Pozdní jarní mrazy



host - 215.11 (?)
11.5.2012 19:13

Asi jak kde, předpověď na naší oblast na pondělí naopak dost přitvrdila. VJK

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3,  4,  5  >   
         
Mr Bigggg - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (3272) - 5.149 (?), 10.5.2012 22:41

Taky doufám

          Mr Big

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
Walter - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1252) - 224.18 (?), 10.5.2012 23:04

Zdravím, já taky doufám, ale kdybych v pondělí měl zjistit škody, asi bych si rval vlasy, že jsem jen doufal a něco nekonal. Samozřejmě je jiná situace, když zakryju pár řádků brambor, celer, afrikány, cinie a astry, než když mám zabezpečit minimálně ary zasázené plodové zeleniny. To souhlasím, a tak přeju všem, aby případné škody nebyly žádné nebo co nejmenší.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
host - 48.213 (?), 11.5.2012 2:07

Vážení, panika je nedostatečná, vůbec to nevypadá dobře! Přikládám synoptickou předpovědní mapu na 12.5., s částečným vysvětlením. 
Na severní polokouli rotuje vzduch v tlakové výši (H) doprava, jak jsem naznačil kruhovou šipkou a v níži (L) doleva.  Rovná šipka mezi Velkou Británií a Skandinávií vyznačuje proudění, které nás zasáhne. Zhuštěnost izobar v tomto místě znamená, že proudění bude intenzívní. Z izobar (ty nepravidelné čáry)  kolem tlakové níže je zřejmé, že podél západního pobřeží Norska tady bude dodáván vzduch od polárního kruhu, možná ještě severnější, i s dechem ledních medvědů.
Nenechávejte se uchlácholit tím, že nejlepší předpovědní server YR.NO udává +6st. Tato teplota může proudit ve větších výškách, zatímco ledový vzduch lehne na zem. Pokud bude v krizových nocích foukat, nemusí to být tak zlé, byť to bude ze severu.  Pokud však bude bezvětří, budeme na tom my v nížinách a údolích hůře, než ti na kopcích. Pár stupňů sem, pár stupňů tam, se nedá přesně předpovědět, zejména po cestě přes půl kontinentu. Nad tím se nepohoršujte, taková je pravda.  Nicméně pohyb těchto obrovských mas vzduchu se může zpomalit nebo zrychlit, nikoliv však den ze dne změnit v opak. Má své zákonitosti.
Nebudeme se snažit uplatňovat rčení, že optimista je vlastně pesimista s nedostatkem informací, ale budeme doufat, že to nebude tak zlé. Paradoxně zatím mám letos na stromě i meruňky. (Ostravsko, menší kotlina.)  Vloni pomrzlo vše. Historie se prý neopakuje, tak to zesumírujeme, až se to přežene.       Rosťa


Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
PP. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (6542) - 14.199 (?), 11.5.2012 6:25

Server YR není nejlepší. Pouze jeden z diskutujících jej za nejlepší považuje. Počasí má, jak píšete své zákonitosti, ale opravdu jen své. A o nich zatím dost málo víme a hlavně máloco můžem předpovědět (Lorenzův atraktor). Výše zeslábne, níže se prohloubí a je všechno jinak. 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
PP. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (6542) - 14.199 (?), 11.5.2012 8:55

Dnes kolem deváté vypadá dlouhodobá předpověď na pondělí takto:  YR: +3, CHMI 0, Wetterzentrale -3. A včil mudrujme.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
Mr Bigggg - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (3272) - 5.149 (?), 11.5.2012 17:11

Vracím se k původnímu dotazu p.Mičurince. Protože se zítra nedostanu na zahradu, tak jsem již dnes realizoval opatření k záchraně některé zeleniny. Na rajčata jsem přenesl pařeništní rám ze stavební překlížky, tento jsem zateplil polystyrenem, zaklopil jsem okna na to folii a nahoru ještě netkanou textilii. Takhle musí vydržet do nedělního rána, kdy půjdu měřit teploty. Na okurky jsem dal sklo (copility) a na to ještě folii, na fazole jen foilii. Celkem tři hodiny práce. Doufám, že nebudu nadávat, že to byl planý poplach ev. že to při větších mrazech nebude stačit. Stromy neřeším.

           Mr Big

Zateplení rámu
Zateplení rámu
Rajčata
Rajčata
Okurky
Okurky
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
mičurinec - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (3092) - 93.3 (?), 11.5.2012 17:23

to se budou mít jak pra... v žitě :) myslím, že dnes zmírnily předpověď na mrazíky, což mě těší, ale záruka, že nepřijdou není, takže radši vše zítra zakryji a bude to

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 215.11 (?), 11.5.2012 19:13

Asi jak kde, předpověď na naší oblast na pondělí naopak dost přitvrdila. VJK

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
AniCiz - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (167) - 194.24 (?), 11.5.2012 21:21

A jahody jsou obalené květy..přikryla jsem záhony textilkou..snad to dopadne..frown

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
mičurinec - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (3092) - 93.3 (?), 11.5.2012 22:10

zítra ráno to bude ještě v pohodě, tuším 8-10st, až od neděle se přiostří

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3,  4,  5  >   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Topný kabel10:10
Topný kabel3.7.2024
Topný kabel2.7.2024
Svislá odpadní roura 75mm27.6.2024
Svislá odpadní roura 75mm25.6.2024
Srovnávačka MS 30025.6.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika