Záběh křoviňáku Dolmar MS-4510



host - 227.2 (?)
11.6.2013 19:20

Nevim, kolik toho s krovinorezem nasecete za sezonu, ale po nejakych cca.peti nadrzich benzinu to chce vzdy zkontrolovat a doplnit, dole mazaci tuk v prevodu.Tj.asi bez dalsi diskuze.

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3   
               
PP. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (6542) - 14.199 (?), 11.6.2013 9:45

To by snad mělo být v předpisu výrobce, jak se úhlový převod domazává. Brát to podle domněnek je asi trochu ošidné v tomto případě.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
host - 81.233 (?), 11.6.2013 12:20

V návodu je uvedeno, že náplň je stálá a že se nepřimazává. Stejně mi to nedá a určitě se na stav náplně po sezoně podívám. V tomto případě by bylo asi mnohem horší, kdyby se měla přimazávat a já bych to nedělal.

FO

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 227.2 (?), 11.6.2013 19:14

Bez primazavani to podle me nemuze vydrzet, tj.hodin provozu, tj.vylouceno.Sam primazavam a vzdy po nekolika hodinach provozu, bez primazavani to podle me zadrete, ta vazelina tam proste pochopitelne ubyva.Kdyz jsem tady cetl, ze se primazavat nema, tak jsem volal do servisu Dolmar ptal jsem se a pan jasne rikal-primazavat.Ja to delal vzdy tak, akorat dnes jsem byl sokovany, ze tady pisete neprimazavat, tak jsem si to jeste overil v servisu, jestli necinim spatne, servisak mi dal pochopitelne za pravdu.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 227.2 (?), 11.6.2013 19:20

Nevim, kolik toho s krovinorezem nasecete za sezonu, ale po nejakych cca.peti nadrzich benzinu to chce vzdy zkontrolovat a doplnit, dole mazaci tuk v prevodu.Tj.asi bez dalsi diskuze.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 81.233 (?), 11.6.2013 19:35

Tak jsem si znovu přečetl návod. Tam je napsáno, že úhlový převod má stálou náplň, takže není potřeba údržba. Ale uvádějí, že po cca 30 nádržkách by se měl nechat důkladně prohlédnout a seřídit. V to bude asi i kontrola tukové náplně hlavy.

FO

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 203.189 (?), 14.6.2013 13:46

možno tých 30 nádržiek je reálnejších... I keď toľko som spálil aci za 2 a pol roka. Zase z návodu mám, že napr. OM odporúča mazať po 30-tich hodinách práce. Vlastne nie vždy mazať, len kontrolovať. Podobne je na tom aj Solo, len odporúčajú plniť radšej častejšie menšími množstvami a varujú pred preplnením. Vraj ak je na okrajoch vidieť tuk je hladina OK. Nové Stihl-y (fs360...), ale asi majú nejaké High-Tech prevodovky, lebo kontrola je napánpvaná až po 100 hodinách. Ale podľa mňa ide len o mieru tesnosti prevodu, aby tuk pri vysokých otáčkach neunikal popri hriadeli. Ak sa toto zaručí, môže sa teoreticky kontrolovať len v servise raz za povedzme 100 h. A bude to prijateľnejšie i pre ekológiu, vy čo po pár hodinách vždy niečo frknete, tá vazelína asi nieje biologicky odbúrateľná.

Tak či onak, asi návod hovorí jedno a realita a prax iné. Ďalšia absurdita je podľa mňa pri Dolmare to, že v návode opisuje niektorú údržbu ako vykonateľnú užívateľsky, pritom by to mohol riešiť servis (skúšanie sviečky, výmena pružiny...). To je ešte fajn, ale prečo zakazujú brúsenie nožov v domácich podmienkach. To je fakt sila. Nový nož možno beztresne niekoľkokrát nabrúsiť s pilníkom. Asi si kúpim 10 ks nožov, aby som nemusel zakaždým chodiť do Dolmar-u :)

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 216.69 (?), 14.6.2013 16:48
vyvážení noža od oka, taktéž absurdita.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 176.91 (?), 15.6.2013 5:22

Když dostanu ke kose tubu z vazelínou, tak přimazávám.Vyvážení nože od oka, je stejná absurdita, jako když si ho necháte vyvážit v servisu a pak z něj po sezoně seškrábete 10 dkg hlíny s trávou.Nebo ho snad čistíte po každém sekání? 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 216.69 (?), 15.6.2013 7:46
mažu podle zátěže, točkama se hlina nanese rovnoměrně. Estli sečete s 10dekama hliny, tož poklona že eště vám mašina nenakopala.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 176.91 (?), 15.6.2013 21:50

Jo hlína se nanese rovnoměrně? A co když nerovnoměrně z jedné strany odpadne?Jsem pro vyvážený nůž, ale nebudu z toho dělat vědu.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Svislá odpadní roura 75mm27.6.2024
Svislá odpadní roura 75mm25.6.2024
Srovnávačka MS 30025.6.2024
Svislá odpadní roura 75mm21.6.2024
Svislá odpadní roura 75mm19.6.2024
Svislá odpadní roura 75mm19.6.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika