Obaleč jablečný



host - 28.48 (?)
2.6.2014 14:44

Nie je to fungicid, ale insekticid. Oproti tvrdej chemii urcite lepsia alternativa, no treba pamatat na to, ze je to velmi neselektivny pripravok, ktory zahubi aj mnoho uzitocnych organizmov.

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
                     
host - 75.136 (?), 12.6.2008 13:03

Dobrý den, před aspoň dvacetipěti lety se mi dostala do rukou knížka Chemie na zahrádce. Tam psali, že v oblasti středních Čech první letová vlna obaleče vrcholí 5. - 20. června a druhá koncem července až začátkem srpna. Tak jsem si řekl, že královéhradecko je tak něco podobného a stříkal jsem kolem 10.6. a na konci července. A vždy to vyšlo. Pak jsem používal feromonové lapače a poslední roky koukám jen na modely SRS. Zajímavé je, že moje úvahy, sledování a výpočty každý rok vedou docela přesně k výše uvedeným termínům. Hovořím o začátku líhnutí z nakladených vajíček.

                     
host - 64.231 (?), 13.6.2008 0:26

Teď bych si potřeboval doplnit informace. Vy poznáte na listech výskyt obaleče jablečného? Měl jsem za to, že je ožírají jen jiní obaleči (východní, jabloňový apod.). Možná mi něco uniklo. Samotná vajíčka se hledají špatně.

Jinak ty generace už jsou asi jasné. Někdo říká první generace motýlům z přezimujících housenek kuklících se v dubnu. (Ti letos nic nežerou). Někdo označuje jako prvou generaci housenky z vajíček jimi nakladených v květnu. (Ty už něco sežerou). Takže druhé housenky masově poškodí ovoce a pak se schovají pod kůru nebo do jiných skrýší a motýlci jsou z některých z nich až na jaře.

                     
host - 75.136 (?), 13.6.2008 12:18

Housenka, než se zavrtá do plodu, se krátkou dobu živí listy. Poškození je zanedbatelné, ale stačí k tomu, aby pozřela nějaký ten insekticid. Vajíčka se dají nalézt jako milimetrové disky na listech a plodech, ale dá to práci.

                     
Petr z Pardubic - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (10317) - 70.240 (?), 2.6.2014 13:49

Včera jsem postříkal jabloně Spintorem. Pokud by jste někdo v letošní sezóně používal proti obalečům čistě jen Spintor, tak bych rád poznal Vaše zkušenosti s tímto fungicidem. Díky.

                     
host - 28.48 (?), 2.6.2014 14:44

Nie je to fungicid, ale insekticid. Oproti tvrdej chemii urcite lepsia alternativa, no treba pamatat na to, ze je to velmi neselektivny pripravok, ktory zahubi aj mnoho uzitocnych organizmov.

                     
Petr z Pardubic - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (10317) - 70.240 (?), 2.6.2014 15:46

Samozřejmě, že se jedná o insekticid. To asi každému došlo. Rád bych použil něco jiného než na všechno jen Calypso nebo Mospilan. Aby to pak nedopadlo jako s tím Kocide na kadeřavost. Kuky má ale pravdu, že Mospilan a Calypso lze zároveň použít i proti mšicím.

                     
host - 210.126 (?), 19.7.2014 9:54

Už jste někdo stříkal proti obaleči druhé generace?

zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Homelite xl 91318.9.2024
Homelite xl 91315.9.2024
Kouří do místnosti12.9.2024
Kompresor - identifikácia9.9.2024
ČOV Herva8.9.2024
ČOV Herva8.9.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika