zaklady pestovani, pestovani v pokoji



hajda - (6) - 196.63 (?) 
8.10.2008 0:52, zobrazeno: 19949x

Zdravim vsechny. Dostal jsem nedavno takovy netradicni napad. Chtel bych si na koleji na pokoji vypestovat broskvon, aby to bylo veselejsi. Ted ruzne projizdim internet a snazim se najit informace, ktere potrebuju, zelbohu je moje hledani marny.

Situace: chtel bych vypestovat broskvon v pokoji v brne, v jedenactym patre, slunka se sem dostane docela dost.

Chtel bych se vas, jakozto pestitelu s mnoha zkusenostmi, zeptat na par otazek.

Hned prvne, zda je to vubec mozny. Jestli v pestovani v pokoji nebrani nejaka neprekonatelna prekazka.

Dale jak mam vybrat odrudu, do ceho to zasadit (hlina, kvetinac a tak :))

Jak se o to dal starat, na co si dat pozor, jak chudinku chranit pred nemocemi a ostatni dulezity informace na ktery ani nevzpomenu.

Za odpovedi pekne dekuju :)

Jenda

  
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   
host - 76.122 (?), 8.10.2008 3:39

Myslím si že to není dobrý nápad.

      
host - 251.7 (?), 8.10.2008 8:06

Nic není nemožné. V Brně je zajisté nějaký bonsai klub a tam se informujte. Přeji mnoho úspěchů. Dorota

   
Ferda Mravenec - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (2064) - 153.130 (?), 8.10.2008 8:15

Je tam vážná překážka, broskvoň bude potřebovat přes zimu půl roku vegetační klid, jinak uschne. Takže jestli jí na půl roku na pokoji zajistíte teplotu kolem nuly, aby neorašila, tak se můžete od května do října těšit z jejich listů. Ovšem nevím, jestli vám půl té doby, včetně období, kdy budou dozrávat broskve, nezaberou prázdniny.

      
Daniela. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1262) - 204.208 (?), 8.10.2008 9:45

Nebylo by lepší broskvoň zasadit ven před dům ?  Malinký kousek by se pro ni snad našel.   Nebo se už začněte otužovat!  Zdravím - Daniela.

         
hajda - (6) - 196.63 (?), 8.10.2008 11:29

Napada me hned nekolik dalsich dotazu a reakci jak najit nejaky kompromis, ale mozna by mi nejvic pomohlo zjistit nejake zaklady, co broskvon potrebuje a jak ji mam spravne pestovat. Nejlepsi by byl asi nejaky odkaz na dobre zpracovany web, kde bych se s tim seznamil abych zbytecne nespamoval :) diky!

Jenda

            
vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18316) - 85.27 (?), 8.10.2008 13:25

Broskve rostou a plodí vcelku úspěšně i v jižní Kalifornii poblíž St. Diego a tam, myslím, není kolem nuly ani v nejhlubší zimě.  Ono to nejspíš nějak půjde, zkoušet mě to ale nenapadlo.

               
Hráběnka - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (391) - 242.231 (?), 8.10.2008 20:46

Hele, Jendo, nic si z toho nedělejte a prostě to zkuste. Do hlíny se dá nacpat leccos, pecka z datle, jadérka mandarinek, vajgl, avokádo, kaštan... Někdy to i vyroste. V dobách paneláku jsem měla kaštan na balkóně. Pak jsem ho darovala, byl už moc velký. Měla jsem chuť zkoušet věci jinak - co když... Akorát můžu dosvědčit, že pivní želé (želatina rozpuštěná v ohřátém pivě a schlazená v lednici) mě zklamalo. Škoda surovin. H.

                  
hajda - (6) - 196.63 (?), 8.10.2008 20:55

No ja si to rikal hned na zacatku, ale pak me napadlo, ze to asi nebude takova hracka a ze sance na valnej vysledek bude miziva, pokud do nejaky hliny ze zahradky plesknu pecku z broskve z tesca :) ale proc ne!

                     
host - 162.128 (?), 8.10.2008 21:53

z pecky to nezkousejte, zajedte si do skolky pro stromek, vyjde vas to na 150 Kc, to zas neni tak velka investice na pripadne odepsani. Aspon hned v skolce posoudite, jestli se vam broskev vubec do pokoje vejde. Pak bych zvolila opravdu hodne velky kvetinac, tak metr v prumeru  (ten bude drazsi nez ten stromek :=) no a pak si nejsem uplne stoprocentne jista, jestli nebude potreba v obdobi kvetu nahnat do pokoje nejake vcelicky.

Nechcete zkusit radej treba limetky? Ty v pokoji celkem prezivaji a dokonce i plodi (a máte základ na mojito). 

zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Zkušenosti se střešní krytinou Capacco a střešní krytinou Tři pyramidy27.9.2024
Puchýřky na sklolaminátovém bazénu - osmóza gelu24.9.2024
Homelite xl 91318.9.2024
Homelite xl 91315.9.2024
Kouří do místnosti12.9.2024
Kompresor - identifikácia9.9.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika