Je nutné si uvědomit, že vrcholové pupeny broskvoní raší s předstihem před pupeny postranními.Z toho je zřejmé, že jeden jarní postřik na potlačení choroby nestačí.
Kdy uskutečníme první postřik?Jsou různé teorie, kdy prvně stříkat broskvoně proti kadeřavosti. Někteří pěstitelé doporučují metodu sledování rašení angreštů, a když pupeny angreštu "vystrkují" zelené špičky, že je ta nejvhodnější doba na první postřik. Nebo sledování rozkvétání lísky obecné (Corylus avellana) a v době kdy rozkvétají samičí květy (červené
blizničky), že je vhodný termín pro první ošetření.Metoda sledování a sčítání maximálních denních teplot a při dosažení určité hodnoty v součtu maximálních teplot zahájit první ošetření proti kadeřavosti je pro zahrádkáře
složitá ve sledování.
Zatím mohu jako nejspolehlivější metodu pro určení prvního postřiku doporučit jednoduché sledování maximálních denních teplot, která vychází z toho, co před více než 25 lety napsal pan RNDr. Zacha. Tehdy napsal, že houba kadeřavosti broskvoní klíčí z blastospor již při teplotách nad 5 až 6°C, kdy maximální denní teploty dosahují těchto hodnot po dobu alespoň 7-10 dnů.
Pan Matejsek dělá od podzimu do jarních měsíců cca 4-6 postřiků podle aktuální potřeby.Němělo by několik hodin mrznout, ani přijít dešť.Nejlépe v ranních, dopoledních hodinách.