Dolmar 4510



                     
J.S. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (3388) - 191.186 (?) 
22.7.2012 19:33

Toto byste dokázal porovnat nejlépe Vy sám, neboť byste porovnával na svoje nejtěžší podmínky. Ty nejvyšší výkony u křovinořezů jsou o řezání dřeva, samozřejmě, že to nevylučuje sečení trávy, podrostů, a pod. S vyšším výkonem roste hmotnost a potom už záleží na tom, zda je využitý výkon a hmotnost je malé mínus, nebo výkon využitý není a hmotnost je velké mínus. Když nevyužijete výkon, tak máte vyšší spotřebu, neboť ten nástroj se musí točit, nebo strunová hlava, takže máte plný plyn tak, jako tak. Zase tam, kde výkon chybí narůstá doba sečení a spotřeba se zvyšuje a tím se zvyšuje i zátěž obsluhy. Na toto není jednoznačná odpověď, každý křovinořez má ideální využití, odchylky do menší, nebo větší zátěže jsou aceptovatelné, pokud nemají zásadní vliv na únavu, spotřebu, životnost a denní výkon (profi). Většinou u běžných majitelů je to o poddimenzování výkonu, neboť velkou roli hraje cena, u někoho hmotnost. Jsou extrémy, že na malý kousek mají profi stroj. Potom se obsluha musí přizpůsobit ať v dobrém, nebo špatném křovinořezu a podle toho s ním pracovat. Díky za uznání, jsem rád, že jsem poznal dalšího fandu své oblíbené značky. V tabulkách (nevešly se celé) máte údaje o vibracích výrobků Dolmar, které používáte.



  
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
                     
host - 227.2 (?), 22.7.2012 20:19

Proste, clovek by mel vedet, co si kupuje, co bude potrebovat, atd.Blbost delat malou plochu, male travy s velkou masinou a to plati i naopak a snad jeste vice.Kdyz je velka plocha, tezky porost, tak nejake siditko, je k nicemu, snad jeste vice, nez velka masina na mensi porost.Hodne lidi jde jen po cene, nekouka na vykon, znacku a podle toho to nakonec dopada a vypada.Ta 4510-ka, kdyz srovnam vykon a spotrebu s tou 235,kdyz je opravdu porost, plocha,tak pochopitelne ta 4510-ka, je to drive hotove a paliva to urcite v hustem porostu nespali vice, nez ta 235-ka.Ono, ani v prumernem porostu, beznem ta 4510-ka nebere nijak moc, ten motor jde lehceji, nerekne si tolik, Tj.asi podobne, jako u auta, vetsi obsah, nemusite tolik motor trapit a nakonec, treba n evezme, ani tolik, jako ten mensi.Ty nejvetsi krovinaky, tam uz to na nejake drobne prorezavky funguje dobre.Ta FS 310,bylo to znat, proti 4510,i ve vysoke trave a ta 235-ka, proti te 4510-ce, to uz je opravdu hodne znat, vykon chybi.Mejte se a diky.Taky bych rekl, ze uz Dolmar podrazil, nove masiny, tam uz tj.o jine cene.Ta 4510-ka, ze se asi doprodava, tak to jde, ale nove masiny, tam uz ta cena, bych rekl mimo nejake akce, je vyse.Asi se da predpokladat, ze ta 4510-ka, asi konci.Ikdyz jedna vec je hodnota masiny a druha vec je cenova politika firmy.Kdyz jedete s autem v 5-ti lidech a mate treba vozik a 2-litr motor, tak to, asi bude vyhodnejsi, nez miti auto o vykonu 1,4 a podobne to plati i u krovinaku.Je fakt s podivem, co lidi potrebuje sekat 100-ky m2 a zvazuje koupi krovinorezu, treba do 1KW vykonu a jeste kouka na kazdou korunu a nekouka na znacku.Diky a pekne leto.Je to o liscim ocase a chvaleni si jej, ja nejsem souska, plochy delam neudrzovane a tu 4510-ku bych nemenil a za mensi vykon, uz vubec ne.Kvuli vibracim, vykonu,velke nadrzi, mimo vyssi hmotnost, same klady.

                     
J.S. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (3388) - 191.186 (?), 22.7.2012 20:30

Co si kdo vybere, nebo může vybrat, s tím potom musí pracovat. Cenu jsem nějak nezaznamenal zvýšenou. Je pravda, že toto mě zajímá okrajově, jen když něco kupuji, nebo srovnávám. Ale je to cca pořád stejné v porovnání .

                     
host - 227.2 (?), 22.7.2012 20:35

Jinak soused docela koukal, ze ta FS-310-ka te 4510-ce v narocnem porostu nestiha, prece jen to znat bylo i vibrace ve vykonu, myslim,ze ta 310-ka ma vetsi, subjektivne vzato..A on, jako hrdy majitel stroje Stihl za vetsi penize, nez 4510-ka, to jeho sebevedomi, docela trpelo.

                     
J.S. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (3388) - 191.186 (?), 22.7.2012 20:44

Ta 310 má vibrace 2,2/2,1, takže víc, nebylo to jen subjektivně, ale výkon je 1,4 kW, takže přece jen je to slabší stroj a pokud nestíhá, ještě se vibrace zvýší. Je to jiný typ motoru 4MIX, takže každý máte, co jste chtěli a Vás může těšit, že za méně peněz více muziky, což stejně z pohledu výkonu potřebujete.

                     
host - 227.2 (?), 22.7.2012 21:02

Pro vykon krovinorezu mam sve subjektivni meritko.Pro me potreby-do jedne KW vykonu, to uz bych si nekoupil, ani nahodou.Pak 1-2kw, tj.takove to, od ktereho uz se nejaka slusna prace vykon necha cekat, pak nad 2KW, tam uz tj.pro tezkou praci, to uz se prace ta masina neboji.Kolem domu, nejaka zahrada, ta 1,6KW Dolmar za 8,5-tisice ted, asi dobre i s rezervou.

                     
host - 227.2 (?), 22.7.2012 21:36

Pane J.S.jeste mne napada.Kdysi davno, nez jsem koupil 235R Husqvarnu, tak jsem silne zvazoval koupit Husqvarnu 250R, ktera tenkrat stala 25-tisic a vice.Jak by dopadlo, prosim srovnani mezi Husqvarnou 250R a DOLMAREM 4510.Diky moc, mejte se a pekne leto preji.

                     
J.S. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (3388) - 209.48 (?), 22.7.2012 22:21

Z Vašeho pohledu dobře, nižší výkon, vyšší hmotnost a td.

                     
host - 227.2 (?), 23.7.2012 17:32

Dekuji pane, vse jsem si ted precetl.Dnes jsem se 4510 udelal 4-nadrze, az na tu hmotnost, radost.Pumpicka zatim nechybi, ani ten motylek na riditkach, startuje dobre, at tj.teple, ci studene, krasne kultivovane motor jde, myslim,ze o dost kultivovaneji, nez u te 235-ky, ikdyz ona uz je stara.Za ty penize, pokud to bude chodit, jako dosud, tak by fakt nebylo co resit.Kolik bych dal za Stihl v tom vykonu, ci za Husqvarnu, i 154 Solo by bylo za vice penez, ci Jonsered, atd.Ted mi rikal kamarad, ze jeho kamarad, co dela v tezbe, proste lesni prace, pouziva Dolmar, tak ho vyzpovidam.Tj.zatah u toho motoru a pekne od spodku.To byla jedna z prvnich veci, co se mi libila, chod motoru.Zdravim Vas pane J.S. a diky.

                     
J.S. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (3388) - 191.186 (?), 23.7.2012 18:58

Mě se moc líbil MS 4000, když jsem s ním poprvé měl možnost sekat, to bylo v době, kdy takový stroj byl velký nadstandard ve všech směrech. Určitě Vás potěší, že MS 3300 a 4000 byly nejlepší v největším testu křovinořezů na světě ve Stockholmu. Byly tam všechny nejlepší značky. Bylo to v říjnu 1993, od té doby nic podobného nebylo. Za takovou dobu a je to vynikající modelová řada i dnes. Tím testem odpovídám i na Váš dotaz, zda silnější je, nebo musí být lepší. V testu byla H 265, J 51 a další silnější křovinořezy, ale důležitý je celkový výsledek. Ale hodně zvládne MS 340/400, to jsou odlehčené modely s profi komponenty, hlavně motor, úhlový převod, uložení hřídele, antivibrační systém, odolnost a to celé dohromady vynikající parametry.

Test křovinořezů Stockholm
Test křovinořezů Stockholm
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Peleta a klasicky kotel12.8.2024
Peleta a klasicky kotel12.8.2024
Peleta a klasicky kotel11.8.2024
Zvukovy signalizator naplnenia sudu5.8.2024
BETONOVÁ DESKA5.8.2024
Hydroizolace bazénu5.8.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika