Vyžínač Partner Colibri T 25 II - zkušenosti



host - 152.7 (?)
22.6.2008 6:49
to jsem psal já s tou strunou.Mě se ta hranatávždycky zařízla do sebe a pak se utrhla a musel jsem sundat cívku najít utavený konec struny a znovu vše namotat.Jakou používáte strunu! Zdraví Z.M. jo startuju stejně akorát držím plný plyn a na po3 tí to chytne dělá to tak od začátku.
Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3,  4   
                     
andy.wise - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (585) - 220.253 (?), 18.6.2008 8:47
S otáčkami se snažte nehoupat. Nechte stroj sekat na témeř maximální otáčky, dle zatížení. Práce na plný plyn škodí méně, než jeho neustálé přidávání a ubírání, to platí pro všechny dvoutakty. S trochou cviku lze stroj držet na 90 % max. otáček při proměnném zatížení, což by mělo být optimální.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 198.206 (?), 18.6.2008 10:20

ouha! Děkuji za rady, kterých si velmi cením. To je přesně to co jsem nevěděla! Díky moc, pokusím se najít nějakou cestu a neměnit příliš plyn. Díky, Díky,Díky!

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 40.71 (?), 20.6.2008 21:34

Mám ho taky, asi 14 dní (koupený v rakouském e-shopu za 1850 Kč, nový se zárukou!!!). Zkušenosti s plynem: za čas poznáte podle zvuku motoru, že máte krátkou strunu - motor jde snadno a rychle do daleko vyšších otáček než normálně - po klepnutí s hlavicí se struna vytáhne a motor slyšitelně zpomalí. Jinak souhlas s předchozími - na běžnou práci skoro plný plyn.

Řekl bych, že nejhorší jsou vysoké kopřivy, namotají se na hlavici a sundat je je docela problém.

Startování: používejte na 1. start pomocnou pumpičku, je dobrá. V průhledných hadičkách u pumpičky uvidíte, až se vám hadička celá zaplní, pak startuje lépe. Nezapomeňte držet při startování plyn. Můj postup je následovný: Levou rukou držím kolibříka za černou rukojeť, malíčkem mám přimáčknutý plyn, Full choke, protočit do prvního blafnutí, pak Half choke, stále držet plyn a většinou do 3. protočení chytí. Pustit plyn, nechat chvíli na volnoběh, pomalu přidávat (občas se mi stane, že i teď ještě zdechne), pak přepínač do polohy Run. Nezoufejte, příjde to samo (cvik :-).

Jinak, někdo někde psal (možná tady),  že struna musí být kulatá, jinak prý nefunguje autoposun. Není to tak - mám tam hranatou a všechno maká, jak má.

Pavel Staněk

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 152.7 (?), 22.6.2008 6:49
to jsem psal já s tou strunou.Mě se ta hranatávždycky zařízla do sebe a pak se utrhla a musel jsem sundat cívku najít utavený konec struny a znovu vše namotat.Jakou používáte strunu! Zdraví Z.M. jo startuju stejně akorát držím plný plyn a na po3 tí to chytne dělá to tak od začátku.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 81.45 (?), 23.6.2008 8:25

Přiznávám, že název struny nevím, ale zjistím večer doma. Jinak je žlutá, v šedivé krabičce a stála v HQ přesně 93 Kč (já vím, že je to jak ženský popis auta - jaké máte auto - hezké... červené...). Večer vám to napíšu.

P. S.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 198.206 (?), 23.6.2008 8:36

Díky všem za cenné rady. Startování už jsem zvládla, ještě musím vychytat ty otáčky, faktem je, že na volnoběh obseču kolem "nej" stromy, abych je nedejbože nechytla a tam kde si dám pozor méně, tam to lítá se vším! Chodím kolem rostliny, pak jednou poseču a z rostlinky je trhací kalendář! Nu což, hlavně že sečem!

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 109.57 (?), 23.6.2008 11:26

Zdravím, při prodeji Kolibriho se snažím zákazníky spíš postrašit ať mi s tím nelezou do vysokých kopřiv a dosekávají opravdu jen tu trávu co zůstane po sekání zahradním traktorem nebo parkovou sekačkou. Vysokou trávu po bubnové sekačce kam se nedostala raději vůbec. Kolibri nemá ani odstředivou spojku proto seká i na volnoběh. Běžně má Colibri II dva vývody na strunu, starší měly jeden, později také dva. Hlavně dobře mažte motory (kvalitními oleji, palivo Aspen taky moc dobré), občas nalijte trošku oleje nad strunovou hlavu mezi šestihran co na něm drží str. hlava a nosnou trubku, nedělejte s ním dlouho v kuse max 15minut, používejte jen předepsanou strunu (doporučuji max 2.0mm) a na sekání starých kopřiv raději zapomeňte a bude vám nějaký ten rok sloužit.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 81.45 (?), 24.6.2008 8:03

Omlouvám se, že to píšu až dnes. Ta struna je pěticípá hvězda Oregon Starline - 15 metrů.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 92.42 (?), 7.7.2010 23:37
Asi za dva dny by mi měl tento vyžínač také přijít, takže jsem zvědavý. Do teď jsem vyžínal po klasika sekačce s pojezdem elektrickou strunovkou AL-KO. Seče také celkem dobře, ale to věčné tahání kabelu po zahradě už mě fakt štvalo. Rozhodoval jsem se mezi Partner Colibri a Homelite HLT 26 CDY, ale po přečtení pár recenzí a zkušeností ostatních, jsem dal přednost právě Partner Colibri. Takže jsem sám zvědav a po vyzkoušení se ozvu s prvními dojmy. Libor
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 81.109 (?), 19.8.2010 0:55
Takže s Kolibříkem už vesele seču asi přes měsíc (no teda spíš dosíkám a vyžínám) a jsem nadmíru spokojen. Startování je v pohodě, stačí se držet návodu, ale stejně si to chce pořádně vyzkoušet. Samotné sečení je taky v pohodě, zase se ale do toho musíte dostat, hlavně pod jakým úhlem sekačku držet. Nezvyk je, že se hlava pořád točí, že chybí spojka na vypnutí náhonu od hlavy sekačky, ale i na to se dá zvyknout a nakonec poznáte že je to i užitečné jak zde už někdo psal, můžete tak dosíkat krátkou trávu třeba na volnoběh a tak si s tím pěkně vyhrát. Volnoběh má z výroby totiž nastaven dost velké otáčky, nevím jestli to tak má být, ale dá se při nich v pohodě kratší trávu vysíkat, ale můžete si ho samozřejmě snadno snížit. Akorát pozor jak se hlava pořád točí, na okolní kytky a všechno to co posíct nechcete. To se mi ze začátku párkrát stalo, že jsem useknul pár kytiček, ale zase se i na to dá zvyknout, stačí si pak na to dávat pozor a opatrně zvedat sekačku od země a manipulovat s ní. Spotřeba minimální, chod motoru bez problémů, nandání nové struny jednoduché (používám doporučenou o průměru 2 mm).Takže hlavně aby mašinka dlouho vydržela a bude naprostá spokojenost. Za ty peníze (já ji mám přes net asi za 2 600) je to celkem slušnej pomocník. Upozorňuji ale, že s ní jen dosíkám kolem plotu, obrubníčků, mezi kytkama, rybízem... Na klasika sečení mám samozřejmě jiný výkonný sekačky, mám toho totiž na sečení celkem dost. Závěr - spokojenost. Libor
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3,  4   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Svislá odpadní roura 75mm27.6.2024
Svislá odpadní roura 75mm25.6.2024
Srovnávačka MS 30025.6.2024
Svislá odpadní roura 75mm21.6.2024
Svislá odpadní roura 75mm19.6.2024
Svislá odpadní roura 75mm19.6.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika