vzrostlé stromy na živý plot?



host - 156.46 (?)
19.2.2008 11:06

Dík za radu, ale vzhledem k tomu, že chci plot neprůhledný a tím pádem dost hustý, mám obavy, že by mi ty velké stromy utiskovaly ty malé a ty by špatně rostly. Mám takovou zkušenost, kdy jsem dosazovala do vzrostlého živého plotu menší stromky a ty vůbec nedorostly.

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

host - 156.46 (?), 14.2.2008 9:10, zobrazeno: 8069x

Co nejdříve chci vypěstovat volný živý plot výše 5 metrů z různých stromů.Mám vysadit  raději už hodně vzrostlé (3m), které se ale po přesazení dlouho aklimatizují než začnou znovu růst, nebo menší(2m)? Poraďte prosím jak velké stromky (jehličnany) mám použít, abych měla plot co nejdříve. Budu vděčná i za radu co se týče druhů stromů. Děkuji.Lída 

   
host - 151.203 (?), 14.2.2008 17:03

Těžká rada. Pokud chcete volný živý plot do 5 metrů a rychle, tak to znamená, že počítáte s tím, že dřeviny budete po dosažení velikosti zastřihávat a zařezávat. Tak to bych nedělal.  Volil bych jiné řešení. Rychle rostoucí a pomlau rostoucí dřeviny spolu vysadit, ale promíchatje. rychle rostoucí dřeviny třeba vrby, borovice, apod., bych po několika letech vyhodil a nechal tam ty menší, které by již vyplňovaly prostor. Volbu co vysadit  - to je potřeba posoudit přímo na místě s ohledem co roste v okolí, kde plocha je apod.

      
host - 156.46 (?), 19.2.2008 11:06

Dík za radu, ale vzhledem k tomu, že chci plot neprůhledný a tím pádem dost hustý, mám obavy, že by mi ty velké stromy utiskovaly ty malé a ty by špatně rostly. Mám takovou zkušenost, kdy jsem dosazovala do vzrostlého živého plotu menší stromky a ty vůbec nedorostly.

         
host - 151.203 (?), 19.2.2008 21:14

Vymlouvat vám to nebudu, ale až se někdy podíváte do přírody, zjistíte, že tam spolu rostou velké stromy i menší keře. Otázka volby. Při dosazování vzrostlého plotu nelze ale nic jiného čekat, že ty okolní stromy potlačí novou výsadbu. Ale k problému. Jestli dvou či třímetrové. Pokud si stromy koupíte v odborných školkách a stromy byly pravidelně přesazovány, neměly by po kvalitní výsadbě a následné péči zůstat "sedět". Volbu dřeviny nenavrhnu. Neznám pozemek.

zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Homelite xl 91318.9.2024
Homelite xl 91315.9.2024
Kouří do místnosti12.9.2024
Kompresor - identifikácia9.9.2024
ČOV Herva8.9.2024
ČOV Herva8.9.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika