Jak poznám zralý meloun ve skleníku?



m3f - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (5580) - 133.163 (?)
9.8.2013 15:18
Pokud měl 5 cm a je to odrůda Sugar Baby nebo Lajko, tak k tomu připočtěte 30-35 dnů a sklízejte, pokud je to Crimson tak 2 týdny přidejte. Ty šňůrky kterýma se chytá všude možně jsou ty úponky.
Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
host - 97.58 (?), 9.8.2013 10:59, zobrazeno: 7738x

Ahojky všem, kdo sem chodí radit. Prvním rokem jsem letos zkusil jen tak z hecu zasít meloun vodní (semínka koupena v obchodě). Na jaře jsem ho zasadil vedle salátovek do skleníku nepočítaje, že z něj vůbec něco bude. A ejhle, jeden už má asi 25 cm, druhý je asi jako jablko. Zalévám, už jsem i zastřihával, ale teď mě napadlo, že nevím, jak poznat, že už je zralý a můžu ho utrhnout. Máte někdo zkušenosti? Jsem v podhůří Orlických hor, takže počítám, že nebude nijak giganticky veliký, mám to jen pro radost z toho, že je můj.

Předem děkuju.

Adresa příspěvku
Připojit reakci
   
m3f - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (5580) - 133.163 (?), 9.8.2013 11:34
Jakou to máte odrůdu a kdy se objevil po opylení ten plod? Ve skleníku nebo foliáku je nejlepší si poznačit datum kdy začal malý plod růst a od té doby zhruba 30-45 dnů, záleží na odrůdě. Zkontrolujte si zda jsou úponky na stonku již zaschlé, i to může být jedna ze známek zralosti. Na fotce je plod který měl něco přes dvě kila a sklidil jsem ho ve skleníku zhruba po 35ti dnech.
Odrůda neznámá ze símek z Tesca
Odrůda neznámá ze símek z Tesca

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 97.58 (?), 9.8.2013 12:07

Díky za nějaké indicie. Odrůdu bych mohl zjistit na pytlíku od semínek, ten mám schovaný (odpoledne kouknu), ale bude mi to k ničemu, protože nemám tušení, kdy se začal tvořit plod. Prostě to byla muchlanina listí, a když jsem to začal porovnávat, tak jsem ho objevil. To už měl nějakých 5 cm. Co myslíte těmi úponky na stonku? To jsou šňůrky, kterýma se chytá, abych se mohl táhnout? Jak říkám, jsem laik, myslel jsem, jestli se to nepozná nějakým poklepem podle zvuku nebo tak něco.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
ivap - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (754) - 243.114 (?), 9.8.2013 13:41

Poklepem se to pozná, ale musí vám to někdo předvést, špatně se to popisuje, musí se to slyšet. Možná to chce zkusit někde v obchodě, teď už budou zralé všechny melouny (možná)  - při cvrnknutí nesmí meloun zvonit, je to takový tupý zvuk.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
m3f - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (5580) - 133.163 (?), 9.8.2013 15:18
Pokud měl 5 cm a je to odrůda Sugar Baby nebo Lajko, tak k tomu připočtěte 30-35 dnů a sklízejte, pokud je to Crimson tak 2 týdny přidejte. Ty šňůrky kterýma se chytá všude možně jsou ty úponky.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Topný kabel12:21
Topný kabel2.7.2024
Svislá odpadní roura 75mm27.6.2024
Svislá odpadní roura 75mm25.6.2024
Srovnávačka MS 30025.6.2024
Svislá odpadní roura 75mm21.6.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika