Mráz ve vegetačním období v roce 2024



   Předchozí příspěvky  |  <  11,  12,  13,  14,  15  >   
                     
host - 51.25 (?) 
18.4.2024 15:38
Myslíte, že to drobné ovoce nevydrží?
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
                     
MilosK - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (129) - 158.138 (?), 18.4.2024 19:07
Vydrží, kvetou brzy každý rok a pak mrzne.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Petr z Pardubic - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (10135) - 70.240 (?), 18.4.2024 19:30

Teplo už bylo, no tak co. Teď se to vyrovnává. Těžko si představit, že by třicetistupňová vedra začínala už v dubnu a pokračovala až někdy do listopadu. To by byla jen voda na mlýn těm, co s klimatickou změnou pořád straší. V dnešním rozhovoru použil předseda ovocnářské unie opět ten kouzelný termín, že plody mohou jen "nastydnout" a opadat později. Kdysi to někdo zmiňoval u myší, které přes zimu "nastydnou" a pak je jich pak méně. Jak už jsem psal, na plodech meruněk a broskví není nic vidět, třešeň Rivan má plody normální, višně sotva odkvetly. Sousedova 15 metrová třešeň Karešova na jaře vůbec nevyrašila. Jak může tak obrovský strom z ničeho nic zkolabovat, to je záhada. Stejně jako třeba na Vysočině na hrázi rybníka najednou zaschnou velké javory.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
PP. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (6513) - 9.142 (?), 18.4.2024 19:53

Zajímavý, že slimáci nenastydnou. Sežrali mi polovinu sazenic salátu ve folníku a to jsem to jen jeden den zanedbal posypat.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 212.219 (?), 18.4.2024 21:46

Zahrada byla dnes plná much a létající havěti schovávající se na každé větvi v listu. Do much stačílo v tom ledovém větru cvrnknout a padaly do trávy, už měly konec jara a teď tohle. Přes den dnes jen kolem 7°C. Ráno zítra předpověďi 0°C, jestli se to stane skutečností, plůdky to ještě vydrží. U meruněk to je tak, že lehce namrzlé plody ještě 1-2 týdny drží, ale nerostou a pak upadnou - to už pamatuju vícekrát. Ale teď jsou meruňky ve velikosti asi 3cm velké. MH

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 91.196 (?), 19.4.2024 6:56

Já jsem pomalosti hmyzu kvůli chladu využil ke snadnejšímu ručnímu sběru chřestovníčků-jsou krásní, ale jejich mladí způsobují hnusný žírangry! A co se týče teploty přes noc: nejnižší byla rovná 0, SPCH.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 44.23 (?), 19.4.2024 8:37
Brnensko dnes ke dvoum pod nulou. Rychlá kontrola zahrady. Třešně, meruňky kaput, víno výhonky 10-50 cm, černé, zvadle. Velice smutný pohled…. Zdenek
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Ogar2002 - (33) - 68.117 (?), 19.4.2024 14:08
Vsetínsko: ráno -2,1°C. A dopadlo to podobně jako u Vás. Ořešák hin, ryngle taky (a to jsem u nového stromu Oulinské letos očekával první plody)😭, třešeň Kordia je též kaput. Ale višeň je kupodivu ok (a to mi spadla netkanka z větví). Cca 15. metrová hrušeň vypadá nepoškozeně a jabloně taky (ale ne všechny).
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
KUKY - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (4493) - 2.164 (?), 19.4.2024 14:43

Dnes ráno bylo v HK +5°C (byla trochu oblačnost), ale včerejšek stál za prd. Jabloně, hrušně, slivoně snad OK, meuňky - plůdky zatím drží, ale to je ještě na hodnocení brzo. Réva, kiwi, kaki z 50 % zmrzlé. Chycené jsou i fíkovníky. Réva vyžene podočka, tak nemusí být nic ztraceno. Ostatní je spíš na pokus a parádu.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
KUKY - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (4493) - 2.164 (?), 19.4.2024 15:07

Sadbu paprik, lilků, celeru, salátu a kedlubů mám v polykarbonátovém pařníčku, rajčata se mně tam už nevešla, rafičil jsem je venku v přepravce, na ni folii apod. Tak jsem je přestěhoval domů pod střešní okno. Pařníček na noc zakrývám silnějším hadrem a přidám noční žehličkové vytápění.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  <  11,  12,  13,  14,  15  >   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?30.4.2024
Úprava vody magnetickým polem29.4.2024
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?29.4.2024
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?28.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika