Dělají mi starost potkani, nebo co to je za potvory



host - 227.2 (?)
27.9.2012 18:55

Musite si koupit, nebo nechat udelat krmitko, kde je uzavreny zasobnik na zrni, kde se dekl otevre pod vahou slepice a kdyz slepice odejde, tak se pristup k zrni zavre.Nebo, alespon dati slepicim nazrat, pockat u nich, pak nadobu vzit, tak to vzdy opakovat.Nebo minimalne tam nenechavat volne pristupne zradlo pres noc.Pokud slepice preletavaji, tak plot staci bezny, ale musite kazde slepici zkratit peri vzdy jen na jednom kridle a ona nedokaze vzletnout, nebo jenom mirne a nepreletne.Pro let potrebuje dve stejna kridla a to s kratkym perim pro let nestaci.Je to podobne, jako by letadlo s kridlem na jedne strane neletelo.

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3   
   
host - 4.7 (?), 3.9.2012 16:49

Krysy sa dryia miesta, kde maju dostatok potravy. Slepice krmit iba na viditelnom mieste, kde sa neodvazia. Tak aby zozrali rychlo co sa im da. Pripadne urobit pre slepice byvanie, alebo vybeh oddeleny ocelovym pletivom, napriklad kralicim pletivom, aby sa tam krysy nedostali. 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 140.163 (?), 3.9.2012 17:38

Zřejmě jste v životě neviděl krysu. Nějaké králičí pletivo ji vůbec nevzrušuje. Krysa se prohrabe a prokouše i zdí, eventuelně betonem.Co neprokouše, přeleze, přeskočí, přeplave atd. Slepice nelze krmit v rychlosti, aby všechno sežraly, ty musí mít krmivo po celý den, takže takový návod, jak uvádíte, je naprosto k ničemu.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 186.145 (?), 3.9.2012 19:47

bavíme se o potkanech,..krysa je už u nás vzácná jako roháč nebo rak říční... právě potkan jí vytlačil..na potkana jen jed který učinkuje až po týdnu..mají své ochutnávače, které sledují dva tři dny, Proto dlouhodobý jed

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 227.2 (?), 27.9.2012 18:55

Musite si koupit, nebo nechat udelat krmitko, kde je uzavreny zasobnik na zrni, kde se dekl otevre pod vahou slepice a kdyz slepice odejde, tak se pristup k zrni zavre.Nebo, alespon dati slepicim nazrat, pockat u nich, pak nadobu vzit, tak to vzdy opakovat.Nebo minimalne tam nenechavat volne pristupne zradlo pres noc.Pokud slepice preletavaji, tak plot staci bezny, ale musite kazde slepici zkratit peri vzdy jen na jednom kridle a ona nedokaze vzletnout, nebo jenom mirne a nepreletne.Pro let potrebuje dve stejna kridla a to s kratkym perim pro let nestaci.Je to podobne, jako by letadlo s kridlem na jedne strane neletelo.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 227.2 (?), 27.9.2012 19:03

Vemte bezne velke krejcovske nuzky a tim podstatne zkratte kazde slepici peri, staci na jednom kridle.Jen davejte pozor, at ji nestrihnete do masa.Chce to dva lidi, jeden drzi pevne slepici, druhy roztahne jedno kridlo a opatrne striha.Myslim, ze bude po problemu.Kdyby to bylo malo-jedno, zkuste ostrihat obe.Ne uplne do hola, ale podstatne zkratit dlouhe peri.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 103.250 (?), 25.12.2012 18:33

Slyšel jsem, že se dá petardami zbavit krtků. Je možné, že petarda v noře potkana vytvoří takový tlak vzduch, že mu prasknou bubínky a možná i plíce a vykrvácí. Soused takovým způsobem dostal potkany zpod betonového chodníku. Po výbuchu vyběhli a krváceli.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 17.1 (?), 1.1.2013 1:26

Dobré časné ráno roku 2013 paní Soňo. Myslím, že u každého chovatele jsou naprosto jiné podmínky a rady mohou být jen všeobecné.  Já si také pořídila v květnu slepičky a kachničky a od prvního dne jsem tam chodila se psem a kočkama, a možná tohle je důvod, proč mám všechno beze ztráty. Soused má také slepičky a pár kachen, velkého psa, ale ten nemá přístup do výběhu, kde je drůbež a potkanama se to tam jen hemží. Pes i kočky si značkují svoje teritoriu a jsem přesvědčená, že to je ono, co hodně chovatelů nechce, mají strach, že jim pes drůbež zadáví, ale je to o výchově toho psa, ten můj měl tendence si pohrát, ale zkusil to jen jednou a dostal "naplácáno", podruhé také a byl klid. Dnes běhá tam, kde jsou moje holky a ani si jich nevšimne, zato si to vždycky označkuje a kočka dělá to samé. Vemte psa na vodítko a noviny schované do druhé ruky a domlouvejte mu, že jsou to naše slepičky a bla bla bla a pak jen plácanec kolem zadku a je hotovo. Chce to trochu času, ale stojí to za to. Přeji vám, aby se to podařilo.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 242.195 (?), 29.4.2014 21:58

Dobrý den,

osobně se domnívám, že potkan je v přítomnosti hejna slepic odsouzen k sežrání. Na vlastní oči jsem viděl, jak skupina pěti slepic na dvoře úspěšně zlikvidovaly středně velkého potkana. Neměl proti nim žádnou šanci a musel jsem ocenit jejich vojenskou disciplínu. Jedna ho přibrzdila za ocas a další dvě mu daly mohutné ťafky, když zpomalil, tak totéž opakovaly, až ho udolaly a rozsápaly.  Samozřejmě nevím co se děje, když jim v noci vleze do kurníku. Bert

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 185.138 (?), 30.4.2014 11:14

Až zmizí potkani, máte tam kunu :-) 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 38.195 (?), 2.5.2014 23:17
Hospodařím na "ptačí farmě" - od exotů přes papoušky po drůbež. V boji se škůdci všeho druhu mám tedy mnohaleté zkušenosti. Myslím, že jediným účinným opatřením bylo až pořízení smečky hafanů, teprve od té doby se veškerá verbež dvou i čtyřnohá vyhýbá našemu statku obloukem
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
1,  2,  3   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Topný kabel10:10
Topný kabel3.7.2024
Topný kabel2.7.2024
Svislá odpadní roura 75mm27.6.2024
Svislá odpadní roura 75mm25.6.2024
Srovnávačka MS 30025.6.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika