Meruňky 2024



host - 212.219 (?)
17.4.2024 20:36

Projistotu jsem byl kouknout na meruňky jestli tam ještě jsou, a jo rostou a docela se,,nafoukly" až se jim prdélka ukazuje po deštích. Snad teď nezmrznou definitivně... už tak jsou hodně probrané po mrazech nakonci kvetení. MH

Leskora
Leskora
Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  <  11,  12,  13   
                     
host - 212.219 (?), 16.4.2024 10:26

Nebo přiznat že postřiky na mon. úžeh nefungují jak by měly. Je to lokalitou a blbým rokem počasím - tlakem monilie... když se to sejde dohromady tak postřik to komplet nezachrání jen o něco zlepší. Nevím čím stříkají profesionální sadaři, jestli mají taky jen Signum, nebo ho tam perou 5x s účinností 50% tak se jim pak výsledek asi dostaví, že by? MH

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 50.218 (?), 16.4.2024 10:38

Postřiky samozřejmě fungují, ale ne vždy se je podaří správně aplikovat. 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Petr z Pardubic - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (10101) - 70.240 (?), 16.4.2024 11:34

Bez postřiků by u mě byly výsledky určitě horší. Po tom posledním postřiku Talentem se hodně "spravila" Harcot, Early Orange, Harogem, u Orangered alespoň něco. Jestli to bylo postřikem nebo teplým počasím, to nikdo neví. Ale ta situace je stejná pokaždé, když se aplikuje dodatečný postřik, takže nějaký smysl to nejspíš má. 

Harmat
Harmat
Bergeron
Bergeron
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 212.219 (?), 17.4.2024 20:36

Projistotu jsem byl kouknout na meruňky jestli tam ještě jsou, a jo rostou a docela se,,nafoukly" až se jim prdélka ukazuje po deštích. Snad teď nezmrznou definitivně... už tak jsou hodně probrané po mrazech nakonci kvetení. MH

Leskora
Leskora
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 212.219 (?), 20.4.2024 10:23

Na jiném stromu Leskory v jiné lokalitě se objevily tradiční zakrslé plůdky, je jich podstatná většina a jsou nerovnoměrně - jedna kosterní větev nese velké plody, a vedlejší větev skoro všechny malé zakrslé. V minulých letech jsem to přisuzoval slabé monilii ve dřevě, tak se mi to u Leskory potvrzuje čím dál víc, i když je napadení moniliovým úžehem slabé, většina plůdků roste velmi pomalu a to i v místech kde žádný moniliový úžeh není a listy jsou pěkně zelené, takže ty plůdky ani nedozrají. Dělá to jen Leskora. A co u vás?

Na foto porovnání pomalurostoucích plůdků a jeden je normální velikosti - ten dozraje. MH

Pomalu rostoucí plůdky Leskory
Pomalu rostoucí plůdky Leskory
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 141.161 (?), 20.4.2024 12:07

Moniliový úžeh tam je, proto ty plody nejdou a ty plodonosné trny půjdou do pryč. Společně s tou rozostřenou větvičkou s klejotokem. Jitka

Tahle jsem vloni vyholila několik větví, nedá se nic dělat.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 212.219 (?), 20.4.2024 12:30

Velkopavlovická má místama slabý moniliový úžeh taky a vedle kde úžeh není hned plůdky rostou pěkné velké bez problému... vlastně všem odrůdám plůdky rostou. Ale Leskora je zřejmě na mon. úžeh tak precitlivělá, když to vezmu tak mon. úžehem je u ní poškozeno tak 5% vetviček, to je myslím dobrý výsledek a přesto pro plůdky zničující skoro na celém obrostu. Zcela 100% čisté stromy bez moniliovéhu úžehu zřejmě už nikdy nebudou, podobně jako s kadeřavostí i přes dobře načasované postřiky stejně místama se to kroutí, ale nic vážného. Bohužel pro Leskoru to vypadá že ano. Druhá Leskora v zahradě kde není mon. úžeh letos téměř žádný tak 1% poškození, u ní skoro všechny plody rostou dobře velké. Ještě mám třetí Leskoru, úžeh taky skoro žádný max 1% větviček napadené a tam nevyrostla do normální velikosti tak polovina plůdků. U této nejhorší Leskory na fotce je 90% násady zakrslé a to je moc, postřik byl do květu 1x signum větve z obou stran až do skanutí.

Tak mám ten dojem že je problém jen s Leskorou, ale jinde to může být jinak, tak se ptám jestli máte někde taky zakrslé plůdky i když stromy nejsou moc poškožené mon. úžehem. MH

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 200.242 (?), 20.4.2024 12:58
Mně to dělá pane MH Pinkcot, plůdky povyrostou kolem 1cm a po několika týdnech až měsících opadnou. Mají i jiný tvar než normální plůdky. Přisuzoval jsem to utemované jílovité půdě, kterou jsem před výsadbou příliš nevylepšil, avšak naočkovaná Veharda má všechny plůdky v pořádku, tak teď opravdu nevím proč se tak děje. Marek.
..
..
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 212.219 (?), 20.4.2024 13:33

Jedna varianta nerostoucích plůdků je neopylení, ale to je případ po odkvětu - buďto přímo neopylené nebo namrzlé květy a možná nefunguje opylování, to pak vyrostou po odkvětu max 1cm a samovolně opadnou - letos se to stalo z velké části u Forum, vůbec nezmrzla ale většina plůdků naraz opadala na obou nezávislých větví v koruně.

Na té vaší fotce to vypadá podobně jako u těch mých Leskor, některé plůdky jsou menší a zatím se jim nechce opadávat, stále rostou... možná opadnou později. Dozrají jen ty velké.

Našel jsem ještě foto na porovnání jeden a ten samý strom Leskory - jedna větev všechny plůdky zakrslé, vedlejší větev všechny plůdky velké v pořádku, takže asi problém ve dřevě - skryta monilia? MH

Zakrslé plůdky Leskory
Zakrslé plůdky Leskory
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 212.219 (?), 20.4.2024 13:35

Foto druhá větev ten samý strom Leskory, velké plůdky v pořádku. MH

Velké plody Leskory
Velké plody Leskory
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  <  11,  12,  13   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?0:08
Úprava vody magnetickým polem29.4.2024
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?29.4.2024
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?28.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika