Mráz ve vegetačním období v roce 2024



walter. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1751) - 168.103 (?)
17.4.2024 20:36

u mě stejně, jako u Vás. Kromě jabloní, má všechno ovoce, včetně bobulovin, plůdky. Walter

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  <  6,  7,  8,  9,  10  >   
                     
host - 248.168 (?), 17.4.2024 20:18

Tak já dnes přikryla netkankou jen jahody, jinak bych musela mít kryt přes celou zahradu - stromy samý plůdek, drobné ovoce dtto, pivoňky poupata...crying    Lída

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
walter. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1751) - 168.103 (?), 17.4.2024 20:36

u mě stejně, jako u Vás. Kromě jabloní, má všechno ovoce, včetně bobulovin, plůdky. Walter

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
MilosK - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (115) - 158.138 (?), 17.4.2024 22:19
Je to v pytli no, tříleté stromky, těším se na první úrodu. Nezbývá než doufat. Meruňky a švestky se ukazují, broskev nic, tam vše pomrzlo, a jabloně začali právě kvést. Papriky už ve skleníku...
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Petr z Pardubic - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (10101) - 70.240 (?), 18.4.2024 7:39

Údajně zde  -1,4°C ve 4.31h. Ráno všude svěšené listy. Co dalšího to provedlo, se teprve uvidí. Voda zamrznout nestačila.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 91.196 (?), 18.4.2024 7:48

Tady u Kroměříža 4+, na zítra je v plánucheeky-1, tak se odpoledne po práci pověnuju zemákům, které byly před sázením naklíčené a teď už mají k 10i cm zeleného. Popráším pozemek popelem ze dřeva a rostliny zasypu substrátem-v minulosti to zatím vždy pomohlo, tak to zopáknu. Jestli zvládnu do první hvězdičky zakrýt bílou netkou jahodiště, tak se mi bude o něco lépe usínat, SPCH.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 212.219 (?), 18.4.2024 9:48

Večer bylo bezezměn +4 do dokud bylo zataženo, do rána krátké částečné vyjasnění, teplota hned spadla k nule. Severovýchod.

Svěšené listy při -1,4°C určitě nejsou, tolik zvládnou i citlivé ořešáky bez poškození. Zítra má být vyjasnění až do rána, to nechci vidět, Aladin dává nejhorší 0°C. MH

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 44.1 (?), 18.4.2024 9:53
Brnensko, ač hlášeno dva nad nulou, tak v naši “dolině” byl jeden pod nulou. Jen jsem se byl podívat na třešeň sweet aerly a její plody byly šedé a měkké. Takže u nás je po trestních. Zítra se k nim přidají meruňky, broskve a svestky. Co náhodou přežije bude zničeno v neděli a v pondělí ráno. Achjo, Zdenek
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Petr z Pardubic - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (10101) - 70.240 (?), 18.4.2024 13:11

Je celkem běžné, že listy při poklesu teplot pod nulu dočasně zvadnou, ale znovu se většinou narovnají, i dnes tomu tak bylo. Škody na plodech jsem zatím nikde neviděl. Nová výstraha ČHMÚ platí i pro zítřejší ráno. Paní sdělila, že teploty odpovídají více polovině března, než dubna. Někde jsem dokonce zaslechl, že podobný ráz počasí by mohl vydržet i několik týdnů. Mohlo by alespoň dojít k částečné regulaci škůdců, hlavně mšic. Dnešní největší minimum hlásila údajně Jizerka na Jablonecku -8°C.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Ogar2002 - (33) - 68.117 (?), 18.4.2024 18:29
I já budu muset letos na domácí třešně (a nejen na ně) zapomenout. Na zítřek u nás hlásí -2°C (původně hlásili -1°C). Takže to samozřejmě odnese Ořešák, třešeň Kordia, švestky a bohužel i jabloně (Jadernička, Smiřické, Spartan, Rubín, Melodie) a hrušeň Pařížanka. Jediné, co by mohlo přežít je višeň Morela, kterou jsem přikryl textílií, Rybíz a možná muchovník
Morela pod textílií
Morela pod textílií
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
PP. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (6492) - 9.142 (?), 18.4.2024 18:37

U nás dnes minimum -2,7. To není nějak dramatické, ale ořešák se nějak netváří. Já jsem to tušil, koukám na lyžařské středisko Levi ve Finsku za polárním kruhem a tam lyžujou o sto pěro a mrzne tam jen praští. A vždycky toho trochu pošlou nám. Kdoví jak ten vpád ledového vzduchu vysvětlí elňinisti.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  <  6,  7,  8,  9,  10  >   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?30.4.2024
Úprava vody magnetickým polem29.4.2024
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?29.4.2024
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?28.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika