slepice žere vejce



host - 227.2 (?)
23.10.2012 20:05

I o tom ustrihavani zobaku jsem slysel, ale,kdo to bude delat.

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3,  4,  5  >   
         
host - 24.117 (?), 1.2.2015 22:35

Zobák je jako nehet, slepici to nebolí ty jeden chytráku.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 157.239 (?), 2.2.2015 9:09

Zkracování zobáku, kauterizace.  Slepici to mnohdy bolí, často krvácí-pokud jí to provede ten, který to neumí! Umí to ten, který se to naučil, než se tak stalo, tak to ty slepice bolelofrown. S.P.,Ch. 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
Klapka - (35) - 245.130 (?), 10.2.2015 22:02

Buďte tak laskav a řekněte mi, proč tedy zobák krvácí? Ke kauterizaci přistupují ve velkochovech kvůli kanibalismu. A mají na to kauterizační přístroj, který zastaví krvácení. Nikdy bych to neudělala. Tady je nějaká chyba: v krmení, v ustájení, špatná hnízda, nuda. Krmíte li kvalitně /pšenice, žitovec, trocha ovsa, rýže, těstoviny, maso, hmyz - ten v zimě i kupuju, tvaroh, zeleninu, ovoce,...) a máte hnízda uzpůsobené potřebám slepic (zastíněný, klidný čistý menší prostor, počet podle slepic), zábavu pro slepice, aby se nenudily venku ani v kurníku (v kurníku mají všelico proti nudě, venku jim věším ve větvích nebo schovávám pod nádobky dobroty, trénuju je, hážu jim mňamku pěkně daleko, a mají li pořádný výběh, nemají ani čas ani potřebu žrát vejce. A to jsem měla slepice i od kamaráda, který mi je dal s tím, že ale žerou vejce. U nás je to přešlo, ani jednou jsem neobjevila rozklované vejce, mokro v hnízdě, zbytek skořápky, zobáky špinavé od vejce. Čistím hnízda nahrubo denně. Vespod mám nyní hobliny (kvůli chladu), na tom tvrdý karton a seno nebo slámu. Pokud by vejce některá rozbila, tak by jednak chybělo v součtu, a druhak bych aspoň něco našla. Vím, která slepice snesla vajíčko, protože mám od jednoho plemene vždy 2 kusy. A každé má jinou barvu skořápky, jinou velikost... Snůška je téměř 100%, když přehlédnu občasnou pauzu. Navíc to každá slepice nezapomene sdělit celé vesnici (toho ale využiju jen o víkendu). Jen kokrhačky neslyším, kdákají potichu a jinak, spíš jen chrčí. No nic, to jsem se rozepsala... prostě proti kauterizaci zobáku. Ještě vlastně jedna věc -když krmím holky z prstů, tak občas jim to tak chutná, že mě klovnou velmi bolestně a vůbec by razantnost uderu nezmenšilo, kdyby jí chyběl horní kus zobáku. Čili by ruplo i vejce.  Howg

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
Veselka10 - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (362) - 134.151 (?), 11.2.2015 3:12

yes Naprostý souhlas.

Ani nám slepice vejce neklovají a to i přesto, že sem tam (nic významného, řekněme tak jednou měsíčně) syrové vejce dostanou a můžou se po něm "utlouct" jak jim jede... nejsem vždy tak šikovná a občas nějaké rozbiji.

Zkrátka syrová vejce znají a přesto nemají potřebu do nich klovat... a to ani když jim překážejí v hnízděcheeky. Hnízd máme dost, holky je střídají, i když druhé a třetí jsou jejich nejoblíbenější a tak se příležitostně stane, že zrovna většina chce zrovna jen do toho jednoho a pak ta poslední sedí no spíš stojí, ale do jiného hnízda prostě nepůjdesmiley.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
host - 157.239 (?), 11.2.2015 15:03

Slepice žere vejce-co ji k tomu vede?blush Příčin je více. Nedostatky, chyby ve výživě, ustájení, konstrukce, počet a umístění sn.hnízd, stres při obměně kusů v hejnu, přílišná péče-projekce vzorců lidského chování do tohoto výrazně odlišného živ. druhu, ukončování reprodukčního období v životě ptáčka a s tím související chybovost v konstrukci finálního produktulaugh . Některé případy sežrání rozbitého vajíčka se dají přičíst přetrvávajícímu pudu kvočny-ty při přirozeném sezení na vejcích brzy po zasednutí rozeznají tzv.čistá-bez zárodku-vaj.,pokouší se jich zbavit. Vykulí je mimo hnízdo, pokud je toto příliš hluboké, sežerou je-neplatí vždy! Takto inst. se chovají i některé sl., ikdyž zrovna nekvokajíenlightened-dojde-li k rozbití vajíčka v hnízdě, prostě ho uklidí. Správný chovatel věnuje svým svěřencům PŘIMĚŘENOU, neobtěžující pozornost, všímá si excesů, řeší je s rozmyslem, pokud si k některým jedincům vytvoří nadstandartní vztah, je nad jeho síly zvířátko utratit jen proto, že už nepodává 100proc.výkony či zobká vejce, je vhodné toto z hejna izolovat-dát kvalitním nosnicím klid na práci, a může krásně dožít na drůbežím vejminkuwink. S.P.,Ch.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Klapka - (35) - 245.130 (?), 11.2.2015 17:07

Zdravím Chovatele. Souhlasím s příspěvkem. A pokud ta velká písmenka ve slově "přiměřenou" byla na mě, tak se nebojte, že bych je obtěžovala. Jen sem se rozepsala v afektu. A pozoruju je ráda. Mám ale na starosti i jiné věci a jiná zvířata a barák. Slepice můj zájem neobtěžuje, spíš jejich zájem o mé práce na zahradě obtěžuje mě. Než kopnu do země, koukám, aby nedostala motykou slepice. Mějte se krásně wink

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Veselka10 - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (362) - 134.151 (?), 12.2.2015 1:34

yes

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 213.9 (?), 14.4.2010 7:08

Zobák již nenaroste, dělá se to ve velkochovech kvůli kanibalismu, zobák se kauteruje jednodenním kuřatům a nikdy nedorůstá, navíc pokud slepice vejce žrát začala tak se to už nikdy neodnaučí,

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 69.43 (?), 19.4.2011 20:12

To je pravda osobně se také přikláním k té papryce, zkoušel jsem také všechno možné a kničemu to nevedlo a slepici odeberte od hejna co nejdříve jinak se to naučej i ostatní slepice

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 227.2 (?), 23.10.2012 20:05

I o tom ustrihavani zobaku jsem slysel, ale,kdo to bude delat.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3,  4,  5  >   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Svislá odpadní roura 75mm27.6.2024
Svislá odpadní roura 75mm25.6.2024
Srovnávačka MS 30025.6.2024
Svislá odpadní roura 75mm21.6.2024
Svislá odpadní roura 75mm19.6.2024
Svislá odpadní roura 75mm19.6.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika