Existuje něco jako "obrubníkovač"?



host - 128.66 (?) 
12.5.2012 13:46, zobrazeno: 27808x

Technikům s eomlouvám, ale prd tomu rozumín... včera, při ručním odrývání trávových drnů, vrůstajících do kačírku a mulč.kůry jsem byla strašně sprostá, šílená, každoroční jarní práce... i když odrývám zešikma, tráva roste, jak blázen.

Tak jsem si říkala, že existuje, sekaček, kosaček, kultivátorů, křovinořezů atd. ptákovin, neexistuje i něco, s čím by se jelo podél okraje záhonu a trávy a ono to prostě jakoby,, ukrojilo" tu trávu od záhonu a zůstal podélně upravený žlábek bez trávy.

Prostě to nedovedu jinak vysvětlit, tak žádám chytrolíny zahrádkáře o radu!!

Pokud ano, prosím přesný název, pak už někde vygooglím:-)))

Děkuji moc!!!

  
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   
Tamarar - Bronzový Zahrádkář .Bronzový Zahrádkář. (67) - 62.72 (?), 12.5.2012 17:42

Obávám se, že toho moc není, a když je, tak poměr užitek/cena je mizerný.

To, co hledáte, se jmenuje nejspíš zemní fréza. Jsou velké, na jednocení celého pruhu zeminy, nebo i malé, speciálně určené např. pro hloubení rýh pro závlahy nebo kabely. Tu si lze půjčit. Osobně ale pochybuji, že s tím jdou dělat oblouky, spíše pouze rovné pruhy. Možná, že někdo budeme jít jiný nápad.

   
hajank5 - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (501) - 218.19 (?), 12.5.2012 18:47

Myslím, že toto by s úspěchem splnilo váš problém - Rotační zarovnávač trávníků Fiskars QuikFit

      
host - 93.229 (?), 12.5.2012 18:51

existuje ještě jedno řešení - minikultivátor Honda FG201 - a k němu příslušenství - obrubovač.

   
centsm - Bronzový Zahrádkář .Bronzový Zahrádkář. (82) - 118.192 (?), 12.5.2012 23:15

Možná vás potěším jednodušším řešením. Když mně manželka vnutila kulatý rýč se slovy odedneška to děláš ty, přišel jsem na jednoduché řešení. Na začištění jednou vytvořené drážky používám strunovou sekačku s otočnou hlavou. Hlavu strunovky otočím rovnoběžně s rukojetí. Vpředu je doraz, kterým jedu po dně drážky a struna ořezává trávu z hrany drážky. Jde to velmi rychle. Je to strunovka Variolux V-RT600. Ale tuším, že už se dodává jen 550W a je z OBI. Nevýhoda je v tom, že strunovka vyhází i kůru, kterou do drážky nahrabali ptáci.

      
host - 128.66 (?), 14.5.2012 20:39

Kluci (předpokládám, že jste všichni kluci:-))),

děkuji moc.Hned to prubnu a přečtu si o tom všechno a předložím manželovi výsledek, aby věděl, že si poradím:-)

Děkuji za všechny rady, nechci cpát zahradní obrubníky a ani ty betonové kulaté obrubníky, líbí se mi ten přechod tráva kůra nebo tráva kačírek... ale to zarůstání je hrozné.

Tk díky moc, jetě, kdyby mi tak někdo poradil, jak na parazita červa, co mi žere rybky v jezírku:-(

Díky moc Sylva

         
host - 18.146 (?), 14.5.2012 21:05

Toho červa to chce víc popsat.

Z parazitů na kůži to může být třeba

pijavice - chobotnatka rybí
"kotevní červ" - Lernaea
kapřivec Argulus

Nebo to vypadá nějak jinak?

            
host - 128.66 (?), 16.5.2012 15:05

Diky za fotky, asi to nebude nic z toho, kaprive a kotevni cerv 100% NE!!Ta pijavice je moc pruhledná, ono to bylo stredne hnede cca 4cm dlouhe, hbite a vylezalo to z brisni dutiny a zase rychle zalezalo, navic se mi zdalo, ze je rybka jakoby ozrana a jedna mela,,rozezranou celou hubu"...jsem se toho rychle zbavila, hbus hnusnej.Nenapada ame, ze by byla pricina jina, kdyz z neho lezl ten cerv:-(

               
host - 29.37 (?), 16.5.2012 15:19

Pijavic je mnoho druhů - Hirudinea - pijavice

Jde o to jestli příčinou úhynu byl ten "červ" nebo jiný důvod. Velice často se stane, že ryba uhyne a na její mrtvole si pochutnají další vodní živočichové.

Škoda, že není k dispozici fotka té mrtvé ryby.

   
host - 21.230 (?), 17.5.2012 20:38

Milá paní existuje, jmenuje se to "zarovnávač okrajů", vyrábí to a prodává firma STIHL jako příslušenství ke Kombinástroji FCB-KM.

zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Homelite xl 91318.9.2024
Homelite xl 91315.9.2024
Kouří do místnosti12.9.2024
Kompresor - identifikácia9.9.2024
ČOV Herva8.9.2024
ČOV Herva8.9.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika