Kompost



               
host - 25.72 (?) 
16.8.2015 14:31

Dělat to nemusíte, nikdo vás do toho nenutí, a víte kolik je ve vodě vypouštěné z pračky a myčky velmi čistých sloučenin fosforu. No přece tolik, kolik ho v pračkových a myčkových prostředcích je. Proč asi jsou přehrady zamořené sinicemi. No proto, že jim poskytujeme dobré ad libitum podávané papání, protože čističky nejsou schopné tyto sloučeniny fosforu z vody odstranit. Měla by jste se bát více fosforečných hnojiv vyrobených z těžených africkýck surovin, protože obsahují hodně sloučenin těžkých kovů. To já se vůbec nebojím vlastních exkrementů. A víte jak vypadá podnikatelská kukuřice, do které nezodpovědný občan šetřílek přečerpává obsah své žumpy, ta kukuřice je o polovinu větší, než na ostatní ploše, kde to bylo vyhnojeno podnikatelem.

  
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
               
Standa_hk - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (5555) - 248.136 (?), 16.8.2015 21:39
ano, včetně toho všeho. Špinavá voda z pračky a myčky je výborným zdrojem fosforu a především je to hnojivo. Jak chutná řasám to je jiný problém, ale popravdě je pro životní prostředí lepší, když tím pohnojíte brambory a nikoliv vodu v řekách.
      
host - 152.241 (?), 16.8.2015 8:13

Na nějaké způsoby kompostování kašlu. Hromadu sem tam obohatím azotem z Ukrajiny a když procházím okolo tak se zastavím a přidám vlastní tekutý výměšek. Nečekám léta, až se hromada zmenší na jedno kolečko, možná bych se toho ani nedočkal. Každý rok celou hromadu odvezu na pěstební plochu a vše zaryju. Ještě se nestalo, že bych při jarní přípravě půdy něco z té hromady našel. Kecám, sem tam se objeví stehenní kostička z kuřátka. S tím se však nevzrušuji. Při okopávce taková kostička dostane motykou karate a již ji nikdo nenajde. Co se týče plevelů jsem v klidu. Dodržuji zásadu, že je nutné včas použít herbicid s názven motyčkazín. Žádné plevely do kompostu - hromady nedávám, protože účinek motyčkazínu je téměř stoprocentní a při jeho použití ho nevybírám, teda zbytky plevelů. Mám k tomu své důvody. Do ruky beru jen upravenou a ošetřenou násadu nástroje, který momentálně používám.Přestože na pěstební plochu, žádný „vyzrálý kompost“ nedávám, jsem s tím co vypěstuji velmi spokojen. Neni žádoucí ze všeho dělat vědu.

zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Homelite xl 91318.9.2024
Homelite xl 91315.9.2024
Kouří do místnosti12.9.2024
Kompresor - identifikácia9.9.2024
ČOV Herva8.9.2024
ČOV Herva8.9.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika