odrůda Otava



host - 204.1 (?)
13.3.2007 8:39
Srusta to dobre v cera jsem byl u znameho co jsem mu pred dvema lety prerouboval starkinson spatne plodil nevzhledne plody timto spusobem jsem rouboval zakrsek ale zrejme na sylne podnozi zacinala miza vetve byly asi tak osum  centymetru  sylne dal jsem na ne ctyri-pet roubu jednolete prirustky byli dva metrivYsoke predcasny obrost asi 5kvetnich pupenu dal jsem tam rosanu florinu ta rosana mela kvety zustaly tam 2jablka v cera jsem upravoval korunu rosana ma nasazeno i na jednoletem dreve florina jeste nemela znat zadne kvety takle velke prirustky jsem jeste nemel jen asi na rubinu pred lety .
Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
                     
host - 204.1 (?), 9.3.2007 8:34
Tak uz jsme se pochopyl i  jen se domluvit  tak nekdy zkuste nemam novy pocitac nemohu poslat  obrazek ,uz se zabyvam roubovanim od dvanacti let napret jsem rezal sbrousenou britvou nes jsem se dosta k roubovaku a ockovaku pak uz to bylo jiny ,tento zpusob jsem videl v nejakem casopise ale uz je to davno pak jsem na neho zapomel az po kolika letech znovu pouzil.
                     
vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18316), 9.3.2007 11:46
Doufám, že jsem to teda pochopil. Výhodou Vašeho způsobu oproti Tittelovi je skutečnost, že do špice seříznutý roub vždycky dosedne na kůru. Pokud totiž u Tittelova způsobu vyříznete jazýček širší než roub, kontakt není úplný. Ono to časem sroste, ale hůř a snadno se vylamuje. Co mi ale není jasné, jak odstraníte ten klínek kůry v případě že neteče míza?
                     
host - 204.1 (?), 12.3.2007 10:32
Musite zapichnout spicku noze za kuru tak aby ste neposkodil okolni kuru napret vyriznout klinek ten vyloupnete  kdyz tam zbyde cast kury lika musite zbytek vyskrabnout nozem celou plochou cepele aby roub dosed az na drevo a zatlacite roub na doraz  kdyz je roub dost sylny necha se po pridrzeni druhou rukou dorazit dlani aby dobre dosedl pak zamazu omotam paskou letos uz jsem narouboval asi 6stromu ktere meli 3-4 vetve v prumeru 5-10cm .w
                     
vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18316), 12.3.2007 14:46
Hm, tak jsem to konečně pochopil. Párkrát  jsem podobnou metodu udělal nevědomky.   Když jsem rouboval Tittelovým způsobem, neměl víc roubů a omylem seřízl okraje roubu nikoli rovnoběžně nýbrž sbíhavě, vyřízl jsem na podnoži kůru podobně a jazýček (užší při bazi) odstranil. Srostlo to stejně.
                     
host - 204.1 (?), 13.3.2007 8:39
Srusta to dobre v cera jsem byl u znameho co jsem mu pred dvema lety prerouboval starkinson spatne plodil nevzhledne plody timto spusobem jsem rouboval zakrsek ale zrejme na sylne podnozi zacinala miza vetve byly asi tak osum  centymetru  sylne dal jsem na ne ctyri-pet roubu jednolete prirustky byli dva metrivYsoke predcasny obrost asi 5kvetnich pupenu dal jsem tam rosanu florinu ta rosana mela kvety zustaly tam 2jablka v cera jsem upravoval korunu rosana ma nasazeno i na jednoletem dreve florina jeste nemela znat zadne kvety takle velke prirustky jsem jeste nemel jen asi na rubinu pred lety .
                     
vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18316), 13.3.2007 10:33

Má-li výhon roubu našlápnuto na tak velký přírůstek, uchýlím se raději k letnímu řezu - zpevní se srůst, podpoří  event. diferenciace pupenů na předčasném obrostu a taky je menší riziko vylomení.

                     
Petr z Pardubic - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (10317) - 70.240 (?), 19.4.2020 15:31

Rozkvetly i jabloně.

Otava
Otava
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Homelite xl 91318.9.2024
Homelite xl 91315.9.2024
Kouří do místnosti12.9.2024
Kompresor - identifikácia9.9.2024
ČOV Herva8.9.2024
ČOV Herva8.9.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika