Výsadba 5 broskvoni



Plavec - (1) - 4.232 (?)
19.4.2018 7:49

V jakem stavu ted prosim mate tu broskvon Harbinger? Ja jsem ze Spomysle take jednu objednal, ale vice jak tyden po vysazeni se stale nic nedeje a pupeny se mi zdaji zaschle. Tretina vetvicek byla suchych, ale zbytek se zdal zivy (pri zastrihnuti byly ostatni vetvicky zive a zelene). Myslite, ze je jeste nadeje, ze se stromek probudi?

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
                     
Jiří 1968 - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1422) - 137.210 (?), 13.4.2018 16:59

Spomyšl - jeden chcípák (Tardibelle) bez jediného kořínku, takže Spomyšl nikdy více.

                     
Petr z Pardubic - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (10317) - 70.240 (?), 13.4.2018 17:13

S tím chcípákem jsme na tom stejně. A zrovna tahle odrůda, která zaujala i slovutného Standu von Kénig. Takže nakonec "nula od nuly" pojde a Standa nám i nadále bude dělat chutě. Nejlepší z těch všech byla broskvoň Red Skin. Asi proto, že se jedná o starší, málo známou odrůdu, která nemá takový zvuk, takže se našel ještě pěkný kousek stromku.  Standovu Velvetku jsem prozatím vypustil. Ty meruňky od nich jsou jinak v pohodě.

                     
KarelJM - (33) - 142.2 (?), 17.4.2018 22:38

Dobrý den,

Spomyšl mám z JMoravy daleko i když o nich vím, nakupuji poblíž, na podzim Uh.Ostroh a Strážnice.

Za CRESTHAVEN, který dostal ránu z milosti a konečně jsem jsem ukončil jeho trápení, jsem na podzim 2017 zasadil kvůli těžké, jílovité zemině s kameninovým podložím v tomto místě jako náhradu hrušeň BOHEMICA na semenáči. Broskví mám nyní již pouze 5, bude to muset stačit, zatím rostou poměrně pěkně, nejvíce ovšem opět Springcrest na GF677. Bohužel odešla i LESKORA, myslím si, že kvůli kombinaci prudkého střídaní teplot na jaře 2017, monilia laxa a těžké půdy, místo ní tedy jabloň ADMIRÁL na M26.

Broskvová mánie mě částečně přešla, už nemám kam sázet, místo toho opět nastoupila mánie Vinné révy, nyní zejm. bezsemenné odrůdy.

                     
driver240 - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (134) - 92.24 (?), 18.4.2018 8:35

Za mě -> Spomyšl minulý rok Primissima, FM3, RH - nádherné stromky, krásné kořeny. Tento rok Harbinger, Topking, Katinka - opět krásné kořenné stomky, u Harbingeru jsem se dokonce přistihl, jak si v duchu říkám, že bych to prodával určitě dráž, takže u Vás asi jen pešek :-( 


                     
pkovarik - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1331) - 112.187 (?), 18.4.2018 8:51

No já taky musím Spomyšl pochválit - letos jsem tam nakupoval poprvé, mandloně, ale tak velké stromy s kvalitními kořeny jsem ještě v ruce neměl. Jedna měla snad 3m a musel jsem si nechat velký kus ustřihnout, abych ji dal do auta.

                     
driver240 - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (134) - 92.24 (?), 18.4.2018 11:36

Špička krásného 3m T*Pking mi přišla v balíčku ohnutá o 180° - už je z ní několik roubů na staré slivoňi a jedou lépe než některé mé rouby z ledničky :-D Až by mě zajímalo, jak to všiváci :-D dělají, že na stromečcích udělají takové přírustky. Já i když pohnojím, zalévám a stromečkům zpívám, tak se nedostanu ani na polovinu :-(

                     
Plavec - (1) - 4.232 (?), 19.4.2018 7:49

V jakem stavu ted prosim mate tu broskvon Harbinger? Ja jsem ze Spomysle take jednu objednal, ale vice jak tyden po vysazeni se stale nic nedeje a pupeny se mi zdaji zaschle. Tretina vetvicek byla suchych, ale zbytek se zdal zivy (pri zastrihnuti byly ostatni vetvicky zive a zelene). Myslite, ze je jeste nadeje, ze se stromek probudi?

zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Homelite xl 91318.9.2024
Homelite xl 91315.9.2024
Kouří do místnosti12.9.2024
Kompresor - identifikácia9.9.2024
ČOV Herva8.9.2024
ČOV Herva8.9.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika