mravenci



host - 151.203 (?)
14.2.2008 22:58

Myslím, že tento pán odpově´d nezná, ale my víme, že to dobře popsal pan Sekora. prostě jednoho Ferdu Mravence namíchla Beruška a on vyrazil do světa. A samozřejmě za ním se táhli další mravenci, jako někteří naši poslanci za svými "vůdci".  Nicméně mám pocit, že lesní mravenci jsou chránění. Takže ty bych moc neničil, rozhodně ne jejich mraveniště. Oni dokáží ochránit kus lesa (i zahrady) lépe než četná chemie. Ti malí zahradní jsou prevíti, ale zatím je nějak toleruji. Řekl bych, že buď jsem si už zvykl, a nebo dříve jich bylo víc. Obávám se ale postupného zvyšování teploty, změny klimatu, protože do Španělska se již dostali nějací mravenci z Ameriky. Nevím jestli ohňoví, buldočí či kteří, ale rozhodně co jsem o nich viděl a slyšel to nebudou příjemní společníci našich zahrad. A ze Španělska k nám už tak daleko není. zatím Španělskem postupují celkem plynule, A navíc prý je podezření, že je to jeden rod, protože jednotlivá hnízda spolu nebojují jako v puvodní domovině.

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

                     
host - 151.203 (?), 14.2.2008 22:58

Myslím, že tento pán odpově´d nezná, ale my víme, že to dobře popsal pan Sekora. prostě jednoho Ferdu Mravence namíchla Beruška a on vyrazil do světa. A samozřejmě za ním se táhli další mravenci, jako někteří naši poslanci za svými "vůdci".  Nicméně mám pocit, že lesní mravenci jsou chránění. Takže ty bych moc neničil, rozhodně ne jejich mraveniště. Oni dokáží ochránit kus lesa (i zahrady) lépe než četná chemie. Ti malí zahradní jsou prevíti, ale zatím je nějak toleruji. Řekl bych, že buď jsem si už zvykl, a nebo dříve jich bylo víc. Obávám se ale postupného zvyšování teploty, změny klimatu, protože do Španělska se již dostali nějací mravenci z Ameriky. Nevím jestli ohňoví, buldočí či kteří, ale rozhodně co jsem o nich viděl a slyšel to nebudou příjemní společníci našich zahrad. A ze Španělska k nám už tak daleko není. zatím Španělskem postupují celkem plynule, A navíc prý je podezření, že je to jeden rod, protože jednotlivá hnízda spolu nebojují jako v puvodní domovině.

                     
host - 162.128 (?), 14.2.2008 23:30

napoprve tam mravenci vlezou nahodou, hledaji zdroje potravy. Pritom jak chodi, tak znackuji cestu.  pokud mravenec najde potravu, a vraci se zpet, tak zrejme dava feromonovou stopu jeste silnejsi. Za chvili zacnou po jeho  cesticce chodit dalsi mravenci - laka je silna stopa, a ta je stale silnejsi cim vice mravencu tudy chodi. Pokud se jim stopa umyje, tak dalsi kolemjdouci mravenec ji neciti a vyda se cestou jinou. 

Feynman se timhle bavil kdyz studoval na Princentonu. Dokonce  presmeroval  mravence navstevujici jeho spizirnu tim, ze jim o kus dal polozil  kousek cukru a prenasel mravevce k tomu cukru, cimz vytvoril nove feromonove cesty, a mravenci zacali chodit na ten jiny zdroj. behem pul hodinky puvodni feromonova stopa vycichla, a mravenci byli pryc, ani nemusel umyvat podlahu. Holt vedec.

                     
host - 81.9 (?), 1.4.2008 19:35

Tak to by stačilo chytit jednoho mravence za prdelku a čárovat s ním kam bysme je chtěli nalákat... nebo?

Já na zahradě jsme prve chtěla být hrozně ohleduplná a zachovávat harmonii, ale ty rezevé potvory překročili hranice a vykašlali se na rovnováhu a tak jsem zahájila boj. Nejlíp bez chemie je brzy ze začátku roku tak v unoru pokud ještě není zmrzlá zem nebo prostě brzo na jaře, kdy ti prevíti ještě nerajzujou po venku a drží se v mraveništi je vykopat rýčem ven a zalít 2 konvema vody s octem - takhle je zredukuju na 1/4 a je to. Když jich není na zahradě příliš mnoho neškodí, ani se neroztahují, jakmile je ale teplý a plodný rok a vy pěstíte něco co mravenci futrujou tak se vám pomnoží a to je pak na pováženou.

V domě jim utírám stezky octovou vodou - protože máme kočku tak aby mi nějaké jedy neolízala. Co ještě dobře na faraony funguje jsou ty nástražné pastičky  - vypadají jak puk s několika otvory co se jim musí udělat do boku aby si z něj mravenci mohli odnést,,papu" do hnízda a tam za odměnu pomřít. Je to drastické - o tom žádná, ale já bych chtěla vidět všecky ty ochránce, kdyby po nich po desítkách za dne i noci šplhali mravenci jak by byli ohleduplní.

                     
host - 17.15 (?), 27.5.2008 11:47

Mravence a jinou havět nechávám v klidu, v zahradě nepoužívám chemii. Nicméně, když vidím jak se jejich "krávy" (mšice) ládují na ibišku, růži, rybízu a dalších oblíbených místech, cloumá se mnou zuřivost. Takže každý den chodím a splachuji je včetně jejich pastenců a hlídačů (=mravenců). 
Níže uvedené přírodní prostředky by mohly občas na mravence zabrat: citron, nastrouhané jablko, různá koření a bylinky. Taky prý soda, kypřící prášek a zubní pasta. Na ibišek se mi ale dostali i přes citron a hromadu koření!

                     
host - 212.139 (?), 1.7.2008 10:44

Zdravím, taky mám na zahradě mravence a hned několik druhů. Občas si děti hrají, že na papírek či do skleničky uloví pár mravnců, umístí je pak na růži plnou mšic a pozorují cvrkot. Výsledky moc nevím, ale zabaví se dost dlouho.Myslím, že ta příroda to má vymyšlené. Fakt je, že v Praze mi lezou oknem až do 12.patra, to mě může vzít ďas, když se po víkendu vrátíme a mám jich plnou postel.

Zajímavé, na chatě je nemám, leda venku.

Prosím o radu: chtěla bych o pár metrů přestěhovat velké mraveniště těch černých obřích mravenců, budu tam stavět skleník. Je to možné? Bagrem nabrat? Lopatou se docela bojim, připadají mi pak strašně splašení, jako v těch amerických katastrofických filmech.

               
host - 76.122 (?), 8.7.2008 20:06

A to máte strach z čeho?

            
host - 72.35 (?), 7.5.2009 11:41

No když vám kvůli mravencům chcípají rostliny..které nebyly zrovna levné... mě taky jinak mravenci nevadí... ale jak se říká..všeho moc škodí... at uz jde o cokoliv...

   
host - 132.44 (?), 8.7.2008 18:44

dneska jsem byl v lese prazskem lese a nikde jsem nenasel ani jedineho mravence, domnivma se kazdy mravenec ma pravo na zivot jako kazdy clovek, mravenci by se meli chŕanit protoze jsou pro prirodni ekosystem velmi uzitecni, mravenci by se meli mnozit a krmit nikoliv nicit

      
host - 131.205 (?), 31.8.2008 17:03

Super názor.Doporučuji Vám aby jste si je vzal(a) domů. Za týden nám napište.

      
vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18316) - 85.27 (?), 31.8.2008 17:23

V přírodním ekosystému by se měli chránit všichni tvorové, i rostliny. Jenže zahrádka a lidský příbytek tak úplně přírodní ekosystém není. Proto se nelze divit, že v nich nechráníme nejen mravence, ale taky mšice, obaleče, pilatky, svilušky, ba ani svlačec, pýr a bršlici.

zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Homelite xl 91318.9.2024
Homelite xl 91315.9.2024
Kouří do místnosti12.9.2024
Kompresor - identifikácia9.9.2024
ČOV Herva8.9.2024
ČOV Herva8.9.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika