Naklepávač na kosu



host - 136.63 (?)
4.7.2013 10:25

Zdravím, kosa se dneska běžně používá v rekultivačních plochách na obsekávání stromků, protože křovinořez s růžicí a nebo strunou může snadno kmínek stromku nenávratně poškodit. V sezoně je pro naklepávání kos najímán většinou zručný důchodce, který těchto ostří musí deně naklepat cca padesát.Používá profi naklepávačku a jedno ostří mu trvá zhruba 5 minut. Vyrobit podobný stroj je poměrně snadné, ale nástoj, který vytahuje ostří se musí hloubkově cementovat a kalit. Pokud nemáte možnost si nástroj nechat procementovat a zakalit, tak s výrobou naklepávače ani neuvažujte. Prvním pokusem se nástroj začne roznýtovávat a na kose ani stopa. Standa.

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  1,  2   
         
brousek - Bronzový Zahrádkář .Bronzový Zahrádkář. (71) - 175.210 (?), 4.7.2013 0:20

To všechno jsou jen kokotiny. Dnes se nikdo klepáním kos neuživí, protože vývoj nejde zastavit. Klepat kosu je dnes rarita, zvláštnost, ne-li přímo úchylka. Nikdo nebude vynakládat energii a vědomosti na něco co je někde v minulém století. Možná tak na exponát do muzea. Sám osobně umím kosu perfektně naklepat.  Nikdo však tuto práci neohodnotí, jsou však vyjimky, kterých si cením, když už nějaké zařízení na klepání kos, tak jedině v podobě pérového bucharu.  Přijdou roky, tělesná schránka začne vykazovat určité nedostatky a všechno se začne odvíjet v jiné rovině a najednou je člověk ve stavu, kdy se z kosy stane nadměrná zátěž a i ten zarytý odpůrce různých sekaček si nějakou sekačku pořídí. Proč? No, proto, že proces stárnutí nelze zastavit. Zarytý sekáč je nakonec rád, že ráno vyleze z postele, nastartuje svoji nově pořízenou bubnovku s nejlepším motorem Honda a je rád a na výsost spokojen, že ještě za ní může pochodovat a až ho ta sekačka začne tahat, tak bude čas na krematorium. Proto stůjme pevně na zemi pokud to jde a nevymýšlejme kokotiny.

brousek

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
PP. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (6542) - 14.199 (?), 4.7.2013 7:02

Nejde o kokotiny a nejde o uživení se klepáním kos. Prostě kosa se ještě občas používá a musí se naklepat. Tam kam nemůžu se sekačkou a srp je malý, použiju kosu aniž bych uvažoval, že je to technologie minulého století. Protože užití je velmi sporadické, není nutné věnovat čas učení jak klepat, ale dá se výhodně použít přípravek. Pro tento účel plně vyhoví.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 72.149 (?), 4.7.2013 8:30

Trávu nejlépe seká kosa. Všechny sekačky jsou více či méně zdařilé náhražky. Proto bude mít kosa i v této době své místo. Mám jak bubnovou sekačku, tak křovinořez. Ale také 3 kosy. Sice jsem dvě zdědil, ale je každá jiná. Naklepávám je ručně, na úzké babce. Dokonce jsem pře 3 lety vyrobil naklepávací stoličku. Nikdy by mne nenapadlo na to vyrábět nějaký stroj, nebo přístroj, který by to usnadnil. Jsem přesvědčený o tom, že každý, kdo nějaký nástroj používá, by ho měl umět udržovat. Řezník nabrousit nůž, kdo řeže s pilou by měl umět naostřit řetěz a kdo seká s kosou by ji měl umět naklepat.

FO

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
PP. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (6542) - 14.199 (?), 4.7.2013 9:01

To je na mne zbytečně radikální názor. Taky mám vybavení na sečení, motorové i ruční, kosy, babky, kladívka. Ale nikdy jsem moc kosou nesekl a ani nebudu. A nehodlám ztrácet čas, (kterého mi valem ubývá) učením se činnosti, kterou budu dělat velmi sporadicky. Prostě mi přípravek stačí a musí stačit. Dál to neřeším.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
host - 176.91 (?), 4.7.2013 9:14

No, chtěl bych s vámi souhlasit, ale když si vzpomenu, jak vypadal trávník kolem domu, který jsem sekal kosou, než sem si vyrobil sekačku z pračkového motoru??A proč vlastně jsem si tu sekačku tenkrát dělal, když jsem zahradu a strouhy sekal kosou.No protože, kosa na požadavek, jak trávník má vypadat nestačila.Jinak obecná shoda.Naklepávač jsem taky kdysi koupil, s tím šroubkem, leží tam v krabici, protože to není zrovna to nejlepší.Kosu občas klepu i kamarádům a oni zas pro mě udělají něco jiného.Pořád je lepší když si tazatel chce udělat nějaký buchárek na pohon, než když bude civět na internet jako já.Takže žádná kokotina a na sluníčko do sadu.  

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 136.63 (?), 4.7.2013 10:25

Zdravím, kosa se dneska běžně používá v rekultivačních plochách na obsekávání stromků, protože křovinořez s růžicí a nebo strunou může snadno kmínek stromku nenávratně poškodit. V sezoně je pro naklepávání kos najímán většinou zručný důchodce, který těchto ostří musí deně naklepat cca padesát.Používá profi naklepávačku a jedno ostří mu trvá zhruba 5 minut. Vyrobit podobný stroj je poměrně snadné, ale nástoj, který vytahuje ostří se musí hloubkově cementovat a kalit. Pokud nemáte možnost si nástroj nechat procementovat a zakalit, tak s výrobou naklepávače ani neuvažujte. Prvním pokusem se nástroj začne roznýtovávat a na kose ani stopa. Standa.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 72.149 (?), 4.7.2013 12:04

Ono není jen tak sehnat dobrou babku. Soused sehnal vyřazenou vrtací korunku s TK plátkem. Na té je klepat radost. Musí se opatrně, ale jde to hopdně rychle. Dokonce se u nás dají sehnat babky s TK za cca 1400,-Kč. Co se týká okrasného trávníku, je pravda če s kosou se na "Wimbledon" posekat nedá.

FO

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
Rony - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1084) - 192.99 (?), 4.7.2013 12:46

Mám speciélní sekačku na vysokou trávu, mám dvě strunovky a dvě kosy, protože terén je tak nějak od přírody křivý, svažitý a jinak deformován a na nekteré účely je kosa nenahraditelná. Nepotřebuje elektřinu, benzín, neřve a i životnost je docela dobrá. Když už nebudu vládnout kosou, tak ani sekačkou. Je to stejný názor jako přestat chodit a jezdit na kole, protože autem je to s menší námahou. I můj soused ktrerý mne potká u marketu a che mne svézt a nemůže pochopit (když zdvořile odmítnu), že raději chodím pěšky.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
1,  2   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Topný kabel10:10
Topný kabel3.7.2024
Topný kabel2.7.2024
Svislá odpadní roura 75mm27.6.2024
Svislá odpadní roura 75mm25.6.2024
Srovnávačka MS 30025.6.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika