Otáčkoměr



host - 54.210 (?)
18.2.2024 1:26

Tak si to tak pěkně čtu... Včera jsem si rozšteloval pilu, sáhl jsem na jinou trysku. Je to levná čína, jednoruční vyvětvovací. Koupil jsem jí za pár set i s dopravou, že se prý hádá, už se nehádala, jak jsem jí ladil, ale pak jsem se přehlédl a otočil tryskou H, nemísto L, když se mi rozjížděl řetěz. A čtu si to tady. To je snůška magie za úplňku. Plně souhlasím s pánem GL, jako hledat nějaké vyšší umění u dvoutaktu, co za x let prochází vývojem jen tak "jako naoko", je směšné. Stejně jako to řeší pošuci u Vari, a pod. To není svařování obalu jaderného reaktoru, nastavit tři trysky čínského karburátoru. Už jen proto, že se to dělá šroubovákem (alespoň u těch levných pil). Našetěstí jsem x odpovědí, jak to udělat bez otáčkoměru, nebo s levným od pana Zajíce, našel, tak mě fakt ty keci, jak je to strašná strast a umění, jen baví. Ta pilka, kvůli které to potřebuje je má pátá pila doma, u první Partner, u druhé Stihl, u další Stihl jsem si udělal vše sám, jsou destíky videí maníků, co to dají v řádech hodin. Od výměny válce, pístu, nastavení karburátoru, takže ty kecy o tom umění, to je směšné. Jasně můžu tady u tragéda, co tu má servis, mít pocit, že když si vzal pěťo, že je to mág, ale ono to tak není. 

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
                     
host - 54.210 (?), 18.2.2024 1:26

Tak si to tak pěkně čtu... Včera jsem si rozšteloval pilu, sáhl jsem na jinou trysku. Je to levná čína, jednoruční vyvětvovací. Koupil jsem jí za pár set i s dopravou, že se prý hádá, už se nehádala, jak jsem jí ladil, ale pak jsem se přehlédl a otočil tryskou H, nemísto L, když se mi rozjížděl řetěz. A čtu si to tady. To je snůška magie za úplňku. Plně souhlasím s pánem GL, jako hledat nějaké vyšší umění u dvoutaktu, co za x let prochází vývojem jen tak "jako naoko", je směšné. Stejně jako to řeší pošuci u Vari, a pod. To není svařování obalu jaderného reaktoru, nastavit tři trysky čínského karburátoru. Už jen proto, že se to dělá šroubovákem (alespoň u těch levných pil). Našetěstí jsem x odpovědí, jak to udělat bez otáčkoměru, nebo s levným od pana Zajíce, našel, tak mě fakt ty keci, jak je to strašná strast a umění, jen baví. Ta pilka, kvůli které to potřebuje je má pátá pila doma, u první Partner, u druhé Stihl, u další Stihl jsem si udělal vše sám, jsou destíky videí maníků, co to dají v řádech hodin. Od výměny válce, pístu, nastavení karburátoru, takže ty kecy o tom umění, to je směšné. Jasně můžu tady u tragéda, co tu má servis, mít pocit, že když si vzal pěťo, že je to mág, ale ono to tak není. 

                  
host - 177.90 (?), 20.2.2008 18:07

P.S:Ak chceš poznať problematiku do hľbky tak potom nech sa páči robiť mechanika celý život a po40-tke až sa budeš snažiť tak reči podobné tvojim sa ti budú zdať smiešne.

  Inak obdivujem J.S. za jeho neutuchajúcu chuť vysvetľovať niekomu stále to isté dookola.Pripomína mi to tú prúpovídku o perlách a sviniach.

                     
host - 54.33 (?), 20.2.2008 20:02

To že většina servisáků prošla lesem a ví oco jde už dávno neplatí. Aspoň podle mých zkušeností. Vše co vědí je teorie co jim tlučou na školení. Dnešní servisáci nehledaj kde se stala chyba od samého začátku, a nepátraj popříčině. Pro ně je lepší popořadě měnit díly za nové než stroj zprovozní. A v 50% jsou tam díly zbytečně měněné. Nebo nemám pravdu??

                     
host - 11.107 (?), 20.2.2008 20:10

Nechci hodnotit kdo má a nebo nemá  pravdu. Je zde další aspekt. Co by jste po nich za ty peníze chtěli? Vím, že nikdo z nás neovlivní jejich mzdu. Je to jen jiný úhel pohledu a tak  je to ale se vším.

                     
host - 54.33 (?), 20.2.2008 20:18

Plně s Vámi souhlasim (výše platu v servise)

                     
host - 178.146 (?), 8.10.2009 17:26

Zde jsem našel 2 otáčkoměry za dobrou cenu, jeden mechanický, druhý optický (bezkontaktní), za cenu kolem 600 kč, asi by bylo dobrý to objednat a nejdřív odzkoušet, ale principiálně by s tím měla jít změřit motorová pila...

1b

                     
host - 90.168 (?), 8.10.2009 17:42

U toho bude problém jak otáčky snímat ;-) Mechanicky si to moc nedovedu předsavit, opticky to taky bude oříšek. V podstatě jediné rozumné snímání je indukční od kabelu zapalování...   Gl.

                     
host - 178.146 (?), 8.10.2009 18:07

 aha, indukěně to bude jistě jednodušší, jak se cenově pohybují takové otáčkoměry?

 1b

                     
host - 90.168 (?), 8.10.2009 18:18

Ta stavebnice otáčkoměru od Zajíce byla za 500,- (musíte umět pájet). Samotné součástky jsou samozřejmě levnější, ale to už chce trochu znalostí o elektronice...   Gl.

                     
host - 157.179 (?), 8.10.2009 19:32

Tady máte jeden z nich. Dokonce stačí jen otáčkoměr přiblížit ke kabelu. Používám jej už rok a jsem spokojen.

zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Zkušenosti se střešní krytinou Capacco a střešní krytinou Tři pyramidy27.9.2024
Puchýřky na sklolaminátovém bazénu - osmóza gelu24.9.2024
Homelite xl 91318.9.2024
Homelite xl 91315.9.2024
Kouří do místnosti12.9.2024
Kompresor - identifikácia9.9.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika