Pěstování ozimé zeleniny



Mr Bigggg - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (3253) - 60.236 (?)
16.4.2024 22:35

Květáky Aalsmeer se opravdu snaží. Za pět od posledmího příspěvku se situace úplně změnila. Víc jak polovina rostlin už ukázala růžice a největší už má 14 cm v průměru (zajímalo mě to a tak jsem to změřil). Počítám, že v sobotu bude první sklizeň a mé oblíbené jarní jídlo smažený květák. Jen mně k tomu bude chybět jarní salát, moc se mně v mých podmínkách nevede.

           Vladimír

Květáky Aalsmeer
Květáky Aalsmeer
Květák o průměru 14 cm
Květák o průměru 14 cm
Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  <  21,  22   
                     
Mr Bigggg - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (3253) - 61.231 (?), 30.3.2024 18:38

Včera jsem přesunul tunely z ozimých květáků a cibule na jiné záhony. Myslím si, že rostliny květáků jsou dostatečně velké a silné, a že by bylo potřeba je pohnojit nějakými hnojivy spíše s K a P než N a podpořit tím tvorbu květů. Musím se na zahradě podívat, co tam vlastně mám za hnojiva. V každém případě rostliny střiknu Phosfikem.
Vladimír

Ozimé květáky
Ozimé květáky
Ozimé cibule
Ozimé cibule
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Milan HP - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (2781) - 6.138 (?), 1.4.2024 19:42

Vladimíre, hlavně ty květáky jsou luxusní.

Chceš je hnojit rozhozem nebo v zálivce? Já teď sháněl informace o hnojení česneku. Tak jsem se rozhod mu dát síran amonný. Poraď, co bude lepší, rozhoz nebo zálivka?

Milan

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Mr Bigggg - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (3253) - 60.160 (?), 11.4.2024 20:21

Dnes jsem si prohlídl detailněji ty květáky. Všechny mají již nasazené květáčky o velikosti do 8 cm. Je jisté, že většina doroste do plné velikosti ještě v dubnu ev. začátkem května. Přemýšlel jsem, co tam po těch květácích dám, asi cukety nebo nakladačky. Ty dva vpravo jsou mimo textilii a jsou určené na semeno.

           Vladimír

Květáky
Květáky
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Mr Bigggg - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (3253) - 60.236 (?), 16.4.2024 22:35

Květáky Aalsmeer se opravdu snaží. Za pět od posledmího příspěvku se situace úplně změnila. Víc jak polovina rostlin už ukázala růžice a největší už má 14 cm v průměru (zajímalo mě to a tak jsem to změřil). Počítám, že v sobotu bude první sklizeň a mé oblíbené jarní jídlo smažený květák. Jen mně k tomu bude chybět jarní salát, moc se mně v mých podmínkách nevede.

           Vladimír

Květáky Aalsmeer
Květáky Aalsmeer
Květák o průměru 14 cm
Květák o průměru 14 cm
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
MilosK - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (129) - 210.156 (?), 17.4.2024 9:39

parada

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
MonikaP - Bronzový Zahrádkář .Bronzový Zahrádkář. (50) - 32.89 (?), 17.4.2024 10:47

Nádhera:)

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Milan HP - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (2781) - 6.138 (?), 19.4.2024 9:38

Blahpřeju, to je nádherný výsledek. laugh

A salát je taky výborný z mladých pampelišek. S česnekem.

Milan

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Mr Bigggg - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (3253) - 63.155 (?), 20.4.2024 18:23

Musím přiznat, že mně tak brzký termín sklizně květáků překvapil. Oproti sezóně 2020/2021 je to o celý měsíc dříve. Nevím čím to je, ale přispělo k tomu asi několik faktorů, mimo jiné docela teplé počasí v minulém týdnu a hlavně to že jsem uchránil sazenice květáků od slimáků a tím sazenice byly ve výborné kondici (velké, silné). I když jsem v sezóně 2020/21 neviděl žádný rozdíl v ranosti mezi odrůdami, tak letos je markantní rozdíl. Odrůda Aalsmeer se jeví výrazně ranější, má menší listy a bude určitě trpět tím, že růžice není krytá. Druhá odrůda Walcherin Winter 5 se mně jeví jako jednoznačně pozdnější, zatím jen pár malinkých růžic a na některých sazenicích ještě ani náznak růžice. Docela se mně líbí, že je mezi nimi ten časový rozdíl a že sklizeň bude rozložená. Mrzí mě, že jsem neudržel semena těch dalších třech ozimých salátů-Celebrity, Galeon a Roskopf. Bylo by zajímavé jak každý z nich má dlouhou vegetační dobu.

           Vladimír

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Mr Bigggg - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (3253) - 60.173 (?), 24.4.2024 18:30

Opravdu jsem všechny květáky Aalsmeer sklidil zhruba o měsíc dříve než posledně. Těšil jsem se na smažený květák, ale kvalita růžic byla mizerná, tak asi na mozeček nebo na karbanátky. Myslím, že se na to podepsalo teplé počasí. Je mi tak trochu smutno. Možná to byla má poslední sezóna na zahradě a takový konec jsem si nepřál. Ovoce a stromy mizérie, zelenina nic moc, snad jen ten hrášek pod NT je OK, stejně jako jahody. Rajčata v pařeništích jsem přiteplil NT 50g/m2 a zatím nevím jak to s nimi je, podívám se až v sobotu.

           Vladimír

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Milan HP - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (2781) - 6.138 (?), 24.4.2024 22:21

Vladimíre, Ty jdeš na tu operaci? Řeknu Ti jen jedno: manželka má operované oba kyčle. Stovku už sice běhat nemůže, ale žije v pohodě. I na zahradě. Oni to dneska už fakt umí. Takže tipuju, že si ještě té zahrady užiješ. Závisláci se jen tak své drogy nevzdají.wink

Milan

Držím palce.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  <  21,  22   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?30.4.2024
Úprava vody magnetickým polem29.4.2024
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?29.4.2024
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?28.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika