Ostřička pilových řetězů Güde 2500 "profi"



host - 227.2 (?)
24.11.2012 9:44

Myslim, ze je tady docela shoda, ze Hecht 9230 je dobra bruska i Gude.Diky moc panove, neni nad dobrou radu a zkusenost, to si clovek za penize nekoupi.Znovu diky.

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  <  11,  12,  13,  14,  15  >   
                     
JIRKA.M. - (24) - 245.32 (?), 23.11.2012 16:24

Dobrý den přeji vespolek. Plně souhlasím. Bruska Hecht 9230 je velmi dobrá volba. Kamarád ji koupil už zhruba před rokem, a je s ní max. spokojen. porovnávali jsme Güde s hechtem, a mohu tvrdit, že hecht je lepší. a za nynější cenu je to výhra.S pozdravem JIRKA.M.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 227.2 (?), 24.11.2012 9:44

Myslim, ze je tady docela shoda, ze Hecht 9230 je dobra bruska i Gude.Diky moc panove, neni nad dobrou radu a zkusenost, to si clovek za penize nekoupi.Znovu diky.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 227.2 (?), 24.11.2012 9:33

Dekuji za nazory.Myslim Oregon mini cca.za 4,5 tisice.Jestli tj.jen o nazvu a cene, tak to fakt nema cenu.Ja myslel, ze tj.prece jen lepe udelane-kovove, male vule, lepsi loziska, lepe celkove udelana, atd.ze se to proste vyplati.Oregon si rikam, ze uz je zaruka urcite kvality.Nemam rad veci -dodelej si doma, smejd,ktery je nakonec drahy, obcas se mi potvrdilo, ze kvalitu nelze podcenit, ac kupni cena je vyssi.Prece jen, Oregon je cenove jinde, proti jinym bruskam, mel by tam byti rozdil znat i jinde, nez v cene.Nechce se mi verit, ze neznama znacka za 2-tisice, je to same, jako Oregon za 4-tisice.Nejak mi to rozum nebere.Ja proste nevim, proto se ptam.Nejlepe, kdyby napsal nekdo, kdo ji primo ma, zna a treba je schopny i nejakeho srovnani.Nemusim miti neco extra drahe, ale pod urcitou kvalitu bych jiti nechtel, to vim jiste.Zatim podle nazoru tady, to vypada, ze Oregon mini, proti Gude a Hecht, jsou jen penize navic, ze se plati znacka.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 72.149 (?), 24.11.2012 11:03

Koupit za 4,5k zařízení, které neumožňuje nastavit naklopení kotouče a opomenout plně univerzální brusku, navíc celou kovovou za polovic, bych považoval za něco jako snobizmus. Hlavně že je to značkové. Kupte Hechta. Já jsem se zde již několikrát popsal guede. Kdyby v době, kdy jsem to kupoval věděl (a viděl) Hechta, měl bych ho doma. Nyní, kdy i Oregon přechází na kvalitnější ocel (modré zuby), která umožní změnu geometrie ostří, tak že jsou hladovější při stejné životnosti ostří, by bylo nerozumné pořídit brusku, která je neumí nabrousit. Berte toho Hechta.

F.O.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 156.229 (?), 24.11.2012 11:47

Nejde o kvalitu provedení, ale o funkčnost. Plastové čínské ostřičky co koupíte kolem těch 600 - 1000Kč jsou právě kopie miniostřičky od Oregonu co plánujete zakoupit = kvalitní hoby a nekvalitní hoby, používá se na broušení pouze jednoho typu řetězu od oregonu pod úhlem 60°, jiná hodnota nejde nastavit, protože na zadní straně brusky chybí nastavovací šroub a bruska je nastavená natrvalo. Hecht 9230 a Gude 2500 se inspirovali u profi řady Oregnu a okopírovali 4 roky starou nejvyšší řadu = kvalitní profi a čínská profi. Na 50% koupíte brusku stylem který popisujete tzn. DSDno, ale může se zadařit a kápnete na výrobek manuálně zručného číňana laugh  Pokud chcete stejnou funkčnost, ale daleko větší kvalitu, pak musíte koupit originál - OREGON 519789, který je následovník řady ze které se Hecht a Gude inspirovalo. 519789 je inovovaný model s pohyblivým upínákem vpřed a vzad, kde díky tomu můžete korigovat opotřebení kotouče, to na původní brusce Oregonu, Hechtu a Gude není. Cena 9600Kč není zrovna symbolická, proto většina šáhne po Hechtce ala DSD a vám nezbývá nic, než to samé. Mám-li poradit, vy si s tím pokud neovládáte soustruh stejně neporadíte a pokud jste brusku nikdy neviděl, nebudete skoro ani vědět kde co nastavit. Po zakoupení doneste brusku do servisu, kde na vás budou mít čas (zeptáte se předem) tam vám ji nastaví,  poradí jak ji nastavovat a jak brousit a případné dodělávky na které upozorní (házení kotouče, upíná do svěráku atd.) vám za 300Kč udělají v jakékoli zámečnické dílně, kde mají soustruh i kdyby 500Kč, pořád budete cenově jinde.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 209.10 (?), 24.11.2012 12:50

Zvažte možnosť naučiť sa nabrúsiť reťaz pilníkom. Tieto brúsky zub nenaostria do takého tvaru aký má na novej reťazi.Investujete nie zrovna málo do brúsky, ktorá reťaz nenaostrí tak, ako to má byť. Pokiaľ nie ste technický antitalent určite to zvládnete a naučíte sa. Pilníkom sa dá dokonca reťaz,,doladiť fajnšmekrovsky,, inak do mäkkého a inak do tvrdého dereva.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 156.229 (?), 24.11.2012 13:01

Jak se pilníkem dolaďuje rozdílná délka zubů??? 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 209.10 (?), 24.11.2012 13:13

Tak, že sa zuby brúsia rovnomerne, že je niektorý zub dlhši alebo kratší vidieť voľným okom, ak je medzi nimi v dĺžke rozdiel nejaká desatina milimetra, je to zanedbateľné. Väčší nedostatok je, keď zub z čela (predok zuba) je naostrený do roviny a nemá rádius ako po ostrení pilníkom.  

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 72.149 (?), 24.11.2012 13:38

Považuji za samozřejmé vlastnit pilník a naučit se řetěz v lese pilníkem "přetáhnout". Také vím a htěl bych zájemci o koupi brusky sdělit, že sama bruska k dobrému výsledku nestačí, je nutné se naučit řetězy brousit. Pokud se týká srovnání broušení pilníkem, nebo bruskou, vidím velký rozdíl ve prospěch brusky. Lze nastavit i velmi malý úběr, takže řetěz méně ubývá. Také se mi zdá větší životnost ostří. Co se týká toho "doladění", to bruska umožní také. Je možno dle vlastního gusta orovnat kotouč, nastavit úhly i hloubku a tím vytvarovat čelo zubu. Navíc to bude mí výhodu větší opakovatelnosti. Pokud se týká krátké plošky na čele zubu, ta nevadí, pokud plynule přechází do radiusu. Stojí za to si dobře prohlédnout nový řetěz Stihl. Ještě jedno doporučení. Velmi se mi osvědčil na hrubé orovnání kotouče výřez ze segmentového diamantového kotouče do flexy. Jeden se mi podařilo vyštípnout, tak jsem ho rozřezal podle segmentů a používám na tyto účely.

F.O.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 224.10 (?), 4.1.2012 16:50

Dobrý den, čtu tyto člaky dopředu dozadu a stejně vím houby (pardon)

nejsem strojař, lesák atd. Jen byčejný kutil který by se rád naučil perfektně nabrousit řetěz. Prosím domluvíte se tady na jednotných úhlech. Komu věřit komu ne?? Mám stihl MS 230 řetez PM úhel 30 mi je jasný Pak se ptám 50-55-60 st. Na krabičce je 60st. a pak to naklonění svorce o 10st. Někdo psal na sthil se nenaklání. Prosim pomozte díky

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  <  11,  12,  13,  14,  15  >   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Svislá odpadní roura 75mm27.6.2024
Svislá odpadní roura 75mm25.6.2024
Srovnávačka MS 30025.6.2024
Svislá odpadní roura 75mm21.6.2024
Svislá odpadní roura 75mm19.6.2024
Svislá odpadní roura 75mm19.6.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika