Jak mazat křovinořez



host - 238.17 (?)
8.8.2008 7:44
Myslím si, že by nebylo špatné tu konečně napsat jednu z osvědčených možností jak správně mazat křovinořez. Není zcela v souladu s návodem k použití, ale v praxi se ukázala jako spolehlivá. Seženeme si plastovou injekční stříkačku o obsahu asi 20 cm³, kterou z části naplníme originál tukem k tomu určeným. Na vývod stříkačky nasadíme 5 – 10 cm bužírky (špagety) adekvátního průměru aby tam vcelku dobře držela. Potom očistíme mazací šroub a místo kolem něho třeba drátěným kartáčem. Šroub vyšroubujeme a do vzniklého otvoru nastrčíme druhý konec bužírky. Při strkání bužírky dovnitř se snažíme najít místo, kde se bužírka lehce vsune dovnitř tak asi 2 – 3 cm. Poté začneme pístem stříkačky tlačit tuk dovnitř tak dlouho až se začne otvorem (kolem bužírky) tuk vracet zpět ven, protože průměr bužírky je podstatně menší než průměr otvoru.. V tuto chvíli víme že převodovka je dostatečně plná a nevytvořili jsme žádný zničující tlak. Tímto způsobem není možné ani převodovku přemazat. Práci samozřejmě provádíme když je křovinořez v klidu (vypnutý).
Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3,  4,  5   
                     
Petr H. - (22) - 240.196 (?), 7.8.2008 11:13

Netušíte kolik může daná oprava stát? Spíš jen pro informaci, aby člověk věděl, kolik si vydělal :-).

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 47.123 (?), 7.8.2008 12:39

Omlouvam se, ze se do toho porad montuju. Podle meho neni mozne prachovku loziska poskodit naplnenim tukem. Jednak jak tu .238.17 uvedl, muze tuk odejit k nahonu a zadruhe spodem by maximalne odtekl ale tesneni by neposkodil. Toto je problem vyrobce resp prodejce. Tedy reklamace je naprosto na miste. Koupil jste si vyrobek, ktery neplni spravne svou funkci a nemusi Vam byt nic po tom, proc tomu tak je. Za zavadu tedy podle meho nemuzete.

Podobne oprava. Tim, ze jste vyndal segrovku jste uz udelal asi 1/4 postupu pro opravu. Segrovkou je totiz lozisko zajisteno v prevodovce a po jeji vyndani lze lozisko i s hrideli a prevodem vytahnout ven. Pote se sunda lozisko z hridele a nahradi se novym loziskem se znaky RSR (pro ceskou produkci) za oznacenim velikosti (idealne take s koncovkou C3 ci C36) v cene cca 20,- az 100,- podle vyrobce. V obracenem poradi vse zase smontujete a je to...

Proc ale toto delat, kdyz mate jako zakaznik pravo na kvalitni a bezchybny produkt? At to resi prodejce v ramci zaruky. Pokud bude problem jinde nez v tesneni loziska, budete mimo podezreni z neopravneneho zasahu, poskozeni atd.

pro.238.17: nedelate (prodejce, servis, dovozce...) prosim v tomto ci pribuznem oboru?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 238.17 (?), 7.8.2008 13:19
Pane host - xxx.xxx.47.123 (?), 7.8.2008 12:39 spíš bych s přiklonil k tomu servisákovi. Omlouvat se nemusíte, je to prostě Váš názor. Tuk sice může odtéci do trubky, ale ne v takovém množství a za tak krátkou dobu. Navíc když je tuk studený tak neztéká a k úniku potřebuje větší tlak jako když je tuk zahřátý a ložiska jsou v provozu, navíc zahříváním se objem zvětšuje velmi pomalu, takže tuk má dost času uniknout. Co se týče záruky, ať to pán zkusí, pokud to ale nevyjde, má smůlu, protože to měl přimazat až po 50 hod. Ta demontáž se má provádět takto: Prvně se demontují ložiska pastorku včetně pastorku, teprve potom vyfocené ložisko i s hřídelkou. S výměnou pouze gumové krytky bych nesouhlasil. Nerad bych někoho strašil, ale v párlistech je značená převodka jako celek, takže pokud to ložisko nějaký servisák bude chtít vyměnit, buďte jenom rádi
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Petr H. - (22) - 240.196 (?), 7.8.2008 13:35

To znamená, že se mám připravit na větší opravu? Odhadem cca Kč?

Děkuji i když né za zrovna potěšující zprávy :-(

P.H.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 238.17 (?), 7.8.2008 14:08
Cena kpl.. převodovky je 1568,24 kč. bez DPH + minimum za práci a je to zboží na objednávku, ale to už je věcí servisu. Podstatně levněji by vyšla výměna pouze ložiska, kde cena ložiska nepřevýší 50,-kč. + práce??? Nutno dodat že gumová krytka by byla za pakatel, ovšem o kvalitě odvedené práce lze diskutovat.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Petr H. - (22) - 240.196 (?), 7.8.2008 15:29

Děkuji za odpovědi a vyřešení problému. Bohužel mě to moc nepotěšilo a musím říct, že mě ani ve zlém snu nenapadlo, co je možné dolněním mazacího tuku napáchat.

Zvážím zda se pokusit uplatnit reklamaci (což asi nebude mít úspěch, jelikož jsem to zavinil sám), nebo se rovnou obrátit na nějaký servis.

Všem díky za příspěvky a věřím, že vaše odborné rady pomůžou i jiným.

Petr H.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 90.168 (?), 7.8.2008 17:19

1. Zkusit reklamovat - taky to mohla být vada už z výroby.

2. v servisu vyměnit ložisko.

3. když budou chtít měnit pouze celý komplet, tak jít jinam ;-)

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 176.186 (?), 7.8.2008 19:06

necital som celu diskusiu, ale preco zakladatel temy nesiel hned do servisu reklamovat krovinorez? alebo ked nechce, robit hlupaka zo seba, tak sa spytam na diskusii, popisem problem, nic nerozoberam, ked mi niekto napise, ze co by to mohlo byt a ze zrejme je to vada a ktovinorez je v zaruke, tak idem a hodim im to tam... viem, ze slovaci su povazovani za hlupakov a cech je synonymum kutila, ale preco stale vrtate do veci v zaruke... to iste plati aj do nastavenia pily v zabehu a podobne veci... a ospravedlnujem sa, uz svoje prispevky znacne obmedzujem, nemusite reagovat na mna vobec... dakujem

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 218.4 (?), 7.8.2008 23:20

Nedávno jsem řešil stejný problém na mém křovinořezu Partner B341 po dvou letech provozu a servisák mně řekl, že mám poškozené ložisko a to zahřívá nadměrně celý převod a tím pádem tuk hodně řídne a vytéká ven.Nevím, jestli jsem si to poškodil sám, protože jsem taky doplnil převod tukem do plna.V servisu opravář vyměnil ložiska, doplnil tuk a oprava mě stála 690kč.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 238.17 (?), 8.8.2008 7:44
Myslím si, že by nebylo špatné tu konečně napsat jednu z osvědčených možností jak správně mazat křovinořez. Není zcela v souladu s návodem k použití, ale v praxi se ukázala jako spolehlivá. Seženeme si plastovou injekční stříkačku o obsahu asi 20 cm³, kterou z části naplníme originál tukem k tomu určeným. Na vývod stříkačky nasadíme 5 – 10 cm bužírky (špagety) adekvátního průměru aby tam vcelku dobře držela. Potom očistíme mazací šroub a místo kolem něho třeba drátěným kartáčem. Šroub vyšroubujeme a do vzniklého otvoru nastrčíme druhý konec bužírky. Při strkání bužírky dovnitř se snažíme najít místo, kde se bužírka lehce vsune dovnitř tak asi 2 – 3 cm. Poté začneme pístem stříkačky tlačit tuk dovnitř tak dlouho až se začne otvorem (kolem bužírky) tuk vracet zpět ven, protože průměr bužírky je podstatně menší než průměr otvoru.. V tuto chvíli víme že převodovka je dostatečně plná a nevytvořili jsme žádný zničující tlak. Tímto způsobem není možné ani převodovku přemazat. Práci samozřejmě provádíme když je křovinořez v klidu (vypnutý).
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3,  4,  5   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Svislá odpadní roura 75mm27.6.2024
Svislá odpadní roura 75mm25.6.2024
Srovnávačka MS 30025.6.2024
Svislá odpadní roura 75mm21.6.2024
Svislá odpadní roura 75mm19.6.2024
Svislá odpadní roura 75mm19.6.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika