Husqvarna 550xp loziska klikovky



PP. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (6569) - 9.135 (?)
7.12.2015 19:05

Nepochopil. Ad a) Je tam smajlík, kolego. Přeložím. Kdysi dávno, v učení, byl vyvolán kamarád aby pohovořil o měřidlech. I pravil, že k přesnému měření se používají měrky džonsonky. Rozpoutala se v učebně drobná bouře a já už jsem od té doby základním měrkám rovnoběžným = Johanssonovým měrkám neřekl jinak. Ad b) Když si koupím ty měrky a pasametr, můžu měřit na tisíciny v dílně na ponku (uklizeným). Na půl setiny=5 tisícin v pohodě odhadem mikrometrem. Na ložiska sa pozerať nemusím, vím jak vypadá ložisko.

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
                     
Standam - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (471) - 136.63 (?), 7.12.2015 8:57

Zdravím, zřejmě jsem se nevyjádřil příliš srozumitelně. U rozměrů ložisek se vždy můžete spolehnout na nulovou toleranci průměrů a šířky. Tolerance radiální a axiální kroužků vůči sobě je na dlouhou diskuzi. Vše je v tabulkách. Pokud nevěříte, vezměte mikrometr a kýbl ložisek a přesvěčte se sám. Standa.

                     
host - 72.149 (?), 7.12.2015 9:35

Je to ale takto: mezní úchylky vnějšího průměru vnějšího kroužku pro jmenovitý průměr 50-80 je +0,004, -0,017, pro přesnější provedení (A, S,SA) je to +0,000, -0,013. Je to ale velmi vysoká přesnost.

FO

                     
host - 72.149 (?), 7.12.2015 10:49

Ještě k tomu dodám. Ve výrobě vzniká rozptyl skutečných rozměrů, ale většina výrobků bude mít skutečný rozměr blízký jmenovitému, t. j blízko středu tolerančního pásma. Proto při měření skutečného rozměru může vzniknout dojem, že jsou tolerance nulové.

FO

                     
host - 41.1 (?), 7.12.2015 14:54

Zdravím, tabulkový rozptyl tolerancí je věc jedna ale skutečnost je jiná. Na čem se dříve brousívalo, tak byly tyto tolerance namístě. Dnešní moderní "mašiny" je ale věc druhá a opravdu lze počítat s "0". Velmi často "usazuji" ložiska a už jsem se odnaučil si je předem přeměřit, protože je to vždy nula, teda pokud se nejedná o staré zásoby. Standa.

                     
host - 72.149 (?), 7.12.2015 15:11

Stando. to jsem chtěl říct v tom doplnění, že skutečný rozměr většiny ložisek bude hodně blízko nuly.

FO

                     
host - 30.106 (?), 7.12.2015 18:10

Bez urážky páni, ale to čo tu píšete je trochu mimo reality.Ložiská sú vyrábané v tolerančných poliach podľa noriem.To že pán Standa ich nedokáže odmerať mikrometrom je v poriadku, lebo tolerancie sú v tisícinách.To už ale nejde merať ručne.Ale určite niesú tie tolerancie nulové!!!

                     
PP. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (6569) - 9.135 (?), 7.12.2015 18:35

Tisícinové tolerance, přesněji odchylky se ručně změří například pasametrem s pomocí základních rovnoběžných měrek (džonsonky cheeky). Ono pravdu tu mají vlastně všíchni, akorát jako v Babylónu mluví o témže jinými jazyky, i když je to všchno čeština.

                     
host - 30.106 (?), 7.12.2015 18:56

Toto sú tie DŽONSONKY a chcem vidieť ako s nimi budete merať tých 5 až 7 tisícin v dielni na ponku.

A tu si pozrite niečo o ložiskách nech viete o čom to je.

HOWK

                     
PP. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (6569) - 9.135 (?), 7.12.2015 19:05

Nepochopil. Ad a) Je tam smajlík, kolego. Přeložím. Kdysi dávno, v učení, byl vyvolán kamarád aby pohovořil o měřidlech. I pravil, že k přesnému měření se používají měrky džonsonky. Rozpoutala se v učebně drobná bouře a já už jsem od té doby základním měrkám rovnoběžným = Johanssonovým měrkám neřekl jinak. Ad b) Když si koupím ty měrky a pasametr, můžu měřit na tisíciny v dílně na ponku (uklizeným). Na půl setiny=5 tisícin v pohodě odhadem mikrometrem. Na ložiska sa pozerať nemusím, vím jak vypadá ložisko.

                     
host - 72.149 (?), 7.12.2015 19:46

Pane opravdu bez urážky. Toleranční pole jsem uvedl pro jeden případ. Protože jsem se kdysi (v době, kdy to u nás ještě nebylo bežné) zabýval statistickým řízením jakosti, v přesném strojírenství jsem pracoval, tak vím, jak probíhá hromadná výroba.  Je snaha vyrábět největší množství výrobků u středu tolerančního pole. Jak jsem uvedl toleranční pole, tak odchylka je max. 0,017, t.j. skoro 0,02mm. Že je více než nula ukáže i mikrometr. Ale k hranici tolerančního pole se dostane malý počet kusů, tak je malá pravděpodobnost, že se na takový kus narazí. Podle mě z toho vyplývá Standova zkušenost.

FO

zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Homelite xl 91318.9.2024
Homelite xl 91315.9.2024
Kouří do místnosti12.9.2024
Kompresor - identifikácia9.9.2024
ČOV Herva8.9.2024
ČOV Herva8.9.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika