Hodnocení odrůd jablek



host - 204.1 (?)
9.3.2007 8:21
Nejsem z horni bele ale byl jsem tam nekolikrat na prednasce o rezu stromu letos to bude zase v dubnu uz po 21te jedna se o modifikovany rez pilar sistem pochazejici z anglie uz se tam v anglii skousel nekdy vsedesatych letech u nas jsem o nem cetl v sedumdesatem prelozily to slovaci take tak zvane lucni vysadby .Bele bude prednaska i s ukazkou rezu na mistnich zahradkach clenu zahradkarkeho svazu ,blisi informace o konani byvaji v zahradkari byvalo to kolem 10 dubna.mozna maji internetovou adresu Zo Horni Bela .  Vyce nevym.
Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
                     
hauser - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (383) - 113.121 (?), 4.10.2007 12:29

Je to asi lokalitou a mikroklimatem v určitou dobu. Minulý rok byl u nás poměrně vlhký a infekční tlak nezvladatelný. Rezistenty byly v pohodě jak stromy, tak plody, ostatní odrůdy i přes postřiky, hrůza, plody i stromy - krom Glosteru. Letos žádná zima, suché jaro, v červnu trochu zapršelo a dál Sahara. Na všech stromech včetně rezistentů byly od vyrašení až dosud listy tak "oblezlé", že nebylo možno rozeznat výjma padlí, o jakou chorobu se jedná. Veškeré odrůdy - plody jsou absolutně čisté (letos bez postřiku). Také nechápu. Co se týče potlačení strupovitosti sluncem a vysokými teplotami, podotýkám, že mluvím o plodech. Nicméně i odborníci říkají, že delší teploty nad 30 st. a slunce většinu houbových chorob "spálí". Samozřejmě že již napadené nevyléčí.

Zdravím

   
hrib8821 - (1), 8.3.2007 12:57
Může mi někdo poradit zda lze sehnad nádstavec k benzínové strunové sekačce FRS 4125 k čištění dlažby, chodníků, kamenů. Měl by to být velký rotační ocelový kartáč. děkuji
      
vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18316), 8.3.2007 14:09
Neumím si představit ocelový kartáč rotující stejnou rychlostí jako struna - a co by to udělalo s dlažbou.
         
host - 203.1 (?), 8.3.2007 18:07
Potřebuji venkovní kamenou dlažbu očistit od vrchní oxidované (zčernalé) vrstvy. Je to poměrně veká plocha a klasickým kartáčem to nejde.
            
host - 204.1 (?), 9.3.2007 8:21
Nejsem z horni bele ale byl jsem tam nekolikrat na prednasce o rezu stromu letos to bude zase v dubnu uz po 21te jedna se o modifikovany rez pilar sistem pochazejici z anglie uz se tam v anglii skousel nekdy vsedesatych letech u nas jsem o nem cetl v sedumdesatem prelozily to slovaci take tak zvane lucni vysadby .Bele bude prednaska i s ukazkou rezu na mistnich zahradkach clenu zahradkarkeho svazu ,blisi informace o konani byvaji v zahradkari byvalo to kolem 10 dubna.mozna maji internetovou adresu Zo Horni Bela .  Vyce nevym.
               
host - 204.1 (?), 17.3.2007 8:50
HORNI BELA ma jen 500m nad morem a skousi tam uz nekolik let veskere dostupne odrudy jabloni vine revy ,broskvoni.
            
host - 1.251 (?), 19.3.2007 1:01
nepatří to tady, ale budiž. Mechanicky buď ocelový kartáč na obyčejné vrtačče nebo třeba rotační kartáč na čištění komínů, pokud se povede ve vrtačce vystředit. U toho se ale dost lámou štětiny. Na jemné čištění dobře poslouží kruhová hajzlštětka ufiknutá a taky uchycená ve vrtačce.  Jinak ale na zasviněnou dlažbu na větší plochu je ideální tlaková myčka na vodu, vodní paprsek při takových 100 atmosférách čistí úplně stejně jako kartáč.
               
host - 204.1 (?), 22.3.2007 6:33
My se bavime o stromech a vy o voze to je uroven na to jsou jine stranky?
                  
host - 226.59 (?), 5.10.2007 10:59
Děda má na zahradě stromek s velice chutnými jablky. Nejspíš podzimní, protože jsou k jídlu už teď, vydží jen do vánoc. Jsou velká, pevná, tvar spíš jakoby soudek, barva žlutozelená s červeným žíháním, záleží na slunečné straně, a u bubáka mají jakoby hrbolky. Nevím, jak ji jinak popsat. Zkuste mi něco poradit, najdu si obrázky. Díky.
                     
vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18316) - 85.27 (?), 5.10.2007 14:05
Podle tvaru by se mohlo jednat o Řehtáč soudkovitý nebo Soudeček zlatý. Typickým znakem jsou dlouhá stopka a bílá dužina. Lidově se jim říkalo kozáry.
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Homelite xl 91318.9.2024
Homelite xl 91315.9.2024
Kouří do místnosti12.9.2024
Kompresor - identifikácia9.9.2024
ČOV Herva8.9.2024
ČOV Herva8.9.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika