Nevím jak na ovocné stromky



host - 178.235 (?)
7.1.2013 15:39

Tazatel právě o tom pomlčel.Pokud nemá zákrskové podnože ,nemůže od stromků očekávat zázrak.I když i tak by se např. višeň , broskev či švestka alespoň pochlubit mohla.Pokud si toho tazatel vůbec všiml(ptáci jsou někdy rychlejší). AB

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
bubla - (3) - 92.42 (?), 7.1.2013 13:55, zobrazeno: 19976x

Jsem milovník zahrady.Docela se mi daří s kytkama a okrasnou zelení, ale vůbec si nevím rady s ovocnými stromy.Mám na zahradě asi 45ovocných stromků-takovou tu všeho směsku-jabloně, hrušně,švestky, ryngle,třešně, višně,broskev, merunku,moruši, ořešák... Stromky mají 1-6 let a téměř neplodí.Vůbec nevím jak a kdy co stříhat, jak a kdy co a čím stříkat, čím hnojit.Moc se mi nechce pouštět chemii na zahradu, ale jak tady různě čtu, asi to jinak nepůjde.Zdá se mi to hrozně složité-každý strom postřikovat něčím jiným a jindy.Všechno jinak řezat. Každé jaro netrpělivě ohlížím každý pupen a neskutečně se raduji skoro z každé větvičky a ono pořád nic.Možná se ptám hloupě, ale není něco jako postřik 3v1,jaro, podzim?Jak to děláte vy laici.Všemocně studujete a potom zkoušíte?

   
mičurinec - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (3092) - 93.3 (?), 7.1.2013 14:25

tim zakladem jak zacit je vyber odrud danych stromu, jak jiste vite, jsou odrudy jiz odolne nebo i rezistentní a tak je vyuziti chemie hodne omezeno nebo dokonce vynecháno, nejvhodnejsi je, kdyz si poridite nejakou knihu o řezu a výživě ovocných dřevin, studuje se vlastne nekonecne...

      
host - 18.68 (?), 7.1.2013 14:52

Dobrý den. Řekl bych, že bude taky dobré, když si k sobě pozve někoho, kdo tomu opravdu rozumí a ten mu to pěkně srozumitelně vysvětlí. Sice základ asi nějaký má, ale když v knize narazí na nějaký nový termín, který mu nebude jasný, tak může být v koncích. Stanislaw

      
vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18316) - 92.38 (?), 7.1.2013 15:01

Stromky ve věku 1 - 6 let jsou zcela mladé. Pokud nebyly vysazovány do chudé či vyčerpané půdy, není zatím nutné je extra hnojit. S postřiky radit nelze, nevíme-li o jaké druhy jde a jaké choroby se vyskytují. Prvotním problémem je, že stromky neplodí, takže problém s chorobami nebude ten hlavní.
     V tuto chvíli bych se zaměřil na výchovný řez, aby stromky vytvořily vzdušné korunky s pravidelnými přírůstky. Jde-li o nízké tvary, zvážil bych i opatření proti plevelům, v suché poloze pak občasnou zálivku. Až stromy přinesou první úrody, přijde na řadu úvaha, zda je třeba dodat živiny a bojovat proti chorobám.

   
Ferda Mravenec - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (2064) - 86.111 (?), 7.1.2013 15:21

Stromky mají 1-6 let a téměř neplodí...to se mi zdá normální, nějaké větší plození bych očekával nejdřív tak od věku 4 let. Do té doby stromky téměř nebo vůbec neplodí. Nevím, jaké stromky jsou ty 5 a 6 leté, ale takový pětiletý ořech nebo třešeň na ptáčnici taky téměř nebo vůbec neplodí.

      
host - 178.235 (?), 7.1.2013 15:39

Tazatel právě o tom pomlčel.Pokud nemá zákrskové podnože ,nemůže od stromků očekávat zázrak.I když i tak by se např. višeň , broskev či švestka alespoň pochlubit mohla.Pokud si toho tazatel vůbec všiml(ptáci jsou někdy rychlejší). AB

         
tatnda - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1196) - 114.252 (?), 7.1.2013 15:47

Pozvi nějakého kámoše, co má taky zahradu a na pohled pěknou a ať se ti na stromky podívá a prořeže a poradí co a jak, než se pustíš sám do díla a špatně uřezanou větev už nevrátíš.Popř.někoho z prodeje stromlů, co se tím živí.Ony nemusí plodit i proto, protože nejsou udržované a prostříhnuté.Nahodí hodně pupenů, ale nestačí je všechny uživit.Pozvat si někoho mi přijde nejrychlejší a nejlepší volba, ale aby se vyznal a nebyl to všeználek a nedoplatil na jeho blbost...

         
host - 25.2 (?), 21.1.2013 19:38

Mužeme se pouze domnivat a dohadovat.stromky a vysadba je v podstatě mlada v postkojeneckem věku.Aby stromy ukazaly urodu musi samozřejmě začit kvest, a v tom je pravě u mnohych zahradkařu problem, že ve snaze... pospichanim do problematiky řezu se o kveteni a plodnost pravě o to připravuji.Jsem přiznivcem nepěstovat ovocne dřevo ale take nic neuspěchat a vyčkat do prvniho kveteni.

      
host - 65.144 (?), 7.1.2013 15:43

45 stromku je docela dost. Ze byste jich tolik vysazel a vubec tomu nerozumel? I to je mozne. Zkuste neco nafotit, jiste se k tomu kdekdo vyjadri, pokud bude neco videt. J.R.

         
host - 43.70 (?), 9.1.2013 17:55

Jak dlouhé jsou roční přírůstky(přibližně).

zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Homelite xl 91318.9.2024
Homelite xl 91315.9.2024
Kouří do místnosti12.9.2024
Kompresor - identifikácia9.9.2024
ČOV Herva8.9.2024
ČOV Herva8.9.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika