Dolmar 4510



host - 227.2 (?)
22.7.2012 16:20

Pro pana J.S.Ted tady byl soused, mel u sebe krovinorez Stihl cca.1,6kw, ja vytahl 235-ku a 4510,srovnavalo se.S 3-zubem.4510-nejtezsi, nejvyssi vykon, subjektivne,tabulkove hodnoty neznam, ale nejnizsi vibrace ve vykonu. Stejne, nevim,jestli tj.tim, ze tj.nova masina, nebo si to jen namlouvam, ten chod motoru 4510 mi pripada-rekl bych nejuhlazenejsi i proti tomu STihl, ci 235.Nevim.Co soudite?I pokud jde o ten zabeh, ted po zabehu, ten motor, jde tak nejak hladce, lehceji,nez drive.Jestli tj.tim, ze si jednotlive soucastky, dily tzv.musi sednout, nevim.Co soudite prosim.Zdravim Vas a diky.

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
                  
J.S. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (3388) - 217.44 (?), 8.7.2012 15:10

Zdravím p. Petře, děkuji za kompliment, pro mě má hodnotu každý příspěvek, který je k tématu. To srovnání je postavené na podobné ceně, já bych takto nesrovnával, ale Vy máte oba stroje a to se srovnání přímo nabízí. Před 10 lety byste doplatil 2t a měl byste 4510, vlastně stejně, co dnes. To už je cenová politika a kdo se v tom vyzná, ten má výhodu. Já mohu srovnat s profi 335R. Když jsem viděl a opravoval tuto závadu, tak ani hobby mašina by neměla mít takový problém. A nebylo poprvé. Praskla objímka, která drží motor a ten se točil na hřídeli, obsluha měla štěstí, že byla rychlá. Na ND jsem čekal déle než měsíc a po asi půl roce další, stejná závada. Toto se Dolmaru nestalo, několik zadřených motorů, ale příčiny: směs a příruba. Směs není o záruce, přírubu na MS 340 uznali. Protože mám podobné zkušenosti s touto značkou, žádné problémy a velká spokojenost - začínal jsem kolem r. 1987 SD 100,102,109,115i až po současné modely motorových pil, křovinořezy jsem nejprve nahrazoval bubnovou sekačkou a klasickou sekačkou, nyní zejména MS 335.4U a to je o sečení ploch, které jsou nedostupné.

MS 3310-4510
MS 3310-4510
                     
host - 227.2 (?), 8.7.2012 19:22

Ja Vas zdravim pane J.S.A vysvetlim, proc jsem pred 10-ti lety koupil to, co jsem koupil.Internet nebyl, Dolmar vedomost o nem mala u mne, Husqvarna byla u pusy, tak to dopadlo, jak to dopadlo.K tomu srovnani, je jasne, ze srovnavam profi a farm rozdilneho vykonu, ale vychazel jsem z toho co doma mam a opravdu s tim mam zkusenost..Pred 10 -ti lety clovek dnesni zkusenosti nemel.Myslim, ze chybou mnoha lidi je, ze se rozhodnou, kvuli par tisicovkam pro masinu o nizkem vykonu a pak trapi dlouhe roky sve telo i masinu.Ja uz to dnes vidim trochu opacne.Spise pri tom vyberu to naddimenzovat vykon, masina si s praci lepe poradi a clovek taky.Nebo pak nahodou potrebujete posekat treba zahradu souseda a je toho seceni vice a ten vykon se najednou hodi.Ta 235 pomerne chodi, ale vykon ve velke trave, to ma hodne odrene usi, ale udelate to s tim.Nakonec je clovek nadreny vice, nez u te Dolmar 4510,ktera ma sice vetsi vahu, ale velky vykon, secete kratsi dobu, male vibrace, mate ruce relativne v pohode.Urcite existuje cenova politika firem.Komunisty protezovana Husqvarna si mohla dovolit dati cenu jinou, nez daleko mene zde rozsireny, kvuli pomerum z minule doby Dolmar.Mejte se.Tesim se priste a budte zdrav.Taky po revoluci se najednou objevilo firem, vyrobku a clovek se neorientoval, neznal,netusil treba, ze lacine neznackove veci mohou byti ve finale drahe.Nebo, ze neco znackove je predrazene, atd.

                     
host - 227.2 (?), 8.7.2012 19:41

Pane J.S.dekuji za foto, potesilo a rikam, jeste jsem pred nakupem Dolmara 4510 zvazoval koupit Solo 154 profi.Ma trochu vyssi vykon myslim i vibrace, cena je nepatrne vyssi, odradilo mne vycnivajici kryty, uz jsem videl, jak nekde zachytnu o vetev, kryt poskodim, atd.Dolmar 4510 tj.spise takova krabice ze ktere nic necni, urcite mene, nez u kapotaze Solo 154.

                     
J.S. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (3388) - 211.87 (?), 8.7.2012 19:50
Samozřejmě já Vám nic nevyčítám, jen jsem naznačil, že ten cenový rozdíl cca zůstal. Je to každého věc, co si koupí a co bylo, bylo. Důležitější je, že si nyní může každý koupit takový stroj, který chce. Také se mějte co nejlépe... Kamarád koupil Solo 154 a co vím, tak je spokojen, seče ve volném prostoru a o poškození v hustém porostu bych pouze spekuloval, což nechci.
                     
host - 227.2 (?), 8.7.2012 20:12

Pane J.S.prosim, jak se divate na Solo 154 profi, nebal by jste se tech krytu?Co by jste spise koupil-Dolmar 4510,ci Solo 154?Dekuji za nazor.Jinak z Vasi strany neberu pochopitelne nic, jako vycitku, proste bavime se k tematu, kazdy napiseme, co vime, nic vice, ci mene.Mejte pekny vecer.A diky.

                     
J.S. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (3388) - 191.186 (?), 8.7.2012 21:34

Důkladné zakrytování má samozřejmě svůj význam a ty kryty bez výstupků potom nejsou možným zdrojem problémů v hustém porostu. Technické parametry určitě znáte, proto bych se přiklonil k 4510 z důvodu nižší hmotnosti, stejného výkonu při nižším objemu, i když asi bude kroutící moment u 154 vyšší, tak 4510 nemá problém s výkonem resp kroutícím momentem ani v tom nejtěžším porostu, proto je přednost nižší objem, což dává předpoklad nižší spotřeby, tu nelze srovnat v gr/kWh, neboť není u 154 uvedena.  Ale porovnání s jinými modely Solo si lze udělat, jaká asi je. Např. 142SB má spotřebu o dost vyšší, ale není to profi stroj, ale např. MS 340 je farm a má stejnou spotřebu na kWh, jako 4510 - 450gr/kWh. Je to ale nepřesné srovnání, neboť přesný údaj ke 154 není k dispozici. Ale mohu vycházet z toho, že bude spotřeba nižší. Hmotnost je u MS 4510 o cca 0,4kg nižší, to je asi o tom, kdo je jak fyzicky zdatný a třeba by to nevadilo, já bych to zohlednil na dlouhodobou práci, stejně tak velmi nízké vibrace, které jsou z pohledu doby, jakou se model 4510 vyrábí opravdu špičkové, stejně jako spotřeba, hlučnost je také nižší.  Cena je nyní u 4510 nižší, to by také mohl být důvod, proč bych se přiklonil ke 4510, ale hlavně jsou to zkušenosti nejen s tímto, ale s předchozími modely této řady 3300,4000, 4500.

                     
host - 227.2 (?), 22.7.2012 16:20

Pro pana J.S.Ted tady byl soused, mel u sebe krovinorez Stihl cca.1,6kw, ja vytahl 235-ku a 4510,srovnavalo se.S 3-zubem.4510-nejtezsi, nejvyssi vykon, subjektivne,tabulkove hodnoty neznam, ale nejnizsi vibrace ve vykonu. Stejne, nevim,jestli tj.tim, ze tj.nova masina, nebo si to jen namlouvam, ten chod motoru 4510 mi pripada-rekl bych nejuhlazenejsi i proti tomu STihl, ci 235.Nevim.Co soudite?I pokud jde o ten zabeh, ted po zabehu, ten motor, jde tak nejak hladce, lehceji,nez drive.Jestli tj.tim, ze si jednotlive soucastky, dily tzv.musi sednout, nevim.Co soudite prosim.Zdravim Vas a diky.

                     
J.S. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (3388) - 210.115 (?), 22.7.2012 16:28
Každý motor jede po správném záběhu lépe. Nemohu posuzovat s čím jste se sousedem srovnával, když neznám model od Stihlu. Dalo by se to dle výkonu cca odvodit, ale proč spekulovat. 4510 má velmi nízké vibrace kolem 1 m/s, tabulku pro porovnání vložím. Take zdravím a přeji i nadále stejnou spokojenost s Vašimi přístroji.
                     
host - 227.2 (?), 22.7.2012 17:03

Mysleno Dolmar 4510,Stihl FS 310 a Husqvarna 235R.Ta 4510-tj.byk, proti tomu Stihl 310 a proti te 235R, to uz vubec.Ten vykon, tajfun ve velke traveJa tady vzdy zasnu na jake plochy si lide hodlaji opatrit, nejakeho drobecka a jeste treba neznackoveho.Co cekaji mne, asi napada, ze usetri a budou spokojeni, ale mnohdy se obavam, ze tezce zabreci.Nerikejte pane, rozdil mezi kvalitou, znackou a tim ostatnim, nevim,treba 5-tisic, prece neni co resit, to se musi vyplatit i kdybych mel dosetrit a koupit to o rok dele, az na dalsi sezonu.Logiku by melo, kdyz kupuji, tak masinu vykonem pro svoji potrebu, akorat,nebo jeste lepe miti rezervu, znate to.Preroste trava, sousedka se rozvede, potrebuje sekat zahradu, nebo se rozbije krovinorez nekomu v rodine, pojd udelej, atd,atd.Mne pripada, ze cast naseho naroda je naprosto nepoucitelna ve vyberu techniky.Diky za prani a odpoved pane J.S.

                     
host - 227.2 (?), 22.7.2012 17:42

Pane J.S.to by mne zajimalo, kdybych mel moznost v tech nejtezsich podminkach srovnat Dolmar 4510 s tim nejsilnejsim modelem, treba Husqvarny, ci Stihl, ktere maji myslim vykon 2,8KW, jestli by mohla nastat situace, abych rekl-je to znat, ta 4510,ten vykon nizsi, je znat, chybi,proti tem 2,8KW.Pane J.S.povezte prosim.Nekomu vadi, ze treba mate rad Dolmar, tj.ale hlavne, asi jeho problem.Kazdy spravny stroj, znacka je trosku srdecni zalezitost pro uzivatele, tj.jasne a tj.spravne.Me srdce treba tluce pro Dolmar tez a nestydim se za to, proc taky?Ale proste Vy ten prehled mate siroky, o tom neni sporu.Jste takova studnice praktickych znalosti, o tom nelze pochybovat.Vy tady nevarite na vode, to same Radek B.To jsou fakta, znalosti,zkusenosti, klobouk dolu.Nemam duvod tady nekomu, jen tak bezduvodne pochlebovat, proc taky.

zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
BETONOVÁ DESKA13.7.2024
Topný kabel11.7.2024
Topný kabel4.7.2024
Topný kabel3.7.2024
Topný kabel2.7.2024
Svislá odpadní roura 75mm27.6.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika