Štepenie egreša v predjarí



host - 178.235 (?)
4.1.2011 8:46

Pokud nepoužíváte anglickou kopulaci, musíte roub nějak připevnit a zavoskovat..Je jedno, zda lýkem, svorkou (kolíkem).Dokonce jsem viděl, že to jde i ostrou jehlou.V "kuchyni "  je obrazně řečeno, že nemusíte přitom zrovna zmrzat venku.Záleží jaké množství hodláte roubovat.Zahradníkovi by to asi v kuchyni těžko prošlo. Přeju hodně úspěchů.  AB

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
host - 92.61 (?), 1.1.2011 23:39, zobrazeno: 18856x

Skúšal niekto štepiť egreš v predjarí na meruzalku spojkovaním? Ak áno, napíšte s akým úspechom. Rád by som to vyskúšal.

   
vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18316) - 65.50 (?), 2.1.2011 7:59

Nerozumím slovu "spojkovanie"

      
host - 178.235 (?), 2.1.2011 10:15

Vím o kopulaci pomocí miniaturního kolíčku na prádlo(s pružinkou) .Vzhledem k ranému probuzení angreštu bych to dělal raději na podzim. Ale angrešt se dá asi roubovat i v kuchyni (ako vinič) a zakořeňovat ve skleníku. AB

         
MZ - Bronzový Zahrádkář .Bronzový Zahrádkář. (82) - 252.250 (?), 2.1.2011 22:31

Já jsem loni rouboval angrešt kopulací někdy v únoru (studený foliovník) na řízkovance meruzalky a v pohodě. Asi teplejší klima ve foliovníku mělo zásluhu na tom, že letorosty byly až 1 metr dlouhé.

            
host - 92.61 (?), 2.1.2011 23:23

Spojkovanie je kopulácia. Mám teda vo februári vykopať meruzalku a preštepiť ju v kuchyni a držať v teple? Alebo stačí spojiť len prút meruzalky s vrúblom egreša?

               
host - 178.235 (?), 3.1.2011 6:29

V teple by začala brzo rašit, lepší je chlad sklepa nebo skleníku.Na roubování a výsadbu je teď moc skoro.Zkuste ale naroubovat kopulací roub angreštu na řízek meruzalky(zavoskovat!),namočte konec meruzalky s vyslepeným pupenem do práškového stimulátoru a ponořte do 4l sklenice s vodou.Vody stačí 2 cm vysoko, na dně by mohla být vrstva buničité vaty.Držte za oknem v místnosti.Vinič zakoření, myslím si, že meruzalka také.Je to ale rada (spíš pokus)bez záruky.Možná se najde někdo zkušenější.  AB

                  
host - 92.61 (?), 4.1.2011 0:17

Ako vyzerá kopulácia pomocou miniatúrneho kolíku na prádlo v kuchyni?

                     
host - 178.235 (?), 4.1.2011 8:46

Pokud nepoužíváte anglickou kopulaci, musíte roub nějak připevnit a zavoskovat..Je jedno, zda lýkem, svorkou (kolíkem).Dokonce jsem viděl, že to jde i ostrou jehlou.V "kuchyni "  je obrazně řečeno, že nemusíte přitom zrovna zmrzat venku.Záleží jaké množství hodláte roubovat.Zahradníkovi by to asi v kuchyni těžko prošlo. Přeju hodně úspěchů.  AB

                     
Mimmo - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (2261) - 66.105 (?), 8.1.2011 13:42

Teď je to pravé počasí na roubování angreštu čerstvými rouby. Dříve jsem je dělal v ruce kopulací a jen málo venku. Venku však chytají stejně dobře, pokud moc nemrzne ani neprší. V březnu se dá opravovat vánočními rouby. V květnu se dá roubovat za zelena do rozštěpu a v srpnu kopulací a do boku. Tenké rouby řežu žiletkou a pevně vážu vlnou, kterou zafixuji malým kolíčkem. Vlnu pak omotám tenkou lepicí páskou a kolíček sundám. Kolíček bez úvazku dřevnatého roubu může použít snad jen někdo, kdo má naprosto dokonalý řez a má roubovanec v bezvětří. Hrubší rouby dělám normální plastovou páskou. Na roubovanec dávám někdy plastový sáček s trochou sněhu. Chrání před suchem a částečně před mrazem Předjarní roubování je asi ze všech období nejúspěšnější, ale taky se mi část nechytne. Nic se mi nechytlo při roubování do nezakořeněných řízků meruzalky, josty ani černého rybízu-lepší je nechat je napřed zakořenit.

Angrešt na meruzalce.
Angrešt na meruzalce.
                     
host - 92.61 (?), 8.1.2011 23:27

Nebolo by lepšie ich obaliť novinami? Tie lepšie izolujú pred chladom ako fólia.

zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Homelite xl 91318.9.2024
Homelite xl 91315.9.2024
Kouří do místnosti12.9.2024
Kompresor - identifikácia9.9.2024
ČOV Herva8.9.2024
ČOV Herva8.9.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika