Boscova lahvice a Williamsova čáslavka



host - 113.121 (?)
15.3.2007 17:22

Pokud jsou k dosažení... Vlevo od našeho sadu tábořil naposledy wermacht-říká otec, majitelka žije v Rakousku, vpravo jsem viděl naposledy kmotra před 25ti lety, pak zemřel. Tak stříkám motorovkou svoje a do zmíněných směrů kam to dolétne. Pak bojujte s chorobami...

Hezký podvečer

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
host - 70.254 (?), 18.1.2007 18:03, zobrazeno: 12149x
Máte někdo zkušenosti s pěstováním těchto odrůd? zajímalo by mne jaké jsou po chuťové stránce atp.
   
vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18316), 20.1.2007 11:24
Pěstoval jsem obě, nyní už jen Wiliamsovu (a W. červenou). Jsou to staré vyzkoušené odrůdy. Předností Boscovy je výborná chuť, u Wiliamsovy navíc slabší růst a velká plodnost. Obě jsou však náročné na teplo a v horších podmínkách sice plodí, ale ovoce není příliš kvalitní - Boscovy jsou malé a Wiliamsovy fádní chuti. V méně příznivých polohách je překonávají nové odrůdy  - velikostí, chutí, nenáročností..
      
host - 0.50 (?), 12.2.2007 23:34
Dobrý den-Zakoupil jsem loni na podzim obě udané hrčušně jako mladé stromky.Dobře se snáší a jsou dobrými opilovači.Dle starých lidí zde na Znojemsku z vyprávění nesmí být v okrohu 50metrů žádná rostlina tůje a také jehličnatý strom z důvodu přenášení chorob.Pamatuji si jako chlapec že můj děda který žil ve Slavkově u Brna pěstoval Williamsovu čáslavku.Měla plody velmi velké,žlutočervené zbarvení a váhu zhruba půl kila.Velmi sladké chuti a bohaté štavnatosti.Však ale tento strom vydržel zhruba 15let.Vysílil se-plodnost této odrudy není dovíjak velká,spíše střední.Jsem po tolika letech rád že jsem tuto odrudu hrušně sehnal a alespon jsem nemusel dětem lhát že takové hrušky jsou jen v pohádkách-že jsem takové i baštil.Pro ty lidičky kteří shání tuto odrudu mohu doporučit pana ing.Venuty který žije v Kadově okres Znojmo.Zabívá se ovocnými stromky,roubuje a také prodává.
         
host - 70.254 (?), 13.2.2007 11:52
Dobrý den, já již tyto odrůdy mám vysazené na zahradě, ale jsou to malé ještě neplodící stromky, takže jsem se chtěl ujistit zda jsem vybral dobře.
Uvidíme jak se jim bude dařit. Růst je dobrý.
            
vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18316), 13.2.2007 20:07
Pokud se strom hrušně vysílil po pohých 15 letech, je to spíš zásluhou pěstitelei - špatná výživa a řez. U brosvoní jde o něco jiného, tam tomu často nelze zabránit
 Williamsova čáslavka se pěstuje ve 2 formách: klasická žlutoplodá a mutace Williamsova červená s celočervenými plody. Půlkilové žlutočervené plody vzbuzují podezření, že mohlo jít o jinou odrůdu.
               
host - 204.1 (?), 8.3.2007 12:08
Ten pan co tvrdi hruskam skodi tuje tak nema pravdu jedna se o jalovec obecny a chvojku klasterskou to jsou mezihostitele rzi a netuje rzi trpi take borovice vejmutovka . 
                  
vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18316), 8.3.2007 22:08
Zjímalo by mě, jestli někdo zkusil bojovat proti rzi postřikem jalovců
                     
host - 134.177 (?), 14.3.2007 22:07

ano

ovocinari aj okrasni zahradkari somru na tych druhych, a my, co pestujeme oboje, postrekujeme preventivne.

resp. aspon nepestujem juniperus sabina - chvojka klasterna

                     
vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18316), 14.3.2007 22:37
... a přesvědčíme o tomtéž sousedy přes 2 zahrady.
                     
host - 113.121 (?), 15.3.2007 17:22

Pokud jsou k dosažení... Vlevo od našeho sadu tábořil naposledy wermacht-říká otec, majitelka žije v Rakousku, vpravo jsem viděl naposledy kmotra před 25ti lety, pak zemřel. Tak stříkám motorovkou svoje a do zmíněných směrů kam to dolétne. Pak bojujte s chorobami...

Hezký podvečer

zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Homelite xl 91318.9.2024
Homelite xl 91315.9.2024
Kouří do místnosti12.9.2024
Kompresor - identifikácia9.9.2024
ČOV Herva8.9.2024
ČOV Herva8.9.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika