slepice žere vejce



   Předchozí příspěvky  |  <  6,  7,  8,  9   
               
radekp. - (2) - 1.226 (?) 
25.10.2012 17:07

Děkuji za rady vyzkouším vše.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
                  
host - 39.86 (?), 27.10.2012 20:20

Tu ponožku nosnici na hlavu vyzkoušejte na Hellouvin, to je dobrý nápad, ta paní co si stříhá rty nebo jazyk to taky nosnicím nedělejte , když už, tak jenom rohovinu, jako by jste si stříhala nehet,  Nejlepší je, jak výše doporučuje chovatelka koupit si vykulovací hnízdo.

           Chovu zdar

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 121.151 (?), 4.11.2012 19:08

No zamlouvá se me to snuškové hnizdo kolikpak to stojí?.. ale jinak pro tu slepici bude řešení spíš uvnitř hrnce wink

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 44.161 (?), 15.2.2013 8:46

Taky před lety sem řešil tento problem.Slepice se nesmy nudit a musi nit vyběh a pestrou stravu.Hodim jim dyni nebo řepu na zobani.Do vody jim občas dam magi.Skořapky davam jen sušene a podrcene nejlepe do směsy.Aby měly dost vapniku tak jim do vyběhu vysypu starou omytku z buračky.Je ještě jeden vyskoušeny recept-sifon.Misto vody nalit sifon, maji potom vajička tvrdou skořapku a slepice ji zobakem nerozbije.Stači občas ten sifon a zjistil sem že nema vliv na klubani kuřat. Hřib

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 60.119 (?), 27.5.2013 17:04

já četl, že pomáhá vyfouknout vejce, a naplnit horčicí... dát do kurníku a když se slepice takhle několikrát "spálí", tak se to odnaučí... zjistí, že jí to nechutná...? Ovšem vyzkoušené to nemám...

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Longina - (2) - 68.213 (?), 29.9.2013 9:00

Hořčici kterou se to plní je nutno smíchat ještě s mletým pepřem, slepicím to chutná, ale následně leží na boku celý den, další den stejně sežerou vajíčko opět.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 63.99 (?), 29.9.2014 10:12

Taky mě trápí tento problém. Už půl roku jsem kloudně nesebrala vejce, a to chodím kukaň pravidelně kontrolovat, jsem doma na mateřské. V líhni nám pán radil, ať jim vyloženě podesteleme skořápkami. To mají a stejně je žerou, můj postřeh ale je, aby se zabili staré slepice, tak po 3cca letech. Pak jim skořápka změkne a ony při vzlézání z kukaně ji nechtíc rozšlápnou, sežerou a jak je u toho vidí jiné slepice tak je malér na světě. 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 54.225 (?), 20.10.2014 21:23

Mám 9 ročních slepic, snášely velmi dobře. Pořídili jsme si k nim asi 30 kuřat (15 slepiček již začalo snášet malinké vajíčka a 15 slepiček je cca o měsíc mladších) Před 2 měsíci začaly slepice mít pauzu. O prázdninách - no ta jsem si řekla, že asi je to pauza. Ale aby pauza trvala tak dlouho? V kojích nenachází, žádné vejce. Na noc kurník zavíráme. Krmíme pšenicí šrot i zrní, klíčky.  Zelené z louky, trávu, zbytky ze zahrádky, z vaření. Skořápky máme od celé rodiny.. omítku jsme taky dávali. Momentálně jsem oddělila mladé slepičky od starých, aby se to nenaučili - tedy pokud není pozdě. S myšlenkou, že si sami žerou vejce se zaobírám teprve 3 dny. Pročetla jsem si celou diskuzi a mám pocit, že budeme mít mnoho polévky. Ale zkusím to vypozorovat a najít vyníka. Pravděpodobně budu hledat u starších ročních.  Nechtějí se mi dávat ještě pryč. Děkuji za rady. Třeba mi někdo poradí s další metodou. Ještě jedna zajímavá informace. Na začátku a během léta nám začaly kvokat z 9 slepic 5 slepic. Je to normální?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 54.225 (?), 20.10.2014 21:26

Nezkoušeli jste někdo poklást do hnízd násadová vejce?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 185.138 (?), 20.10.2014 23:52

Moje slepice během pauzy ve snůšce ztloustly tak, že přestaly snášet. Z jedné byl hrníček vyškvařeného sádla. Takže zbytek bude na dietě, nebo taky půjde do rizota.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  <  6,  7,  8,  9   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Topný kabel10:10
Topný kabel3.7.2024
Topný kabel2.7.2024
Svislá odpadní roura 75mm27.6.2024
Svislá odpadní roura 75mm25.6.2024
Srovnávačka MS 30025.6.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika