Proč nerozkvetly orchideje - Phalaeonopsis?



host - 230.216 (?)
5.1.2011 22:04

Podivejte se na Pokojove rostliny/Orchidy/Opadavani poupat. Treba neco najdete co se vztahuje na Vasi situaci. Pokud ne napiste. Fotka by samozrejme pomohla.

Kazdy pestovatel ma jine podminky a jiny styl pestovani a kdyz pro nej funguje a orchid se prizpusobi je to prima. Pokud se ale neco zvrtne - hlavne opadavani poupat je u orchidu vzdy rozcarovani a melo by se zjistit proc, pokud je to mozne.  Kozicka

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
host - 8.229 (?), 5.1.2011 21:04, zobrazeno: 9027x

Mám několik druhů orchidejí, které občas i kvetou, v listopadu krásně nasadily stonek na kterém začala růst krásná poupata na jedné rostlině jedna i dvě lodyhy s 4-5 poupaty, okolo vánoc už byla velká- bílá, těsně před rozkvětem zhnědla a opadala všechna.Rostliny jsou u okna teplota okolo 15C, rosení nepravidelné, zálivka dost, občas hnojení ve vodě.Čím to bude.

Krásně mi kvete Nobile už tři týdny, ale opadaly mu pro změnu listy, proč?Též kvete Ludisia ta zase roste pořád do výšky i když je u okna.Poradí mi někdo, pošlu i foto jak rostliny vypadají.Dík za rady Medvjed

Adresa příspěvku
Připojit reakci
   
Marvella - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (820) - 23.66 (?), 5.1.2011 21:22

Dobrý večer, tak orchideím nerozumím, ale pěstuji je již několik let a kvetou neustále jako o život. Připadne mi, že na ně máte dost chladno a zálivku také nepotřebují moc velikou. Mám je na okně, v bytě máme okolo 26 stupňů, na okně bude chladněji. Zalévám trošičku 1 - 2 týdně, nerosím. Hnojím občas, ale spíš málo a velmi nepravidelně. Teď mi z 12 orchideíí kvete 10! Marcela

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 230.216 (?), 5.1.2011 22:04

Podivejte se na Pokojove rostliny/Orchidy/Opadavani poupat. Treba neco najdete co se vztahuje na Vasi situaci. Pokud ne napiste. Fotka by samozrejme pomohla.

Kazdy pestovatel ma jine podminky a jiny styl pestovani a kdyz pro nej funguje a orchid se prizpusobi je to prima. Pokud se ale neco zvrtne - hlavne opadavani poupat je u orchidu vzdy rozcarovani a melo by se zjistit proc, pokud je to mozne.  Kozicka

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
PP. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (6542) - 70.100 (?), 6.1.2011 6:48

Proč nerozkvetl Phal. těžko říct, něco se mu nelíbí, ale co. U Dendrobia staré listy opadávají, pokud je to na starých pahlízách, je to v pořádku.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Svislá odpadní roura 75mm27.6.2024
Svislá odpadní roura 75mm25.6.2024
Srovnávačka MS 30025.6.2024
Svislá odpadní roura 75mm21.6.2024
Svislá odpadní roura 75mm19.6.2024
Svislá odpadní roura 75mm19.6.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika