Staré ale vylepšené odrůdy



galii - (12) - 5.209 (?)
12.10.2013 21:34

Pozdrav všem. Ráda bych poděkovala všem, kteří radili. Musím přiznat, že v tuto chvíli je můj probkém vyřešen, právě jsem objednala. Díky Vám a odkazům na prodejstromku.cz a stareodrudy.org jsem opravdu částečně pronikla do tajů ovocnářství. Celý den jsem pilně studovala obě stránky a s pomocí informací zde uvedených i objednala přesně to, co jsem chtěla. Chce to opravdu přečíst a prolistovat vše. Kéž by takový přístup byl v každém zahradnictví, strašně ráda tam chodím pro inspiraci. Ještě jednou velký dík, snad to pomůže i ostatním.   Ivana

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
                     
host - 248.33 (?), 12.10.2013 18:06

Pokud budete vědět, které odrůdy chcete, určitě je v některé školce třeba na netu najdete. Pokud konkrétní odrůdu právě nemají, vyplatí se rok počkat. Poštovné není zas tak velké, aby to člověka zabilo a vzhledem k tomu, že pak stromek nějakých pár let máte, se vyplatí. Zatím se mi vždycky podařilo sehnat, co jsem si vymyslela, ať odrůdy novější, tak odrůdy už v běžné nabídce k nesehnání.           Lída

                     
host - 41.195 (?), 12.10.2013 19:47

Zdravím. Myslím, že problém pěstování ovoce je hlavn na straně prodejce, spíše obsluhy.   Již od dětství mě velmi zajímalo pěstování ovoce. Zarada byla velká půda sušší, kamenitá na slunném místtě. Během cca 20 let jsem vystřídal na zahradě cca 40 stromků. Vždy se zababčily, nerostly. Nákup spočíval vždy pouzze v odrůdě. Obsluha neměla zájem poradit jakou podnož na odrůdu, na jakém místě je pozemek jaká půda zde je.  Poté jsem našel tento web a vše je jinak. Zahradu mám nově osázenou. Podnože jsem vybral na rady zde. Stromky krásně rostou příští rok již čekám úrodu. Chtěl bych velmi poděkovat p. Vinšálkovi, Kaněrovi, Vysloužilovi a ostatním, že mi pomohli radami splnit dětský sen. Často chodím po zahradě a kochám se, jak stromky prospívají.  A myslíte, že se něco při nákupu stromků změnilo? Je to pořád stejné. Tady je sladké červené, zaplať a nashle.  Z mého okolí již stromky téměř nikdo nekupuje. Vždy říkají, že nerostou, jsou k ničemu.  A přitom by stačilo tak málo - trochu pohovořit se zákazníkem a projevit zájem.     Lukáš

                     
galii - (12) - 5.209 (?), 12.10.2013 21:34

Pozdrav všem. Ráda bych poděkovala všem, kteří radili. Musím přiznat, že v tuto chvíli je můj probkém vyřešen, právě jsem objednala. Díky Vám a odkazům na prodejstromku.cz a stareodrudy.org jsem opravdu částečně pronikla do tajů ovocnářství. Celý den jsem pilně studovala obě stránky a s pomocí informací zde uvedených i objednala přesně to, co jsem chtěla. Chce to opravdu přečíst a prolistovat vše. Kéž by takový přístup byl v každém zahradnictví, strašně ráda tam chodím pro inspiraci. Ještě jednou velký dík, snad to pomůže i ostatním.   Ivana

                     
galii - (12) - 5.209 (?), 12.10.2013 18:04

jé, máte pravdu, tady to u stromků píší, no to mám opravdu radost, moc děkuji   Ivana

   
Wimpi - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (2112) - 200.122 (?), 30.10.2013 21:44

V řetězci Albert jsem narazil na tuto sice starou, ale vylepšenou odrůdu. Jmenuje se Jonagold - Šmoula.



      
host - 248.33 (?), 30.10.2013 22:06

laugh yes Lída    

zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Zkušenosti se střešní krytinou Capacco a střešní krytinou Tři pyramidy27.9.2024
Puchýřky na sklolaminátovém bazénu - osmóza gelu24.9.2024
Homelite xl 91318.9.2024
Homelite xl 91315.9.2024
Kouří do místnosti12.9.2024
Kompresor - identifikácia9.9.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika