Degustace vlastních nebo kupovaných plodů jádrovin



   Předchozí příspěvky  |  <  6,  7,  8,  9   
                     
Petr z Pardubic - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (10179) - 70.240 (?) 
12.3.2024 16:54

Tradičně každý rok obdivuji touto dobou pevnou a šťavnatou dužninu zdejšího Topazu. Připadá mi právě nyní nejchutnější, možná i proto, že se zdá nejsladší právě v březnu. Překvapení je u mě letos Evelína, ale i Pink Lady, možná i ten Biogolden. U těhle rezistentních náhrad za Golden Delicious chuť nepatrně ředí, nebo zhoršuje právě ten nositel rezistence, ale jinak to je zatím nejlepší výsledek Biogoldenu z hlediska šťavnatosti a cukernatosti. Tango je už dávno za zenitem a nevydrží zdaleka tak dlouho jako Topaz, ale jako "šílenost" mně to nepřipadá, je to mix chuti Topazu a Angoldu. 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
                     
Petr z Pardubic - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (10179) - 70.240 (?), 15.3.2024 17:03

V tomto teplém počasí není skladování jablek venku za domem ideální. Poslední OPÁLY zřejmě i proto nepatrně změkly a zcela ztratily svoji typickou chuť. Ty vaše jsou na tom určitě lépe, pane Waltere. 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
walter. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1835) - 195.10 (?), 15.3.2024 18:07

Taky mě překvapilo, že přezrálé Opály ztrácí svou typickou tvrdou dužinu a příjemnou nasládlou chuť. Jsem na tom podobně, i když ne u všech plodů. Zřejmě bude důležitá doba sklizně, nenechávat plody příliš dlouho na stromě.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Petr z Pardubic - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (10179) - 236.185 (?), 17.3.2024 15:02

Nevím, pane Waltere. Podtrhávám až moc. Třeba u Spartanu a Holiday to bylo minulý rok až zbytečně brzo. Typicky lahodná chuť se u Spartanu dostavila jen u plodů ponechaných na stromě až do půlky řijna. Ty ovšem tak dlouho uskladněné nevydrží, pokud vůbec zůstanou nepoškozené na stromě. Vysoko hodnotím minuloroční Melrose. Jednak největší plody při nulové péči u již částečně přeroubovaného stromu (maximálně nějaký ten Mospilan proti obalečům) a velmi dobrá chuť - mírně nasládle aromatická. V současné době stále u Melrose pevná a šťavnatá dužnina s nezměněnou chutí. Ovšem Idared z Vysočiny je neméně chutný, to uznávám. Jak jsem psal, překvapila příjemná chuť u malých Pink Lady a plná chuť u malých Evelín, to jsem tedy nečekal.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
<  6,  7,  8,  9   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Topný kabel4.7.2024
Topný kabel3.7.2024
Topný kabel2.7.2024
Svislá odpadní roura 75mm27.6.2024
Svislá odpadní roura 75mm25.6.2024
Srovnávačka MS 30025.6.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika