Řez staré hrušky



host - 204.1 (?)
11.4.2007 15:50
Sesadit hrusen o nekolik pater jde bud naras nebo postupne vyrustajici vlky probrat nejvihodnejsi vyuzit na nove vetve nektere zkratit na pupen smerujici ven z koruny ostatni neskracovat dalsi rok jsou na nich kvetni pupeny nebo alespon kratke trny na kterych dalsi rok budou kvest na mladem dreve jsou nejlepsi hrusky obrost je treba obnovovat po odplozeni tim udrzite vysku stromu a budete myt stale mlade drevo na plozeni.
Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
krtonoška - Bronzový Zahrádkář .Bronzový Zahrádkář. (56), 10.4.2007 21:32, zobrazeno: 13835x

Na zahradě jsem prořezal starou hrušku, která byla přehoustlá a zároveň příliš vysoká....opravdu vysoká...tak jsem ji pěkně šmikl horní větve asi o třetinu...a hle prý chybně, prosím o radu k možné nápravě. Všechny vyrůstající vlky vyřezávám. Mám nějaký nechat? který?

Jestliže hrušen nasadí mnoho květů a hrušky jsou malé: co počít?

Děkuji za odpověď na moje otázky...jakýkoliv názor, rada.

   
host - 204.1 (?), 11.4.2007 15:50
Sesadit hrusen o nekolik pater jde bud naras nebo postupne vyrustajici vlky probrat nejvihodnejsi vyuzit na nove vetve nektere zkratit na pupen smerujici ven z koruny ostatni neskracovat dalsi rok jsou na nich kvetni pupeny nebo alespon kratke trny na kterych dalsi rok budou kvest na mladem dreve jsou nejlepsi hrusky obrost je treba obnovovat po odplozeni tim udrzite vysku stromu a budete myt stale mlade drevo na plozeni.
      
host - 180.133 (?), 6.5.2007 17:33
Při zmlazovacím řezu se doporučuje seříznout strom pod úhlem 75-90°.
To se ale většinou dělá při přeroubování.
Je lepší se smířit s tím, že se všechno ovoce neočeše a mít na zahradě pěknou hrušeň, než mít sprzněný strom, který lze očesat ze štaflí.
Vítek
         
vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18316), 6.5.2007 23:06
Řez pod úhlem 75 -90 st.se dělá nejen při přeroubování, ale i připrostém zmlazení. Zjednodušeně - řezat do kužele, tedy čím nižší větev, tím delší ponechat. Nezapomenňte na tažné větvičky pod místem řezu!
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Homelite xl 91318.9.2024
Homelite xl 91315.9.2024
Kouří do místnosti12.9.2024
Kompresor - identifikácia9.9.2024
ČOV Herva8.9.2024
ČOV Herva8.9.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika