy souhlasit, do nákupů nás přeci nikdo nenutí, ale pro CR zachránila název slivovice, prostě tato firma je pro mě srdeční záležitost. Jasně, že k nim mám jisté výhrady, ale to ke svým synům taky a to je tak asi všechno. slosar-petr@seznam.cz

                     
host - 176.36 (?), 31.10.2011 8:08

Pokud je mě známo, naopak při první "přihlášce" tzv. "regionálních potravin" firma zapřičinila "degradaci" tohoto názvu jen pro "řezanou lihovinu"; V návrhu kde byla "pravá slivovice" jen z ovocného kvasu, provedla změnu, která vyhovovala pouze jí. Lze to ještě dohledat na webu. Muselo se to opravovat po cca půl roce dodatkem z EU.

Jinak samozřejmě proti jejich agilitě nic nemám, jen jsou trochu drazí...

zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Homelite xl 91318.9.2024
Homelite xl 91315.9.2024
Kouří do místnosti12.9.2024
Kompresor - identifikácia9.9.2024
ČOV Herva8.9.2024
ČOV Herva8.9.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika