Vyvětvovací pila



host - 25.2 (?)
24.10.2012 18:02

Souhlasim s panem Vysloužilem.Osobně si myslim, že ta mira 20 cm je překlep.Vyvětvovaci pilky na tyči nejsou už na tyto pruměry přizpusobene. Nehledě na to, že při pruměru 20cm je riskantni a rizikova vubec prace na delku tyče.Podřiznuti by mělo byt minimalně třetinove pruměru aby se při hornim řezu nedošlo k problemum Na tuto praci je už lepši běžna vyvětvovaci arbopilka.Souhlasim i s tim, že u tyčovych vyvětvovacich pilek kabel je druhořada věc, většinou při praci nepřekaži.Tyčove elektricke pilky tež běžně použivam na sklizen peckovin ze stare polokmenne vysadby.Jako doplněk použivam elektrocentralu.   

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18316) - 92.38 (?), 23.10.2012 13:45, zobrazeno: 9742x

Máte někdo zkušenosti s elektrickou, motorovou nebo akumulátorovou pilou na (teleskopické) tyči? Čím dál míň se mi chce lozit s pilou po stromech.

   
PP. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (6569) - 14.199 (?), 23.10.2012 13:54

Co chcete slyšet? Mám elektrickou Hecht. Nevýhody: Je těžká (relativně), musí se vláčet kabel. Nedá se s tím pracovat nějak detailně, je to spíše na větší větve, 20 cm není problém. Do vysokých korun stejně musíte na štafle i při plném výsuvu. Húře se dělají svislé větve. Výhody: zmáčknete čudlík, položíte na větev a je dole teď.  Dole se s tím větev pohodlně odvětví a našpalkuje. Jsem spokojený, sklízím s tím třešni.

      
vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18316) - 92.38 (?), 23.10.2012 14:28

Nu, větve 20 cm v průměru prořezávám v koruně málokdy. A na takové už bych asi vylezl. Benzínovou Stihlku na tyči jsem měl půjčenou - je to dobré, ale přijde mi to zbytečné,  při řezu se tolik nechodí jako třeba při sečení trávy, takže kabel by tolik nezavazel. Akumulátor je zřejmě o ničem, v elektrických jsou dost rozdíly v délce teleskopu. Nejlepší výkonem se zdá Dolmar EE-150, taky je cenou jinde.

         
host - 25.2 (?), 24.10.2012 18:02

Souhlasim s panem Vysloužilem.Osobně si myslim, že ta mira 20 cm je překlep.Vyvětvovaci pilky na tyči nejsou už na tyto pruměry přizpusobene. Nehledě na to, že při pruměru 20cm je riskantni a rizikova vubec prace na delku tyče.Podřiznuti by mělo byt minimalně třetinove pruměru aby se při hornim řezu nedošlo k problemum Na tuto praci je už lepši běžna vyvětvovaci arbopilka.Souhlasim i s tim, že u tyčovych vyvětvovacich pilek kabel je druhořada věc, většinou při praci nepřekaži.Tyčove elektricke pilky tež běžně použivam na sklizen peckovin ze stare polokmenne vysadby.Jako doplněk použivam elektrocentralu.   

zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Homelite xl 91318.9.2024
Homelite xl 91315.9.2024
Kouří do místnosti12.9.2024
Kompresor - identifikácia9.9.2024
ČOV Herva8.9.2024
ČOV Herva8.9.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika