Novy drtic vetvi stepkovac?



habr.v - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (144) - 218.71 (?)
17.11.2009 16:54

Ahoj   Odpověď   panu 76.114     Měl by jste vědět, jestli chcete štěpkovač nebo drtič zahradního odpadu!!!   Jestli chcete drtič, tak jste trefil správně VIKING!  Mám ho 12let a na pár dílů, který sem rozbil vlastní vinnou jsem spokojen. Běžte si ho prohlídnout do Stihlu. DRTIČ-rozemele zahradní odpad, až po větve z prořezu a mužete je použít jako mulč pod keře!  Štěpkovač mele větve nahrubo, dobře se s tím topí!! Ale pozor na STIGU!!  Větev 3cm už těžko chroustá, ale v cenové relaci nic lepšího neseženete!  Míra 

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
host - 76.114 (?), 16.11.2009 18:15, zobrazeno: 21945x

Rad bych koupil poradnej Drtic vetvi ale nevim jakej?? Do ted pouzivam samo delku ale to je peknej ksunt navic stepky jsou moc hrube, Potrebuji neco co dela jemne stepky vydrzi a ma velkej vstupni otvor docela jse mi zamlouva Viking gb 370 s a nebo ge 250 a nebo nejaka jina alternativa?? dekuji za pomoc

   
host - 76.114 (?), 16.11.2009 18:39

A ted koukam na netu a koukam ze jsou nejake co maj noze valcove pak co maji ozubene kolecka docela v tom mam maglajs.

         
host - 97.16 (?), 17.11.2009 12:20

Nedávno jsem se taky rozhodoval a rozhodl jsem se pro drtič válcový (stiga).Výhoda je, že má samonasávací efekt, nemusím se prát s větvemi, ani je popotlačovat.Stačí tam větev zasunout a už si ji válcová fréza chroustá a podává, navíc je to tiché.Samozřejmě to má i možnost zpětného chodu a zátěžovou pojistku.Nožové drtiče jsou hlučné, větvě se musí protlačovat a nože častěji brousit.Další vyšší (alespoň cenově) liga jsou drtiče šnekové, které fungují jako mlýnek na maso-taky samonasávací efekt.

            
habr.v - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (144) - 218.71 (?), 17.11.2009 16:54

Ahoj   Odpověď   panu 76.114     Měl by jste vědět, jestli chcete štěpkovač nebo drtič zahradního odpadu!!!   Jestli chcete drtič, tak jste trefil správně VIKING!  Mám ho 12let a na pár dílů, který sem rozbil vlastní vinnou jsem spokojen. Běžte si ho prohlídnout do Stihlu. DRTIČ-rozemele zahradní odpad, až po větve z prořezu a mužete je použít jako mulč pod keře!  Štěpkovač mele větve nahrubo, dobře se s tím topí!! Ale pozor na STIGU!!  Větev 3cm už těžko chroustá, ale v cenové relaci nic lepšího neseženete!  Míra 

               
host - 76.114 (?), 17.11.2009 18:15

No ahoj ja nepotrbuji stepky na topeni ja potrebuji jemny mulc aby stoho byl na zahradku aby to nebyly hrube trysky proste cim jemnejsi tak lepsi a na cenne zas tak nezalezi. Dotedka jsem mel nozovou drticku je pravda ze jse musi brousit to jo ale zas tak hrozne to nebylo

                  
host - 97.16 (?), 22.11.2009 22:28

Stiga má tuším v návodu: suché větvě do 35mm, čerstvé do 40mm a s těmi čerstvými potíže opravdu nejsou.U suchých větví je problém, že se mají snahu lámat a nejsou potom vtahovány.

                     
host - 66.189 (?), 20.3.2010 14:07

Zdravím vás, Několik let používá manželka drtič Atika s válcovou frézou.Je spokojená.Já jako chlap už moc ne.Ten válec, je uložen v zadu u převodovky do šestihranného otvoru, odkud je unášen a v předu do víka s válcovým otvorem.Pokud se provozem, zvětší vůle, tak soustružník umí opravit pouze tu kulatou díru ve víku.Na tu šestihranou nemá.Takže rotující fréza ve vymlácené zadní šestihr.díře vždy vykousne v hliníkové opěrné desce šponu a větve se neřežou ale žvýkaj.Seřídíte vůli a zase se to opakuje.Stálo to 10 tisíc..Pokud by fréza nešmajdala, tak by to byl docela dobrý stroj.Byl bych rád za každou radu, jak to v tom šestihranu vymyslet.

                     
host - 157.179 (?), 20.3.2010 19:32

a nešel by ten šestihraný vymlácený otvor vyložit kovem? Na př. z pozink. plechu nebo kusem z trubkového šestihraného klíče?

                     
host - 208.166 (?), 21.3.2010 8:34
Zdravím, pro 66 189,ano soustružník opracovává tzv.na kulato, na hranaté profily potřebujete frézaře, jinak je potřeba zjistit co je opotřebované, zdali šestihraná hřídel nebo ten unašeč, pokud by to byla hřídel tak nejjednodušší řešení je návar kovu a ofrézování, nebo zjistit není li unašeč u převodovky jako výměnný díl s tím, že když se tato varianta neosvědčila tak ho demontovat a nechat udělat jinou variantu u soustružníka a to na kulatou hřídel s klínkem, je otázka zdali by se to vůbec finančně vyplatilo KP
                     
Jiříček - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (463) - 211.38 (?), 21.3.2010 8:48

Problém je v tom, že výrobce šetřil kde se jen dalo a hřídel není na obou stranách uložena na ložisku, šel bych touto cestou, vůle v šestihranu, by pak neměla vliv na chod frézy, otázkou zůstává za kolik to pořídíte, tedy zda se Vám toto řešení vyplatí.

zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Homelite xl 91318.9.2024
Homelite xl 91315.9.2024
Kouří do místnosti12.9.2024
Kompresor - identifikácia9.9.2024
ČOV Herva8.9.2024
ČOV Herva8.9.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika