....mi připadá až přiblblé
Pravda, příspěvek hosta 39 86 je trochu přiblblý.
Vycházím z toho, že neexistuje přípravek k hubení hmyzu, který by bylo možné používat ve skladech ve kterých je krmení
Nevím, z čeho vycházíte, ale tu geniální větu jste si právě vymyslel, je to totiž úplná hovadina. Stačí si přečíst návod na většině insekticidů. Namátkou jeden:
Insekticid ACTELLIC 50 EC, postřik ve formě emulgovatelného koncentrátu, který hubí skladištní škůdce (hubení pilouse) v uskladněných obilovinách, prázdných skladech, mlýnech, pekárnách, silech a provozech...(dále viz Agromanual)
Tedy přípravky na hubení hmyzu se používají běžně nejen ve skladech s krmením, ale i s potravinami.
V dnešní době kdy je přebytek potravin diskutovat o tom jestli jíst...
Možná jste si nevšiml, že potraviny, ani v dnešní době, dosud nedávají zadarmo. Máte štěstí, že nepatříte k 10% obyvatel ohroženým chudobou, pro které přijít o 10 kg masa představuje dost velký problém.
Pro zadavatele: Pokud používáte spray na hubení hmyzu (zejména létavého) a neděláte to v plynové masce, je prakticky nemožné, abyste se postřikové látky nenadechli. Množství insekticidu ve Vašem těle bude řádově vyšší, než kdybyste snědl vejce od všech Vašich nazobaných slepic. Výrobci s tím musejí počítat, proto se spreje proti hmyzu neplní kyanovodíkem ani DDT.
Bavit se o toxicitě vajec z drůbeže, co sezobla otrávenou vosu, je o ničem, pokud neznáme u dané látky způsob účinku, její metabolizmus, biologický poločas, aj. Každopádně představují zlomkové riziko oproti drtivé většině koupených potravin - pesticidy ošetřené ovoce, éčka v salátech, kouř v uzeninách, alkohol v rumu...
Co budete dělat, když Vám slepice sezobnou vosu, mouchu, včelu, co se pásly na bolehlavu, náprstníku, pryskyřníku, blínu, které běžně navštěvují, ale pro člověka jsou - na rozdíl od sprejů proti hmyzu - skutečně jedovaté???