Hrusen vs. jalovec



host - 41.143 (?)
11.6.2014 17:06

Strupovitost, nasledek na srážky bohatého jara. Ted uz s tim nic neudelate.

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
                     
host - 248.131 (?), 20.5.2014 12:57

ps - domluvte se s developerem, ať vám tam sabinu a chinensis nesází, může je použít jinde, kde hrušně nebudou mít.  Ve vašem případě bych na tom trvala, i kdybych je měla zaplatit. Není to výsadba na rok.            L.

                     
host - 72.149 (?), 20.5.2014 14:32

Lído, moje hrušně, je mají také dosud zdravé. Ono to teprve přide. Bydlím ve vilové čtvrti, kde ani nevím, kdo jaké jalovce má. Takže představa, že se s někým domluvím, že mu je postříkám, nebo vykácím je nereálná. Navíc majitele těchto jalovců to nezajímá, jim ani nevadí že je mají celé rezaté.  To ale není jen rez hrušňová. Zlaté časy, kdy byl největším nepřítelem "americký brouk". Bez problémů se pěstovaly višně, meruňky (s trochou problémů), angrešt, ale i zelenina-to sem ještě nedolezli plzáci asi pohraničníci dobře hlídali. Na jednou z roku na rok višeň a meruňka úplně, vůbec jsem to nikdy předtím neviděl. Angrešt, zlatý fík, kdo to někdy stříkal?! Jabloně se stříkaly prakticky jen arborolem, nitrosanem. Ale 15 postřiků za rok?! Takže nevidím z této situace východisko.

FO

                     
host - 248.131 (?), 20.5.2014 22:16

Ony se dřív neodsiřovaly elektrárny, takže ve vzduchu byl vlastně fungicid... Teď máme sice čistší vzduch, ale zas nechrání stromy před houbami. Proto se na nich objevují mnohem častěji i lišejníky.

Ty "staré časy" také pamatuji, jediným problémem u nás byla rez vejmutková, v té době se vejmutovky hodně sázely a drobné ovoce se vykupovalo.           Lída

                     
host - 178.235 (?), 21.5.2014 7:48

Lído, naťukla jste jeden podstatný fenomén : sklízelo se i víc uklízelo.Nebyl nikdy takový nepořádek.Když vím, že spadané listí je nositelem rzi pro příští rok, pak jsem sám proti sobě ponechávat ho pod stromem.Vítr ho navíc po okolí roznáší."Bída naučila Dalibora housti".Ta dnes není a tak má Dalibor housle uloženy někde v zaprášeném futrále...   AB

                     
host - 16.212 (?), 21.5.2014 8:21

Myslím, že roli hraje i zásadní nerovnováha mikroorganismů v prostředí. Většina hub rostlinám pomáhá, ale když tyto nemají vhodné podmínky k životu, tak se prosadí ty s agresivní strategií - parazité.

                     
host - 72.149 (?), 21.5.2014 9:17

Mě nejvíce zarazilo, jak masivní byl nápad spály na višních. Nikdy nic, a najednou celé dva stromy. Tak, že skoro všechny letorosty. Ten rok dopadl stejně i syn souseda s celým višňovým sadem. Do té doby jsem si myslel že se nákaza šíří tak, že se nápad postupně s lety zvyšuje. Tehdy před 4-5lety najednou a všechno. Co se týká hrušní, tak už druhým rokem vypadají v srpnu, jak v nějakém hororovém filmu.

FO

               
jarda7 - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (641) - 17.241 (?), 20.5.2014 16:55

Děkuji, p.Lído, za upřesnění jalovců - sám je nepěstuji a nevyznám se v nich. J.

   
Standa_hk - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (5555) - 244.2 (?), 21.5.2014 8:55

Pro příklad dávám fotku jedné letní hrušně stojící přes ulici od jalovce hostícího rez. Projevy rzi na listech hrušně nejsou fatální, více jí dává zabrat majitel nepochopitelným řezem "na ježečka". Plody jsou čisté (zřejmě odrůdová vlastnost).


      
host - 254.91 (?), 11.6.2014 16:48

Prosím o pomoc. Moje hruška má již 15 let.posledních 5 let má takové plody a listí.myslím, že to má na svědomí jalovec, ale nejsem si jistá.100 m od nás mají 8metrový jalovec... Stříkám od jarního postřiku po hořkou strupovitost a wuxalem, ale je to stále stejné.přitom hrušky(jedná se o clapovou a červencovou) byly nádherný, veliký a zdravý.ted tyto plody popraskají a pohnijí. Hnojiva mají dostatek, protože pod nimi mám obryté kolo a v něm pěstuji zjara kedlubny... Moc děkuji za případný posudek a řešení. Milínek


         
host - 41.143 (?), 11.6.2014 17:06

Strupovitost, nasledek na srážky bohatého jara. Ted uz s tim nic neudelate.

zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Homelite xl 91318.9.2024
Homelite xl 91315.9.2024
Kouří do místnosti12.9.2024
Kompresor - identifikácia9.9.2024
ČOV Herva8.9.2024
ČOV Herva8.9.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika