Variant je fůra. Nemyslím si, že v tomto případě je nakreslená rybina nejlepší řešení. Na vašem obrázku levý trám 1 bude oslaben na polovinu a hrozí štípnutí podél vláken. Považuji za nutné trám na spodní hraně-těsně před místem, kde začíná rybina-podepřít svislou stojkou. Tedy rybinu udělat kratší tak, aby byl trám alespoň částečně o stojku opřený svou spodní hranou.
Případně trámy 1 a 2 otočte hlavou dolů tak, aby rybina byla vespod. Otvor pro svislý čep udělejte v rybině a trámem3 spoj zaklopte. Nejen, že rybinový čep je na spodní straně trámu a tím pádem se nebude trám štípat ale také zúžená část dlabu pro rybinu v trámu 3 bude opřená o svislou stojku a tím podepřená. Ze stejného důvodu bych rybinový čep dělal v nejširším místě (na konci) o 2-3 cm užší než je šíře stojiny 3, aby se mohl trám 2 opřít větší plochou o stojku.
Z pohledu nosnosti je lepší, pokud oba trámy 1a2 budou ležet spodní hranou alespoň částečně na stojce. Rybina může být klidně užší, pokud bude kratší nevadí, pokud bude probíhat celou tloušťkou trámu2. Případně místo rybiny lze obdobně použít přeplátování přičemž pláty nejsou ploché ale šikmé (viz příloha). Obecně z důvodů pevnosti je vhodné se vyhnout vodorovným čepům pokud není spodní hrana trámu něčím fixovaná..