Jake druhy vybrat?



host - 176.238 (?)
1.6.2008 11:26

Diky, diky. Hned si neco zjistim o Vande i Hance. Je pravda, ze s temi starymi odrudami jsem asi mela "velky voci". Tusim, ze je pak potreba se stromum opravdu zkusene venovat, ale hlavne me odrazuji ty postriky. At vam zahradka kvete doslova i obrazne. Z.

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
                     
host - 75.97 (?), 26.5.2008 2:11
Dobrý den, obvykle nerad vnucuji někomu svůj názor, ale Vaše poslední věta mne zaujala natolik, že se Vás pokusím trochu nasměrovat. Mám zahrádku zhruba ve stejné nadmořské výšce a půda taky nic moc. Aby se u vás jablůňky měly dobře, to jim zajistíte výběrem vhodné podnože. Do chudší půdy jednoznačně vzrůstné podnože M XI, A2 ap. (semenáčky radši ne, u jednoho již čekám patnáctý rok, kdy zarodí) a vyšší tvary. Taky pozor na dusíkatá hnojiva, pletiva po nich špatně vyzrávají a po tvrdší zimě jsou pak problémy. Půdu před výsadbou dobře připravit. Aby bylo co sklízet: Snad nejvděčnější odrůdou u nás je Vanda. Za těch asi 15 let, co ji pěstujeme, jen jednou nezarodila (loni zmrzly květy) a jednou měla problémy s dozráním do optimální zralosti. Chuť je velmi dobrá, dužnina šťavnatá, není moc co řešit. Sklízíme je nadvakrát, nejprve ty zralejší a po týdnu až deseti dnech ostatní, které mezitím dozrají. Z letních jablíček Hana. Ve vyšších polohách krásně vybarvuje a chutí se taky nenechá zahanbit. Ze zimních Rubinola. Chutí se blíží Rubínu, ale nejsou s ní takové problémy. Mezi Hanou a Vandou je konzumní mezera, kterou bych trochu kacířsky vyplnil Primou. Ač zpočátku váhavě, dnes již na ni nedám v našich podmínkách dopustit. Všechny doporučené odrůdy jsou rezistenty. V našich podmínkách to považuji za nutnost, pokud nechcete pořád stříkat nebo se dívat na strupovité plody a listy na stromech. Přeji Vám aby se u Vás stromky měly dobře a Vy z nich měla radost.
                     
host - 176.238 (?), 1.6.2008 11:26

Diky, diky. Hned si neco zjistim o Vande i Hance. Je pravda, ze s temi starymi odrudami jsem asi mela "velky voci". Tusim, ze je pak potreba se stromum opravdu zkusene venovat, ale hlavne me odrazuji ty postriky. At vam zahradka kvete doslova i obrazne. Z.

zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Homelite xl 91318.9.2024
Homelite xl 91315.9.2024
Kouří do místnosti12.9.2024
Kompresor - identifikácia9.9.2024
ČOV Herva8.9.2024
ČOV Herva8.9.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika