Křovinořez 0.8kW - stačí to?



host - 227.2 (?)
14.8.2012 23:55

Na 2000m2,kdyz hodne uberu, tak 1,3KW, spise,alespon 1,6KW.A kdyby to melo byti secene jen 2-krat za rok, mam krovinorezy doma dva 1,3KW a 2,3KW, sekal bych to tim silnejsim, osobne,kdyz mam doma na vyber.A kupte si znackovy.

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
Stránky: 1,  2   
host - 196.43 (?), 3.2.2008 14:22, zobrazeno: 19369x
Dobrý den,

chtěl bych poprosit o radu. Mám na sečení zahradu o rozloze cca 2000m2 a k tomu přilehlé meze za plotem (dost ve svahu, šíře 3m). Potřebuji sekat tak 1x za měsíc (vše během jednoho dne). Na zahradě je čistá tráva, na mezi tráva, kopřivy, maliní. Vzhledem k tomu, že s křovíkem bude sekat i ženská část naší rodiny preferuji nižší hmostnost a jednoduchost na údržbu a lehké startování. Nejraději bych vše sekal strunovou hlavou - kvůli plotům a stromkům. Vybral jsem si křovinořez Honda UMS 425 (5.43 kg 0.8kW) a nebo Husqvarna 324 Rx (5.5kg - myslím, že je to totožný motor). Honda UMS 435 mi už připadá těžká (6.8kg, 1.2kW). Bojím se jen toho, aby to na naše podmínky nebyl moc malý výkon. Jako o dalším bych vzhledem k váze a výkonu vybral zřejmě Jonsered BC2236 (6.2kg, 1.6kW-ale už 2-takt). Můžete mi poradit zda bude tento výkon dostačující (0.8kW) nebo raději zvolit větší? (4-tak bych preferoval z toho důvodu, že nemusím míchat palivo s olejem).

Děkuji za radu

S pozdravem R.K.

Adresa příspěvku
Připojit reakci
   
vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18313) - 85.27 (?), 3.2.2008 14:50

Profesionální sekáči budou tíhnout spíš k silnějším strojům, ale já jsem uvažoval podobně jako Vy. Křoviňák jsem pořídil na vysečení míst, kam nelze vjet se sekačkou(v koutech, kolem stromů, na svahu),.  Přiznám se, že většinou vystačím se strunou (kopřivy bez problémů), při pravidelném sečení mi tam nic silnějšího nevyroste. Proto  je pro mě hmotnost možná důležitější než výkon. 4 takt je tišší a zřejmě méně smrdí, bude to ale nejspíš na úkor výkonu a ceny. Olej musíte lít pro změnu do motoru.
   Lákal mě Stihl se 4mixem, ale mám mám trochu dál do prodejny.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
PedroKV - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (127) - 16.68 (?), 3.2.2008 18:07
Míchání se nebojte, kupte si v lékárně tlustou injekční stříkačku, v hypr supr si kupte čistou vodu v půllitrové pet lahvi. Až ji vyžahnete, seberte manželce odměrku, naměřte půl litru vody z kohoutku a nalejte ji do pet lahve. Udělejte liháčem rysku, na petku napište "benzín do sekačky", vodu vylejte a lahev nechte usušit. Pak si udělejte rysku na stříkačku. Pak už je to jednoduché, z kanystru nalejete do pet lahve benzín po rysku a stříkačkou tam fouknete olej. To, že máte v petce mix a ne jen benzín poznáte dle barvy, alespoň stihlackej olej je červenej. Půllitrová pet lahev benzínu vám vydrží na půl hodiny až hodinu práce s křoviňákem, což je tak akorát čas na jeden zátah a pauzu (třeba na pivo).[br][br] Jinak ještě dodám, že sekám starším kroviňákem Stihl FS220, co jsem vygooglil, tak má 1,7kW, 35cm3 a 12500rpm max. Nádržka na 0,6l benzínu. Výkon má výborný, sekám strunou 2,4-2,7mm (čtvereček), silnější stonky trojzubcem. S popruhem na obě ramena se s tím člověk nenadře. Váhu jsem vygooglil 7,7kg (někde 6,3kg)..
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 48.24 (?), 3.2.2008 19:32
Loni jsem po diskusi na tomto fóru koupil křovinořez  Marunaku TH 43. Má sice hmotnost téměř 9 kg, ale s obouramenným popruhem při dobrém vyvážení, křoviňák víceméně necítíte.  A nezřídka se stává nalij mi tam "benzín", provedu první natržení a manželka zmizí obsekávat problematické partie kolem plotu se strunovou hlavou (ostružiní, kopřivy, lesní tráva). A manželka není postavou žádná akční hrdinka. Osobně pak s osmizubem seču i trnky, hloží,... mašina se nezakucká a má rezervu výkonu. Pokud se bojíte váhy výkonějších  křoviňáků a aby sním pracovala i  Vaše lepší a jemnější polovička, asi bych se nedržel tolik při zdi. Rozhodně bych pro křovinořez, se kterým bude pracovat i Vaše žena ohlídal, aby měl popruhy přes obě ramena.   P.B. 
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
PedroKV - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (127) - 16.68 (?), 3.2.2008 19:49
souhlasím s kolegou, popruh na obě ramena je výborná věc a je velmi znát, když sečete s tímto postrojem a s postrojem buď přes rameno nebo dokonce držíte stroj jen v ruce (za osu + madlo). U té poslední variantě po sekání padnete a vzbudíte se až ráno, totál sedřenej, měl jsem takhle jednu šichtu v lese s husquarnou a nikdy více..
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
Ferda Mravenec - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (2064) - 214.234 (?), 3.2.2008 19:42

Ta plocha, kterou chcete za den posekat je hodně velká, to zabere určitě mnohem více než 1 nebo 2 hodiny. Se slabším strojem to může být celkem trápení (namotávání větší trávy a zastavování). Nevím jaké zkušenosti máte se sekáním  křovinořezem, ale pokud sekáte déle hrají velkou roli i vibrace a já bych řekl, že ještě větší než váha křovinořezu. Často dražší a výkonější křovinořez má vibrace lépe vyřešeny a pak je únava se sekání menší než u lehčího, ale více vibrujícího křovinořezu. Já radši než strunou sekám trojzubem, mám dojem, že to mnohem lépe odsýpá.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 151.203 (?), 3.2.2008 22:19
20 arů za den křovińákem budete mít co dělat posekat. Zejména slabší křovinořezem. 4 takt s tlakovým mazáním ze skříně bych si nekupoval, Prakticky řve stejně jako dvoutakt a musíte ho držet pod plynem víc než dvoutakt. Tedy alespoň ten co jsem jednou měl půjčený pro předvádění jedné TV. Jedině bych volil ten co je mazán směsí - tedy zatím Stihl (pokud vím). Pokud chcete sekat 1x měsíčně, kupte si kanistr který se automaticky zavře při naplění nádrže a olej do motoru v lahvi na odměření oleje. Kupujte barevné oleje do motorů pil Stihl má červený Husqvarna zelený. Měrkou namícháte správný poměr bez starostí  a barva benzinu vám "řekneů zda jsem namazal.  Větší šanci máte, že opomenete zkontrolovat olej u čtyřtaktu. 

 Na tuto plochu bych volil křovinořez nad 1,5 k. Váhy kvůli ženám bych se nebál. Dvacetiletá děvčata mi před lety odmítla pracovat s křovinořezem o výkonu 1 k a sebraly mi 2,5 k. Ten slabší jsem jim kupoval právě kvůli tomu, že je lehčí. Ale nakonec sečou 8-9 kg křovinořezem i přesto, že to jsou tintítka, žádne holky "z hospodářství". Ve své podstatě - přestože slabší stroj je lehčí, menší výkon zas znamená, že stroj je déle pověšen na těle. No a pro děvčata zásadně popruhy které se nezapínají přes prsa / hrudník - říkáme jim "ženské". Vypadají jako popruhy na baťoh. Na silnější křovinořez můžete použít i silnější strunu, která se zas tak moc netrhá když se seče tvrdší byliny s příměsí ostružiníku. lepší je na ně kovový nástroj. ostružiník si před sečením  namažte Roundupem (5-10 % roztok). Záleží který použijete. ošetřené  rostliny Roundupem rapid (asi není ještě malé balení) lze sekat již třetí den, Klasik dřív než za týden bych nesekal. raději ještě později.

Nevím co znamená prudká mez, ale pokud chcete sekat tuto louku tak často, volil bych raději bubnovou sekačku která má nízko uložený motor. Bohatě stačí okolo 6 hp, 60 cm kotouč. Plochu posečete hravě za dvě až tři hodiny a když není mez skutečně moc prudká, tři metry  vysečete vyjížděním proti svahu a zpět (záleží na vaší fyzické zdatnosti). Sekačku zvládnou hravě i ženy. Motor je u sekaček tišší, za hodinu spotřebujete tak 1 benzinu, ale vysečete několik arů.  Výběr je dobrý i u nás. Jak v obchodech, tak v bazarech.

No a jestli ještě mohu - sekal bych tuto plochu tak 3 x ročně. Poblíž budovy, kde se hodně pohybujete bych nechal to měsíční sečení. 3 x ročně sečená louka vám bude kvést, zůstanou v ní jednoleté byliny a  tráva vám přes hlavu nepřeroste.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 96.147 (?), 14.8.2012 11:37

Ja by som radšej odporučil krovinorez Sthil FS 55 alebo FS 56 Vykon 0.8 vaha 5.1 kg

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 227.2 (?), 14.8.2012 23:48

Na 2000m2 neudrzovane plochy, krovinorez o vykonu 0,8kw tj.hodne slabe, tj.blaznovstvi.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 227.2 (?), 14.8.2012 23:55

Na 2000m2,kdyz hodne uberu, tak 1,3KW, spise,alespon 1,6KW.A kdyby to melo byti secene jen 2-krat za rok, mam krovinorezy doma dva 1,3KW a 2,3KW, sekal bych to tim silnejsim, osobne,kdyz mam doma na vyber.A kupte si znackovy.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Topný kabel4.7.2024
Topný kabel3.7.2024
Topný kabel2.7.2024
Svislá odpadní roura 75mm27.6.2024
Svislá odpadní roura 75mm25.6.2024
Srovnávačka MS 30025.6.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika