Lze jeste v tuto dobu sadit stromky



host - 178.235 (?)
5.5.2010 10:50

Je to pár dnů, kdy jsem přesadil dvě višně, ve skleníku (v kbelíku) měly už zelené výhony a dokonce plody.Počasí je vhodné na přesazení čehokoliv. Nesmí být jen na kmínku náznak svraštění kůry.  AB

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
host - 10.2 (?), 23.4.2010 11:54, zobrazeno: 16680x

drive nebyl cas byli jine urgetni ukoly a premyslim zda vyuzit tohoto roku k tomu aby se stromech uchytil a rostl nechci promeskat rok.. rad bych co nejdrive plody?

Zalevat muzu kazdy den to neni problem studna vlastni..

Poloha Jihovychod od Brna cca 15 km jizneji..

Ale otevrene zahrada..

diky Bill

   
zanpets - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (395) - 39.231 (?), 23.4.2010 11:58

ja jsem napriklad sadila vcera ovocne stromky zimni no celkem zasazenych 15 zimnich a uz meli kvety nektere... tak take bych urodu chtela co nejdrive.,... ale pokud zalevate porad nevidim v tom problem...

   
sopa - Bronzový Zahrádkář .Bronzový Zahrádkář. (73) - 190.202 (?), 23.4.2010 13:19
loni jsem to dělal podobně, také jsem nechtěl ztratit rok... stromy i přes zalévání v podstatě vůbec nerostly, část z nich měla i houbovou chorubu, ale vydržely. Letos na jaře se krásně rozjely... můj závěr: pokud máte stromky, tak je nasaďte. Jestli ne, počkejte na podzim - nic moc neztratíte.
      
Ferda Mravenec - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (2064) - 250.138 (?), 23.4.2010 18:00

Nerostly? Ostříhal jste je po nasazení?

Mockrát jsme sadil v tuto dobu i později i začátkem května a nebývá s tím žádný problém.

         
vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18316) - 61.6 (?), 23.4.2010 20:34

Záleží na sadbě. V těchro dnech probíhá v Olomouci Flora a na ní se prodávají tisíce stromků. Většina prostokořených. Pokud nejsou narašené nebo jen minimálně, ujímají se bez problémů, možnáí líp než na podzim (ihned raší a nehrozí zmrznutí, uschnutí, okus).
   Pokud byste přesazovali bez kořenového balu stromek,  který má už lístky, tak se asi taky chytne, ale růst nebude ideální, možná lístky spadnou a vyraší nové.

            
starling - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (156) - 59.152 (?), 24.4.2010 0:15

Jen saďte, ale víc je sestřihněte, a dobře zalejte.A před vysazením aspoň na den namočit do vody.Pak zalévat jen občas, ale pořádně.Přeji hodně úspěchů.:-).

            
host - 178.235 (?), 24.4.2010 6:49

Potvrzuji, pokud má stromek alespoň nějaký ten kořínek a nemá svraštělou kůru, saďte cokoliv.Nejmíň choulostivé jsou jádroviny.Dostatek vláhy je podmínkou.   AB

               
host - 157.119 (?), 5.5.2010 9:38

Vážení,

koupila jsem meruňku Bergeron, je v půdě už tak 6 týdnů, zasazení proběhlo dle dobrých rad, hodně zaléaná, má slunečnou polohu na pozemku v Polabí u Brandýsa nad Labem, ale stále se neotevírají pupence. Větve nepraskají, tak se zdá, že zatím neuschla. Prosím o radu, jsem začínající sadař a prosím také, zda je ještě možno v květnu sadit ovocné stromy jako hruška či švestka. Moc děkuji za radu Adéla

                  
host - 157.119 (?), 5.5.2010 9:50

Ještě předesílám, že jsme na doporučení o ořezali větve, kořeny byly před zasazením namočeny do vody, půda byla dobře prohnojena. Meruňka byla zakoupena v renomovaném zahradnictví s kořenovým valem. Byly jsme se v onom zahradnictví zeptat znovu a jejich meruňky rovněž nekvetou, pouze u jedné se trochu otevírají pupeny. Ŕekli nám, že pokud nepokvete, že ji můžeme zreklamovat. V hornbachu mají Bergerony také a ty už mají zelené lístky, tak nevím, zda to nemáme koupit tam a ještě zasadit, zda na to není pozdě. Před 3 týdny jsme sázeli jabloň a třešeň a ty mají zelené lístky. Děkuji moc za radu. Adéla

                     
host - 178.235 (?), 5.5.2010 10:50

Je to pár dnů, kdy jsem přesadil dvě višně, ve skleníku (v kbelíku) měly už zelené výhony a dokonce plody.Počasí je vhodné na přesazení čehokoliv. Nesmí být jen na kmínku náznak svraštění kůry.  AB

zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Homelite xl 91318.9.2024
Homelite xl 91315.9.2024
Kouří do místnosti12.9.2024
Kompresor - identifikácia9.9.2024
ČOV Herva8.9.2024
ČOV Herva8.9.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika