Rozlámaná koruna angrestu



host - 25.2 (?)
23.6.2012 11:40

Neni třeba, stači v mistě pod byvalou korunou prostě seřiznout, a ze spicich oček po vyrašeni vytvořit novou korunu.Nelikvidovat, je to škoda.

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
                     
Walter - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1252) - 224.18 (?), 22.6.2012 10:11

Velmi zajímavá diskuze. Co se týká hroznového vína, v Č. Bu. ho ani nezkouším, to raději jdu sbírat houby. Co se týká angreštu, plně souhlasím s p. Pal'em. Co se týká slova rezistentní, také už jsem byl poučen, ale nevzdám to, že v naší oblasti je jednodušší a méně nákladné pěstovat rezistentní odrůdy angreštu, než aplikovat alespoň tři postřiky na nerezistentní odrůdy. Opakuji se, ale na mých dvou rezistentních angreštech jsem od výsadby nepoužil žádný postřik a padlí jsem nezaznamenal, zatímco dříve na starších chutných odrůdách jsem mohl stříkat, jak jsem chtěl a úroda byla stejně nevábná. V našem okolí už neznám nikoho, kdo by se ještě pokoušel pěstovat třeba Zlatý fík, prostě to všichni dřív nebo později vzdali. Má-li pan PP jiné zkušenosti, asi je z jiného kraje a upřímně mu závidím, že teď sbírá opravdu chutné plody angreštů, to ale nic nezmění na mém názoru a zkušenostech.

                     
oivo - Bronzový Zahrádkář .Bronzový Zahrádkář. (92) - 166.45 (?), 22.6.2012 11:09

Ano, toto beru. Zlatý fík (jižní cíp Moravy) jsme otrhali včera bez vady. Jiný keřík, odrůdu neznám, postupně obíráme také. Nejsem příznivcem chemie, ale 2 postřiky Discusem znamenají 2 dcl postřiku v době, kdy se plůdky teprve rodí. Pokud pan Palo má k angreštu 30 km (tam a zpátky), já to mám 30 m a je pod kontrolou 24 hod. denně. Máme ve městě zahradnictví, kde si můžu koupit bohužel nerezistetní odrůdy. Já bych zase nejel 30 km, abych si koupil rezistenta.

Ještě k té chemii, zapamatoval jsem si slova pana Vysloužila na tomto fóru, proč stříkáte, o co vám jde, o pár červivých jablek? Od té doby nestříkám, výjimkou jsou trnky proti pilatce a ten nešťasný angrešt. A pochopitelně mšice. Letos je nadúroda, jsou kam oko dohlédne i nedohlédne a jsou i za rohem.    I

                     
Paľo. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1739) - 11.62 (?), 22.6.2012 23:29

Nerezistentné odrody egreša vnímavé k napadnutí padlím americkým nemusia ochorieť vždy a vo všetkých oblastiach ČR či SR. Záleží na súhre mnohých faktorov (vývoj počasia, infekčný tlak, úroveň výživy...). Práve v tom je ich zákernosť. Zatiaľ čo vlani som si pri návšteve vinohradu pochutil na neznámom aromatickom egreši pri jeho dozrievaní, v tomto roku totálne zlyhal. Do vinohradu postupne odsúvam to, čo nechcem pestovať pri dome. Je sympatické, že p.Ivo tiež nemá v láske prehnanú chémiu, ale podľa mňa by sa syntetické fungicídy, ktorých reziduá zrejme najviac z používaných pesticídov ovplyvňujú naše zdravie, mali použiť tam, kde nie je iné východisko- napr. pri monilióze kôstkovín. Striekať bobuľoviny fungicídmi v dobe, kedy je na trhu dostatok rezistentných odrôd, mi nepripadá moc šťastné a ekologické rozhodnutie. Ale nechcem nikoho poučovať ani nič vnucovať. Prečo neodskúšate trebárs takú Remarku? Máte predstavu o tom, ako je tento práve dozrievajúci rezistent chutný? cheeky A zaručene bez reziduí! wink

                     
host - 25.2 (?), 23.6.2012 11:47

U angreštu bych resistenci a neresistenci vubec neřešil.a držel se běžnemu postupu pruběžne kontroly a mechanicke likvidace napadenych listu a vrcholku. A to nejsem eco.

                     
Paľo. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1739) - 232.216 (?), 24.6.2012 10:09

Odstrihávať výhonky napadnuté padlím je jedna vec a odtrhávať postihnuté plody je vec druhá. O chvíľu zistíte, že už nemáte čo odtrhávať. Huba sa neviditeľne šíri a postihuje zdravé pletivá. Fungicídny zásah v tomto štádiu už Vám spravidla nič nevyrieši.sad

                     
PP. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (6569) - 14.199 (?), 22.6.2012 12:21

W, Pa: Pan Pa. se sekl a snaží se to nějak shodit. On ví co BYCH udělal. Já zas vím co udělal on, neb to sem sám popsal. W: Nesklízím angrešt, na Vysočině musím ještě počkat. Z Vašich slov cítím jakousi nedůvěru k mému chovu angreštů. Tedy není to mým zvykem, ale zbyde li v sobotu čas (mám dost jiných starostí) vyfotím a postnu sem fotky nerezistentních angreštů ošetřovaných 1 x Discusem před květem a 2 x Biotonem po odkvětu v intervalu 14 dnů. Při kontrole před 14 dny jsem z 3 keřů otrhal 5 kuliček napadených padlím. Jsem spokojený s takovým výsledkem. Co si o tom myslí ostatní je mi šumák.

   
host - 25.2 (?), 23.6.2012 11:40

Neni třeba, stači v mistě pod byvalou korunou prostě seřiznout, a ze spicich oček po vyrašeni vytvořit novou korunu.Nelikvidovat, je to škoda.

      
host - 25.2 (?), 23.6.2012 11:42

winkA z rozlamanych větvi si mužete udělat nove bud keřove nebo stromkove angrešty, neni na tom nic složiteho.

         
host - 243.10 (?), 17.8.2012 23:59

Stalo se mi, že se mi po silném větru začátkem července zlomil v půlce stromek obsypaného angreštu (přetrhl se úvaz k opoře), zůstal viset na kůře. Zkusila jsem narovnat, zlom dokola oblepit izolepou a ve dvou místech přivázat k opoře. Později jsem přez izolepu nasadila si 10cm rozříznuté gumové hadice. Světe div se, plody nejen neopadaly, ale i dozrály, jen nevím, jestli mám teď po sklizni izolepu odstranit, potřít štěpařským voskem a dát jen tu hadici, asi vyzkouším.

            
host - 243.10 (?), 18.8.2012 0:04

omlouvám se a opravuji "přes"

zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Homelite xl 91318.9.2024
Homelite xl 91315.9.2024
Kouří do místnosti12.9.2024
Kompresor - identifikácia9.9.2024
ČOV Herva8.9.2024
ČOV Herva8.9.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika