Existuje něco jako "obrubníkovač"?



host - 25.2 (?)
23.7.2012 16:53

Žlabek bez travy je asi fikci, Ale jinak na tento problem by měla uplně stačit běžna strunova kosa, nemusi to byt křovinak.pokud mate vodici obrubnik tak si o něj opřete kryt kosy a jedete.Jinak by eventualně mohla pomoci bazenova folie, přikryta pravě kačirkem nikoli mulčovaci kurou, ale i tak rostlinky tipu skolničkovych se v kačirku mohou objevit.wink

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   
host - 217.4 (?), 18.7.2012 15:01

Dobrý den, existuje přímo obrubníkovač. Je to americký výrobek.

      
host - 20.193 (?), 19.7.2012 9:56

Zdravím, taky bych nutně potřeboval nějaký ořezávač okraje trávníku, mám všude trávník navazující na dlažbu a tam mi trávník přes dlažbu přerůstá... ořezáváme to ručně nožem, ale je to děsná dřina, navíc toho máme minimálně 100 bm.

Koukal jsem i na ten Fiskars QuikFit, ale to není ono. Potřebuji uříznout travní drn mezi trávníkem a okrajem dlažby, nejlepší by byla nějaká elektrická mašinka.

Prosím o radu.

Díky

   
host - 25.2 (?), 23.7.2012 16:53

Žlabek bez travy je asi fikci, Ale jinak na tento problem by měla uplně stačit běžna strunova kosa, nemusi to byt křovinak.pokud mate vodici obrubnik tak si o něj opřete kryt kosy a jedete.Jinak by eventualně mohla pomoci bazenova folie, přikryta pravě kačirkem nikoli mulčovaci kurou, ale i tak rostlinky tipu skolničkovych se v kačirku mohou objevit.wink

      
host - 156.34 (?), 24.7.2012 6:49

nasiel som tento a vyzera fajn - Lawn edger EC2600 26ccm - ořezávač hran trávníku motorový

         
host - 20.193 (?), 24.7.2012 9:08

Přesně na ten, ale v elektickém provedení jsem koukal... bohužel nejsou k tomu žádné reference, jako by to nikdo nepoužíval... i cena je dost vysoká.

Hodně mě zaujal nápad s vyžínačem, který má naklápěcí hlavu. Musí mít ale kotoučovou hlavu (pro ocelový nůž) a v ideálním případě ještě podpěrná kolečka. Nemáte někdo tip na vhodný produkt?

Díky. JH

            
centsm - Bronzový Zahrádkář .Bronzový Zahrádkář. (82) - 118.192 (?), 24.7.2012 23:17

Pro pořádek je třeba rozlišit dvě činnosti kolem žlábků.

1) tvorbu žlábku - buď ručně nebo strojem s ocelovým kotoučem. To bývá jednorázová akce.

2) údržbu žlábku - tam skutečně stačí strunovka s naklápěcí hlavou. Stačí 1x za 14 dnů projet po hraně žlábku na straně trávy. Ve žlábku tráva neroste, protože strunovkou posečete i kořínky trávy. Dělám to tak již mnoho let a žlábek mám čistý, přestože u nás tráva roste bujně.

               
host - 20.193 (?), 25.7.2012 10:28

Žlábky jsou jasné, tam nevidím problém.

Já potřebuji oříznout trávu v přechodu mezi trávníkem a dlažbou (obrubou ostrůvků) - viz foto. Trávník mi přerůstá přes dlažbu. Tam mi strunovka asi nepomůže, neboť struna se dotykem s dlažbou zničí.

JH


                  
centsm - Bronzový Zahrádkář .Bronzový Zahrádkář. (82) - 118.192 (?), 25.7.2012 14:51

Takových obrub mám asi 80 m. Kostky, betonové obrubníky kolem zámkové dlažby. Vše dělám strunovkou. Jedu malou částí struny lehce po okraji obruby tak, aby struna házela trávu na trávník, který potom poseču. Vedle toho mám asi 60 m drážky mezi trávou a kůrou. Také strunovkou. Dříve to bylo snadné, protože jsme měli rovné plochy. Pak manželka přišla na zatáčky a kopce od té doby říkám, že je to pro ni krásná zahrádka a pro mě dřina. :) Ale co bych pro ni neudělal, že?

Máte pěknou úpravu zahrádky.

zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Homelite xl 91318.9.2024
Homelite xl 91315.9.2024
Kouří do místnosti12.9.2024
Kompresor - identifikácia9.9.2024
ČOV Herva8.9.2024
ČOV Herva8.9.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika