Vaše Top ten odrůdy hrušní



host - 43.70 (?)
5.2.2011 9:43
Ještě k dotazované Erice- mám ji ve 450 m n. m.,Valašsko. Je na nevhodném mistě ve stínu u potoka, půda nic moc něco mezi hlinitopísčitou a jílem. Podnož kdouloň stáří 15 roků, plodí pravidelně a hojně. Chuť je podle mého výborná, šťavnatá, dozrává na konci listopadu. Konferenci mám na semenáči zatím čekám na první úrodu vypadá to, že letos by něco mohlo být.
Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  <  6,  7,  8,  9,  10   
               
host - 176.248 (?), 10.5.2010 17:50

Dobrý den,

chci poprosit o radu - chtěl bych si před dům zasadit letní hrušku menšího vzrůstu (abych ji nemusel pořád stříhat kvůli drátům el. vedení) a plody bych chtěl zejména na pálení, menší část na jídlo a na zavařování. Lokalita je kousek na jih od Brna, 190 m n. m., spíše hnědozem. Hruška by měla být odolná, zejména ke rzi (trpí jí její budoucí sousedka, stejně jako lámáním větví při úrodě - možná mrazem? - a praskáním kůry).

Předem děkuji.

Konečný

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
host - 176.248 (?), 10.5.2010 17:54

A zřejmě by měla být i odolná proti strupovitosti, jak si zde čtu další příspěvky.

Děkuji.

Konečný

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 198.125 (?), 10.6.2010 21:41

Dobrý den, potřeboval bych zjistit odrůdu hrušně, pokusím se ji popsat.

Hrušeň si pamatuji z doby před asi 30 léty a to už byl vzrostlý strom. Plodila mimo prázdniny, tedy buď v červnu nebo pak až od září, ale určitě to bylo léto. Plody byly velmi malé, řekl bych kolem 5-6 cm? Velmi sladké. Byly velmi měkké, padaly samy a všude bylo plno vos, včel a sršní... Strom byl jimi obsypán a denně spadl plný košík. Ani si nevzpomenu, že by byly nezralé, vždy se sklízely přímo do pusy a vydržely jen 1-2 dny, pak se roztekly a hnily.

Děkuji za typy co by to mohlo být.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 178.235 (?), 10.6.2010 22:15

Připomínáte mi místní odrůdu, které říkáme hnilička, možná jde o Jakubku českou.Pokud chcete, mohl bych zaslat foto, nebo i plody, které průběžně v srpnu padají a po rozdrcení se zakládají do kvasu.Chuťově jsou zpočátku méně sladké, pak ale hniličí.Hodí se i nasušit.Jdou i na podnožové kdouli. AB

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 183.242 (?), 10.6.2010 23:08

Pokud byly zelenkavožluté mohly to být také Magdalenky nebo Šídlenky.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
Elena - Bronzový Zahrádkář .Bronzový Zahrádkář. (55) - 183.242 (?), 30.7.2010 22:31

Nagevicova nebo Šídlenka? Právě nám začíná zrát. Jedna z top.

Bez názvu
Bez názvu
Bez názvu
Bez názvu
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 151.38 (?), 4.2.2011 11:28

Dobrý den.Chtěl bych si vysadit ještě zimní odrudu hrušky.Mám málo místa, proto jen tu jednu.Váhám mezi Amforou, Erikou,Janou.Dozraje mi Erika ve 420 mnm?Aby pak v zimě byla její chut sladká aromatická, a né řepovitá.Tady se o ní nikdo nezmiňuje.

rostislavik

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18313) - 65.50 (?), 4.2.2011 12:10

Podle samotné výšky se nelze orientovat, hodně záleží ma konkrétním mikroklimatu. Ale ať zvolíte jakkoli, neprohloupíte, všechny 3 jsou kvalitní. Jana je vzhledově asi nejslabší, chuťově možná naopak.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
mičurinec - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (3092) - 93.15 (?), 4.2.2011 15:52

tak jsem se dival v jednom čsp.na vysledky degustace z Litomeric a tam v posl.rocniku byly nejlepsi Dicolor a Bohemica...

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 43.70 (?), 5.2.2011 9:43
Ještě k dotazované Erice- mám ji ve 450 m n. m.,Valašsko. Je na nevhodném mistě ve stínu u potoka, půda nic moc něco mezi hlinitopísčitou a jílem. Podnož kdouloň stáří 15 roků, plodí pravidelně a hojně. Chuť je podle mého výborná, šťavnatá, dozrává na konci listopadu. Konferenci mám na semenáči zatím čekám na první úrodu vypadá to, že letos by něco mohlo být.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  <  6,  7,  8,  9,  10   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Topný kabel10:10
Topný kabel3.7.2024
Topný kabel2.7.2024
Svislá odpadní roura 75mm27.6.2024
Svislá odpadní roura 75mm25.6.2024
Srovnávačka MS 30025.6.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika